Genk straft talent voor transfer van broer naar Club Brugge

889 stemmen
Genk straft talent voor transfer van broer naar Club Brugge

Bij KRC Genk is de voorbereiding op het nieuwe seizoen inmiddels volop aan de gang. Wouter Vrancken kan maar beter maken dat zijn troepen er bij de start meteen staan, want op de eerste twee speeldagen treffen de Limburgers meteen Club Brugge en Standard. Voorlopig moet de nieuwe trainer echter nog een pak sterkhouders missen en dus krijgt de jeugd kansen.


Zo werden met Lucas Beerten (19) en Maarten Swerts (18) woensdag weer twee talenten uit de beloftenkern opgevist, maar een andere youngster was er dan weer onverwachts niet bij. Het Belang van Limburg weet dat normaal gezien ook Sekou Diawara deze week bij de A-kern had moeten aansluiten. De 18-jarige spits scoorde vorig seizoen aan de lopende band bij de Genkse beloften.

Alleen wordt Diawara nu toch weer teruggezet naar de beloften, als straf voor... de transfer van zijn broer Mamady, die dinsdag voorgesteld werd bij Club Brugge. "Niet de transfer op zich nemen we hem kwalijk, wel zijn reactie", legt technisch directeur Dimitri de Condé uit. "We zien Sekou op sociale media overal poseren aan de zijde van zijn broertje, die een shirt van Club Brugge showt. Dat is voor ons een brug te ver."

RAMKOERS?
Daarmee lijkt er weer een kink in de kabel te zitten tussen Genk en Diawara, die in 2021 al even deel uitmaakte van de A-kern maar daarna toch weer naar de beloften teruggezet werd. Vorige maand was er al sprake van dat de jeugdinternational Genk zou verlaten. Een transfer naar Stade Reims leek in de maak, maar die interesse lijkt toch weer uitgedoofd te zijn. De Condé sluit evenwel niet uit dat Diawara in de toekomst alsnog bij de A-kern zal aansluiten, als hij zich bij de beloften kan tonen.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Vind je dat een goede reden om hem terug te zetten?

Meest recent

Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

3
3
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

16
16
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

51
51
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

92
92
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

42
42
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

27
27
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

50
50
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

305
305
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

171
171
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

205
205
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

444
444
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

128
128
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

74
74
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

118
118
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

543
543
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

106
106
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

373
373
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

196
196
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

198
198
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

338
338
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

338
338
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

174
174
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

87
87

Meer sportnieuws