Flames tanken vertrouwen met twee dubbelklappers

42 stemmen
Flames tanken vertrouwen met twee dubbelklappers

De Red Flames zijn momenteel in volle voorbereiding op het Europees kampioenschap van volgende maand. Nadat bondscoach Ives Serneels eerder deze week zijn definitieve selectie bekend maakte, werd donderdagavond nog wat extra vertrouwen getankt. Zo wonnen de Flames hun oefenmatch tegen Noord-Ierland met 4-1.


Vorige week toonde Engeland, gastland en één van de favorieten voor de EK-eindzege, zich nog een duidelijk maatje te groot. Tegen de Noord-Ierse dames waren de Flames echter grotendeels baas. Een enthousiast publiek op 't Lisp zag hoe de Belgen in de aanvangsfase de betere kansen kregen, maar nogal kwistig waren in de afwerking. Halfweg de eerste helft kon Tessa Wullaert dan toch de ban breken met haar 66ste interland-goal.

Maar vlak voor rust konden de bezoekers vanuit het niets gelijk maken na een welgemikte trap van Lauren Wade. Ondanks een slotoffensief van de Flames was 1-1 ook meteen de ruststand. Na de pauze bleven de Belgische dames de kansen opstapelen. Het definitieve kantelpunt viel echter in de 67ste minuut: de Noord-Ierse doelvrouw pakte rood en met een vrouw minder tussen de lijnen, waren ze helemaal kansloos.

ZINDERENDE SLOT
In de slotfase was het uiteindelijk Ella Van Kerkhoven die de match in een beslissende plooi legde. Vervolgens was de veer helemaal gebroken. Wullaert en Van Kerkhoven zouden elk nog een tweede keer scoren om de 4-1-eindstand op het bord te zetten. Een flinke opsteker dus voor de Flames, al moet er wel bevestigd worden. Zondag wacht al meteen een nieuwe oefenpot. Dan vormt Oostenrijk de sparringpartner van dienst.

LEES OOK: Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Flames kunnen het EK winnen ...

Meest recent

Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

1
1
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

52
52
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

59
59
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

69
69
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

203
203
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

85
85
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

90
90
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

420
420
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

598
598
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

69
69
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

172
172
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

183
183
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

49
49
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

524
524
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

118
118
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

181
181
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

236
236
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

172
172
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

230
230
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

408
408
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

154
154
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

812
812
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

88
88
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

331
331

Meer sportnieuws