Flames tanken vertrouwen met twee dubbelklappers

42 stemmen
Flames tanken vertrouwen met twee dubbelklappers

De Red Flames zijn momenteel in volle voorbereiding op het Europees kampioenschap van volgende maand. Nadat bondscoach Ives Serneels eerder deze week zijn definitieve selectie bekend maakte, werd donderdagavond nog wat extra vertrouwen getankt. Zo wonnen de Flames hun oefenmatch tegen Noord-Ierland met 4-1.


Vorige week toonde Engeland, gastland en één van de favorieten voor de EK-eindzege, zich nog een duidelijk maatje te groot. Tegen de Noord-Ierse dames waren de Flames echter grotendeels baas. Een enthousiast publiek op 't Lisp zag hoe de Belgen in de aanvangsfase de betere kansen kregen, maar nogal kwistig waren in de afwerking. Halfweg de eerste helft kon Tessa Wullaert dan toch de ban breken met haar 66ste interland-goal.

Maar vlak voor rust konden de bezoekers vanuit het niets gelijk maken na een welgemikte trap van Lauren Wade. Ondanks een slotoffensief van de Flames was 1-1 ook meteen de ruststand. Na de pauze bleven de Belgische dames de kansen opstapelen. Het definitieve kantelpunt viel echter in de 67ste minuut: de Noord-Ierse doelvrouw pakte rood en met een vrouw minder tussen de lijnen, waren ze helemaal kansloos.

ZINDERENDE SLOT
In de slotfase was het uiteindelijk Ella Van Kerkhoven die de match in een beslissende plooi legde. Vervolgens was de veer helemaal gebroken. Wullaert en Van Kerkhoven zouden elk nog een tweede keer scoren om de 4-1-eindstand op het bord te zetten. Een flinke opsteker dus voor de Flames, al moet er wel bevestigd worden. Zondag wacht al meteen een nieuwe oefenpot. Dan vormt Oostenrijk de sparringpartner van dienst.

De Flames kunnen het EK winnen ...

Meest recent

‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

17
17
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

154
154
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

336
336
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

43
43
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

162
162
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

99
99
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

111
111
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

210
210
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

34
34
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

138
138
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

450
450
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

220
220
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

206
206
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

133
133
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

85
85
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

430
430
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

334
334
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

142
142
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

135
135
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

558
558
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

234
234

Meer sportnieuws