Club loopt groot risico met lastpak Carroll

166 stemmen
Club loopt groot risico met lastpak Carroll

Andy Carroll ondergaat fysieke testen en een medische screening bij Club Brugge. En als die goed zijn, dan kan er misschien gesproken worden over een contract - maar zover zijn we helemaal nog niet. Carroll heeft een naam als een klok, maar de hamvraag is wat de 33-jarige Engelsman nog te bieden heeft op het sportieve vlak. Sinds zijn mislukte transfer naar Liverpool in 2011 nam zijn carrière een flinke duik door blessures en extrasportieve redenen.


RECORDTRANSFER VAN LIVERPOOL

Op 31 januari 2011 vloog Andy Carroll met het vliegtuig van Mike Ashley, toen nog de eigenaar van Newcastle United, richting Liverpool. Dat was een compleet onverwachte wending want in de namiddag werkte Carroll in de gym van de club nog een sessie af met enkele ploegmaats, maar die zouden hem diezelfde dag niet meer terugzien. Bovendien ondertekende Carroll pas drie maanden eerder een nieuw contract bij Newcastle, waardoor een vertrek van de spits allerminst in de lucht hing.

Daarenboven kocht hij eind januari 2011 nog maar een nieuwe kat én een nieuw huis in de regio van Newcastle. Maar het was Liverpool menens om de targetspits aan te trekken. The Reds zagen hun droomtarget Mario Gomez (Bayern München) afhaken en daarom zette Damien Comolli alles op de komst van Carroll. En dat mocht ook wat kosten. Het clubrecord van Liverpool zelfs: maar liefst 41 miljoen euro. Bijna twaalf jaar later is Carroll nog steeds de 12de duurste aankoop van de club.



Nochtans moest Andy Carroll helemaal niet zo’n dure vogel geweest zijn: Newcastle hanteerde oorspronkelijk een vraagprijs van ‘amper’ 30 miljoen euro. Maar Liverpool was bereid om een hogere transfersom te betalen voor Carroll omdat zijn looneisen niet in dezelfde grootorde waren zoals die van Mario Gomez. Bovendien was Carroll op dat moment drieënhalf jaar jonger dan Gomez, iets wat perfect paste in het nieuwe beleid van Liverpool: hogere transfersommen voor jonge spelers, maar aan betaalbare salarissen.

NIET TE STOPPEN

Liverpool zag in Andy Carroll de ideale partner voor Luis Suarez. De boomlange Carroll (hij meet 1 meter 93) zou als grote en sterke spits een complementair duo moeten vormen met de Uruguayaan, en hem ook goed helpen aanpassen aan het leven in Engeland. Jamie Carragher zag het alvast goed zitten met Carroll als aanvaller. “Hij is meer dan enkel maar een grote targetman. Hij heeft niet alleen maar lengte, maar ook een uitstekende détente.” Newcastle-legende Alan Shearer omschreef Carroll dan weer als “niet te stoppen wanneer hij zijn dagje heeft.”



Maar zo’n dagen had Andy Carroll weinig bij Liverpool. Hij lag goed in de groep, maar de immense druk die gepaard ging als duurste clubaankoop ooit was heel zwaar om te dragen. “Omdat hij zo groot was, dachten mensen dat hij keihard was”, zei Jay Spearing, ex-ploegmaat bij Liverpool in de Engelse pers. “Zijn lengte maakte van hem een doelwit. En dat had ook invloed op zijn mogelijkheden als voetballer. Toen tekende hij bij Liverpool voor een immense transfersom. Dat is veel om mee om te gaan.”

VECHTERSBAAS CARROLL

Andy Carroll kon niet slagen bij Liverpool voornamelijk door blessures. Maar ook zijn bedenkelijk extrasportief gedrag speelde niet in zijn voordeel. Carroll kwam in het verleden ook al meermaals negatief ter sprake in de Engelse pers. Carroll en het woord “incident” gingen lange tijd hand in hand samen met elkaar. In 2007 werd hij samen met nog twee ploegmaats stante pede teruggestuurd van het trainingskamp met de Engelse U19 wegens disciplinaire redenen.



In 2008 werd hij gearresteerd in het stadscentrum van Newcastle. 14 maanden later werd hij beschuldigd van het gooien van een glas in het gezicht van een man tijdens een gevecht in een nachtclub. In 2010 werd Andy Carroll beschuldigd wegens het aanvallen lastigvallen van zijn ex-vriendin In 2011 was Fabio Cappello de bondscoach van Engeland en naar verluidt raadde de Italiaan hem aan om zijn alcoholverbruik te minderen.

DE RELANCE VAN CARROLL

Na zijn debacle in Liverpool hoopte Andy Carroll vervolgens zijn carrière terug helemaal op de rails te krijgen bij Newcastle United, de club van z’n hart. Hij dacht zijn loopbaan te kunnen afsluiten in St. James’ Park. “Ik dacht dat dat ik daar vier of vijf jaar zou blijven voetballen. Maar dat gebeurde niet door verschillende redenen.” Carroll schipperde tussen de bank en de basis, terwijl hij op training nochtans uitstekende parameters liet noteren. En tot zijn grote verrassing werd zijn tweejarig contract bij Newcastle zelfs niet verlengd.

Op dat moment kende de spot jegens Andy Carroll het absolute hoogtepunt, nadat hij eerder ook al flopte als recordaankoop bij Liverpool en bij West Ham. De 9-voudige international kende daardoor een heel erg moeilijke periode. “Al mijn hele carrière gooit iedereen ‘shit’ naar mij, maar op dat moment was de emmer vol. Ik kon nergens meer naartoe gaan. Mensen namen foto’s van mij en stuurden die dan op naar de mensen van de club, waarna die mij opbelden. Terwijl ik gewoon op restaurant zat. Iedereen bekeek me op een negatieve manier.”



Het ging zelfs zo ver dat Andy Carroll hulp nodig had van een psycholoog. De hele negatieve heisa rond zijn persoon tastte zijn zelfvertrouwen stevig aan, zijn wedstrijden, zijn trainingen, alles. Daarna probeerde de spits zich nog te herlanceren bij Reading en West Bromwich Albion, maar bij die laatste club kreeg hij geen contractverlenging waardoor hij momenteel clubloos is. Nochtans was trainer Steve Bruce tevreden over Carroll. “Andy heeft zijn sterktes en hij speelde erg goed”, zei Bruce na de wedstrijd tegen Hull City. “Ik moet zeggen dat hij fitter leek dan in de voorbije tweeënhalf jaar.”

LAATSTE KANS?

Volgens Steve Bruce zit het fysiek wel nog in orde bij Andy Carroll, iets wat de fysieke testen en een medische screening bij Club Brugge zullen moeten uitwijzen, maar het is ook de vraag hoe hij er op mentaal vlak voorstaat. Eén jaar geleden verklaarde Carroll dat hij nog altijd iets te geven geeft op het hoogste niveau, voor eender welke club. “Ik heb nog unfinished business”, zoals hij daarover zei. Carroll is een pure liefhebber van het spelletje en hij heeft nog enkele goede jaren in zich. Aan hem om dat te bewijzen.

LEES OOK: Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Moet Club Carroll een kans geven?

Meest recent

Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

1
1
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

25
25
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

86
86
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

280
280
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

84
84
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

63
63
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

38
38
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

255
255
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

245
245
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

632
632
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

19
19
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

425
425
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

129
129
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

144
144
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

667
667
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

773
773
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

343
343
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

400
400
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

243
243
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

93
93

Meer sportnieuws