Eto'o sluit deal: geen gevangenis, wel monsterboete

door
Eto'o sluit deal: geen gevangenis, wel monsterboete

Samuel Eto'o is momenteel aan de slag als grote baas van de Kameroense voetbalbond. Tijdens zijn spelerscarrière maakte de voormalige spits echter het mooie weer bij onder meer FC Barcelona. Maar destijds nam hij het niet zo nauw met de Spaanse belastingregels en dat komt hem nu duur te staan.


Eto'o stond tussen 2004 en 2009 onder contract bij de Catalaanse grootmacht. In een slordige 140 officiële wedstrijden was hij er goed voor meer dan 100 doelpunten. Op Camp Nou won hij ook twee keer de Champions League en drie Spaanse titels. De 41-jarige Kameroener hield dus een rijkgevulde prijzenkast over aan die periode. En nu ook een grote financiële kater.

Volgens onder meer SPORT heeft Eto'o immers een deal gesloten met de Spaanse fiscus. Zo bekende hij de feiten van belastingontduiking en ging hij akkoord met een celstraf van 22 maanden. Een bewuste zet want in Spanje worden gevangenisstraffen van minder dan twee jaar niet uitgevoerd. Door zijn bekentenis moet hij dus niet effectief achter de tralies.

MONSTERBOETE
Daarnaast moet hij een boete van liefst 1.8 miljoen euro ophoesten. Bovendien moet hij samen met zijn voormalige manager, de spilfiguur in deze zaak, het gefraudeerde bedrag terugbetalen. Dat zou gaan om zo'n 3.9 miljoen, waarvan een deel inmiddels wel al is afgelost. Eto'o weet dus wat hij de komende periode zal moeten doen met zijn vergoeding als Kameroens bondsvoorzitter.

LEES OOK: 'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

De fiscus moet ook Belgische voetballers extra streng controleren ...

Meest recent

Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

26
26
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

62
62
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

51
51
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

90
90
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

40
40
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

93
93
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

193
193
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

225
225
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

103
103
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

220
220
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

107
107
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

175
175
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

447
447
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

345
345
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

456
456
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

129
129
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

152
152
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

115
115
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

78
78
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

54
54
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

434
434
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

194
194
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

42
42

Meer sportnieuws