Eto'o sluit deal: geen gevangenis, wel monsterboete

door
Eto'o sluit deal: geen gevangenis, wel monsterboete

Samuel Eto'o is momenteel aan de slag als grote baas van de Kameroense voetbalbond. Tijdens zijn spelerscarrière maakte de voormalige spits echter het mooie weer bij onder meer FC Barcelona. Maar destijds nam hij het niet zo nauw met de Spaanse belastingregels en dat komt hem nu duur te staan.


Eto'o stond tussen 2004 en 2009 onder contract bij de Catalaanse grootmacht. In een slordige 140 officiële wedstrijden was hij er goed voor meer dan 100 doelpunten. Op Camp Nou won hij ook twee keer de Champions League en drie Spaanse titels. De 41-jarige Kameroener hield dus een rijkgevulde prijzenkast over aan die periode. En nu ook een grote financiële kater.

Volgens onder meer SPORT heeft Eto'o immers een deal gesloten met de Spaanse fiscus. Zo bekende hij de feiten van belastingontduiking en ging hij akkoord met een celstraf van 22 maanden. Een bewuste zet want in Spanje worden gevangenisstraffen van minder dan twee jaar niet uitgevoerd. Door zijn bekentenis moet hij dus niet effectief achter de tralies.

MONSTERBOETE
Daarnaast moet hij een boete van liefst 1.8 miljoen euro ophoesten. Bovendien moet hij samen met zijn voormalige manager, de spilfiguur in deze zaak, het gefraudeerde bedrag terugbetalen. Dat zou gaan om zo'n 3.9 miljoen, waarvan een deel inmiddels wel al is afgelost. Eto'o weet dus wat hij de komende periode zal moeten doen met zijn vergoeding als Kameroens bondsvoorzitter.

LEES OOK: 'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

De fiscus moet ook Belgische voetballers extra streng controleren ...

Meest recent

Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

6
6
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

12
12
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

67
67
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

150
150
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

130
130
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

22
22
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

131
131
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

190
190
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

225
225
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

136
136
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

46
46
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

97
97
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

57
57
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

92
92
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

37
37
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

69
69
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

293
293
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

98
98
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

283
283
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

255
255
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

202
202
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

525
525
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

75
75

Meer sportnieuws