'Mazzu maakt schoon schip in selectie Anderlecht'

door
'Mazzu maakt schoon schip in selectie Anderlecht'

RSC Anderlecht is deze week gestart met de voorbereiding op het komende seizoen. Zaterdagnamiddag volgt zelfs al een eerste grote test. Dan opent de recordkampioen zijn oefencampagne met een duel tegen STVV en wordt het dus uitkijken naar welke tactische keuzes coach Felice Mazzu zal maken.


De regerende 'Trainer van het Jaar' werd na het vertrek van Vincent Kompany weggeplukt bij Union SG. En hij zal zijn nieuwe ploeg zo snel mogelijk in vorm moeten krijgen, begin augustus wil Anderlecht er immers al staan in de voorrondes van de Conference League. Zaterdag tegen STVV wordt het op de eerste plaats dan ook uitkijken naar welke veldbezetting Mazzu zal hanteren. Zo is de algemene verwachting dat hij het over een andere boeg dan zijn voorganger zal gooien.

Kompany hield het voorbije seizoen immers nadrukkelijk vast aan zijn 4-2-2-2-variant. Mazzu haalde bij Union dan weer succes in een soort van 3-5-2-formatie. En de kans is groot dat hij dat recept ook zal toepassen bij zijn nieuwe club. Al bestaat de kans dat hij tegen STVV nog een andere speelwijze hanteert gezien de vele afwezigen. De meeste internationals moeten immers nog aansluiten, aanwinsten Ishak Abdulrazak en Nilson Angulo zijn nog niet speelklaar en bovendien ontbreken enkele spelers met fysieke kwaaltjes: Sergio Gomez, Mario Stroeykens, Lucas Lissens en Adrien Trebel.

VANAF NUL BEGINNEN
Het zou dus voorbarig zijn om verregaande conclusies te verbinden aan de partij tegen STVV. Maar voor verschillende spelers wordt het wel zaak om zich te tonen. Volgens La Dernière Heure gaat Mazzu immers schoon schip maken: iedereen begint bij hem vanaf nul. De terugkeerde huurlingen mogen bijvoorbeeld hopen op een nieuwe kans, ongeacht wat er onder Kompany is beslist. En de basisspelers van vorig seizoen hebben weliswaar iets meer krediet, maar ook zij zullen zich opnieuw moeten bewijzen. Na de voorbereiding wordt de balans immers opnieuw opgemaakt en zal Mazzu beslissen met welke spelers hij zijn project voortzet.

LEES OOK: STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Denkt u dat Anderlecht volgend seizoen weer gaat meedoen voor de titel?

Meest recent

Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

25
25
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

239
239
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

51
51
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

42
42
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

127
127
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

293
293
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

121
121
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

60
60
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

265
265
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

398
398
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

42
42
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

171
171
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

614
614
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

172
172
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

129
129
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

195
195
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

33
33
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

373
373
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

83
83
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

242
242
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

380
380
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

203
203
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

321
321
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

412
412
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

397
397

Meer sportnieuws