Gillet zorgt voor onverwachte Anderlecht-wending

173
Gillet zorgt voor onverwachte Anderlecht-wending

Felice Mazzu leidt maandag voor het eerst de trainingen bij RSC Anderlecht. Daarvoor zal de nieuwe hoofdcoach uiteraard de hulp krijgen van verschillende assistenten. En daar zal één onverwacht gezicht tussenzitten: zo zou Guillaume Gillet stoppen met zijn spelerscarrière om als rechterhand van Mazzu aan de slag te gaan.


Eind vorige maand maakte Paars-Wit al bekend dat de ex-Rode Duivel zal terugkeren naar Neerpede. Maar dan wel als speler bij de beloftenploeg die vanaf volgend seizoen in 1B aantreedt. Volgens de regelgeving zouden de beloftenteams in de reeks één speler van ouder dan 24 jaar mogen opstellen, als die niet in actie kan komen met de A-ploeg. En dus werd Gillet, die transfervrij was na een korte passage bij Waasland-Beveren, aangetrokken.

Zijn komst als speler werd zelfs officieel bekend gemaakt. "Ik ben blij dat iemand als Guillaume is ingegaan op ons aanbod om onze U23 de nodige métier bij te brengen op het veld. Zijn ervaring zal onze competitiviteit verhogen en hij kan helpen om de ontwikkeling van onze jonge talenten te versnellen", zei CEO Peter Verbeke toen nog. Maar inmiddels zijn de plannen dus helemaal veranderd.

T3 MAZZU
Volgens onder meer SudPresse zet Gillet per direct een punt achter zijn spelerscarrière. In plaats daarvan gaat hij aan de slag als T3 in de staf van Mazzu. Al zou de oud-Rode Duivel wel nog een rol gaan spelen bij de beloften, namelijk die van eerste assistent van trainer Robin Veldman. De aanstelling van Gillet zou de sportieve omkadering compleet maken. Normaal gezien volgt in de loop van de dag nog een officiële bevestiging.

LEES OOK: Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

Heeft u vertrouwen in Mazzu als coach van RSCA?

Meest recent

Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

2
2
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

11
11
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

56
56
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

109
109
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

86
86
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

836
836
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

60
60
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

197
197
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

55
55
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

62
62
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

24
24
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

43
43
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

312
312
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

269
269
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

270
270
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

374
374

Meer sportnieuws