Genk straft talent voor transfer van broer naar Club Brugge

889
Genk straft talent voor transfer van broer naar Club Brugge

Bij KRC Genk is de voorbereiding op het nieuwe seizoen inmiddels volop aan de gang. Wouter Vrancken kan maar beter maken dat zijn troepen er bij de start meteen staan, want op de eerste twee speeldagen treffen de Limburgers meteen Club Brugge en Standard. Voorlopig moet de nieuwe trainer echter nog een pak sterkhouders missen en dus krijgt de jeugd kansen.


Zo werden met Lucas Beerten (19) en Maarten Swerts (18) woensdag weer twee talenten uit de beloftenkern opgevist, maar een andere youngster was er dan weer onverwachts niet bij. Het Belang van Limburg weet dat normaal gezien ook Sekou Diawara deze week bij de A-kern had moeten aansluiten. De 18-jarige spits scoorde vorig seizoen aan de lopende band bij de Genkse beloften.

Alleen wordt Diawara nu toch weer teruggezet naar de beloften, als straf voor... de transfer van zijn broer Mamady, die dinsdag voorgesteld werd bij Club Brugge. "Niet de transfer op zich nemen we hem kwalijk, wel zijn reactie", legt technisch directeur Dimitri de Condé uit. "We zien Sekou op sociale media overal poseren aan de zijde van zijn broertje, die een shirt van Club Brugge showt. Dat is voor ons een brug te ver."

RAMKOERS?
Daarmee lijkt er weer een kink in de kabel te zitten tussen Genk en Diawara, die in 2021 al even deel uitmaakte van de A-kern maar daarna toch weer naar de beloften teruggezet werd. Vorige maand was er al sprake van dat de jeugdinternational Genk zou verlaten. Een transfer naar Stade Reims leek in de maak, maar die interesse lijkt toch weer uitgedoofd te zijn. De Condé sluit evenwel niet uit dat Diawara in de toekomst alsnog bij de A-kern zal aansluiten, als hij zich bij de beloften kan tonen.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Vind je dat een goede reden om hem terug te zetten?

Meest recent

Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

0
0
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

6
6
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

24
24
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

35
35
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

185
185
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

37
37
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

39
39
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

77
77
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

73
73
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

122
122
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

150
150
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

53
53
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

316
316
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

757
757
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

85
85
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

166
166
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

84
84
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

170
170
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

205
205
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

388
388
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

704
704
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

260
260
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

206
206

Meer sportnieuws