Eto'o sluit deal: geen gevangenis, wel monsterboete

104 stemmen
Eto'o sluit deal: geen gevangenis, wel monsterboete

Samuel Eto'o is momenteel aan de slag als grote baas van de Kameroense voetbalbond. Tijdens zijn spelerscarrière maakte de voormalige spits echter het mooie weer bij onder meer FC Barcelona. Maar destijds nam hij het niet zo nauw met de Spaanse belastingregels en dat komt hem nu duur te staan.


Eto'o stond tussen 2004 en 2009 onder contract bij de Catalaanse grootmacht. In een slordige 140 officiële wedstrijden was hij er goed voor meer dan 100 doelpunten. Op Camp Nou won hij ook twee keer de Champions League en drie Spaanse titels. De 41-jarige Kameroener hield dus een rijkgevulde prijzenkast over aan die periode. En nu ook een grote financiële kater.

Volgens onder meer SPORT heeft Eto'o immers een deal gesloten met de Spaanse fiscus. Zo bekende hij de feiten van belastingontduiking en ging hij akkoord met een celstraf van 22 maanden. Een bewuste zet want in Spanje worden gevangenisstraffen van minder dan twee jaar niet uitgevoerd. Door zijn bekentenis moet hij dus niet effectief achter de tralies.

MONSTERBOETE
Daarnaast moet hij een boete van liefst 1.8 miljoen euro ophoesten. Bovendien moet hij samen met zijn voormalige manager, de spilfiguur in deze zaak, het gefraudeerde bedrag terugbetalen. Dat zou gaan om zo'n 3.9 miljoen, waarvan een deel inmiddels wel al is afgelost. Eto'o weet dus wat hij de komende periode zal moeten doen met zijn vergoeding als Kameroens bondsvoorzitter.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

De fiscus moet ook Belgische voetballers extra streng controleren ...

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

37
37
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

32
32
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

16
16
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

152
152
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

74
74
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

83
83
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

37
37
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

455
455
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

316
316
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

169
169
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

231
231
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

50
50
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

78
78
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

71
71
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

126
126
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

401
401
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

150
150
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

376
376
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

508
508
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

43
43
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1240
1240
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

132
132

Meer sportnieuws