Genk straft talent voor transfer van broer naar Club Brugge

door
Genk straft talent voor transfer van broer naar Club Brugge

Bij KRC Genk is de voorbereiding op het nieuwe seizoen inmiddels volop aan de gang. Wouter Vrancken kan maar beter maken dat zijn troepen er bij de start meteen staan, want op de eerste twee speeldagen treffen de Limburgers meteen Club Brugge en Standard. Voorlopig moet de nieuwe trainer echter nog een pak sterkhouders missen en dus krijgt de jeugd kansen.


Zo werden met Lucas Beerten (19) en Maarten Swerts (18) woensdag weer twee talenten uit de beloftenkern opgevist, maar een andere youngster was er dan weer onverwachts niet bij. Het Belang van Limburg weet dat normaal gezien ook Sekou Diawara deze week bij de A-kern had moeten aansluiten. De 18-jarige spits scoorde vorig seizoen aan de lopende band bij de Genkse beloften.

Alleen wordt Diawara nu toch weer teruggezet naar de beloften, als straf voor... de transfer van zijn broer Mamady, die dinsdag voorgesteld werd bij Club Brugge. "Niet de transfer op zich nemen we hem kwalijk, wel zijn reactie", legt technisch directeur Dimitri de Condé uit. "We zien Sekou op sociale media overal poseren aan de zijde van zijn broertje, die een shirt van Club Brugge showt. Dat is voor ons een brug te ver."

RAMKOERS?
Daarmee lijkt er weer een kink in de kabel te zitten tussen Genk en Diawara, die in 2021 al even deel uitmaakte van de A-kern maar daarna toch weer naar de beloften teruggezet werd. Vorige maand was er al sprake van dat de jeugdinternational Genk zou verlaten. Een transfer naar Stade Reims leek in de maak, maar die interesse lijkt toch weer uitgedoofd te zijn. De Condé sluit evenwel niet uit dat Diawara in de toekomst alsnog bij de A-kern zal aansluiten, als hij zich bij de beloften kan tonen.

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Vind je dat een goede reden om hem terug te zetten?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

24
24
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

24
24
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

12
12
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

93
93
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

59
59
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

88
88
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

86
86
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

110
110
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

192
192
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

223
223
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

487
487
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

171
171
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

85
85
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

127
127
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

127
127
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

335
335
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

241
241
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

184
184
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

372
372
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

200
200

Meer sportnieuws