'Union wil clubicoon van Standard wegplukken'

door
'Union wil clubicoon van Standard wegplukken'

Union SG ontpopte zich zonder twijfel tot de sensatie van het voorbije voetbalseizoen. De promovendus maakte lang jacht op de landstitel, die het uiteindelijk aan Club Brugge moest laten. Met het oog op volgend seizoen geeft de Brusselse club opnieuw enkele nobele onbekenden de kans in onze competitie. Voor nieuwbakken trainer Karel Geeraerts willen de Unionisten een sterke omkadering voorzien. 

Union zou voor het eind van de maand willen aankondigen wie Karel Geraerts als T2 zal bijstaan. Momenteel is er enkel T3 Artur Kopyt die de ex-speler van Club Brugge en Standard bijstaat. Huidig keeperstrainer Laurent Deraedt zou Felice Mazzu volgen naar RSC Anderlecht. Gezien Union een stapje hoger wil zetten in de omkadering, zou het aan ex-Rode Duivel Jean-Francois Gillet denken voor de vacante post, zo meldt La Dernière Heure.  

Voor Gillet zou het interessante overstap kunnen zijn. Hij zou zo dichter bij zijn thuis in Mechelen kunnen werken. De ex-doelman van Standard ging na zijn actieve carrière aan de slag als keeperstrainer bij de Rouches. Hij behoort tot het meubilair van de club en heeft een heel goede band met de supporters. Tot nog toe heeft Gillet de overstap dan ook geweigerd. Union SG zal ongetwijfeld nog een volgende poging ondernemen. 

ROUCHE TOUT COURT 
Gillet is een jeugdproduct van Standard en ging op jonge leeftijd naar Italië. Na passages bij Monza, Bari, Treviso, Bologna, Torino en Catania keerde hij terug naar België. Na één jaar KV Mechelen pikte Standard de doelman die negen keer voor de Rode Duivels aantrad weer op. Vorige zomer beëindigde Gillet zijn actieve loopbaan en kreeg een plaatstje in de staff van Mbaye Leye. Daar is de Luikse doelman nog steeds heel dankbaar voor en zou hij de club graag trouw willen blijven.

LEES OOK: Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Zie jij het volgend seizoen goed komen voor Union met Geraerts aan het roer?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

15
15
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

68
68
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

120
120
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

29
29
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

167
167
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

90
90
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

95
95
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

73
73
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

177
177
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

73
73
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

134
134
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1167
1167
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

509
509
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

233
233
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

121
121
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

153
153
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

137
137
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1054
1054
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

62
62
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

391
391
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

884
884

Meer sportnieuws