Dolblije Clement kondigt eerste aanwinst aan

door
Dolblije Clement kondigt eerste aanwinst aan

Bij AS Monaco hebben ze zaterdag een goede dag beleefd. Philippe Clement is volop bezig met zijn troepen klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, zij het nog zonder een pak internationals. Met een vertimmerd elftal wist hij desondanks wel zusterclub Cercle Brugge met 1-0 te kloppen. In de marge van die wedstrijd kon hij ook de eerste aanwinst van de zomer bevestigen.


Clement gaf immers mee dat zoals verwacht Takumi Minamino overgenomen wordt van Liverpool. De voorbije dagen waren al berichten verschenen dat Monaco een akkoord bereikt had met de Reds om de Japanse flankaanvaller voor 15 miljoen euro te kopen en dat die som met bonussen nog kon oplopen tot 18 miljoen.

"Ik ben zeer tevreden", verklaarde Clement. "Ik ken hem al lang en hij stond zeer hoog op onze lijst. Iedereen hier is ervan overtuigd dat hij voldoende kwaliteiten heeft om onze ploeg iets bij te brengen. Hij heeft al de nodige ervaringen en bij Salzburg heeft hij ook veel mooie dingen laten zien, in een speelwijze die zeer dicht bij de onze ligt. Ook bij Liverpool deed hij het goed, maar daar was er veel concurrentie. Daarom is hij een opportuniteit voor ons."

EFFICIËNT
De passage van Minamino op Anfield werd geen gigantisch succes, want hij kon niet opboksen tegen de concurrentie van Salah, Mané, Firmino, Jota en Diaz. Afgelopen seizoen toonde hij zich wel zeer efficiënt, want hij scoorde tien keer in 22 matchen. Daarmee was hij goed voor een doelpunt om de 102 minuten. Clement zal ongetwijfeld hopen dat hij ook dergelijke cijfers uit Minamino zal kunnen halen.

LEES OOK: 'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Is dat een goede transfer van Monaco?

Meest recent

Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

30
30
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

40
40
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

35
35
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

169
169
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

69
69
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

49
49
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

180
180
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

370
370
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

137
137
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

157
157
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

80
80
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

146
146
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

486
486
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

171
171
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

98
98
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

665
665
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

195
195
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

50
50
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

931
931
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

165
165
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

299
299
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

557
557
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

863
863
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1013
1013

Meer sportnieuws