Gillet zorgt voor onverwachte Anderlecht-wending

173 stemmen
Gillet zorgt voor onverwachte Anderlecht-wending

Felice Mazzu leidt maandag voor het eerst de trainingen bij RSC Anderlecht. Daarvoor zal de nieuwe hoofdcoach uiteraard de hulp krijgen van verschillende assistenten. En daar zal één onverwacht gezicht tussenzitten: zo zou Guillaume Gillet stoppen met zijn spelerscarrière om als rechterhand van Mazzu aan de slag te gaan.


Eind vorige maand maakte Paars-Wit al bekend dat de ex-Rode Duivel zal terugkeren naar Neerpede. Maar dan wel als speler bij de beloftenploeg die vanaf volgend seizoen in 1B aantreedt. Volgens de regelgeving zouden de beloftenteams in de reeks één speler van ouder dan 24 jaar mogen opstellen, als die niet in actie kan komen met de A-ploeg. En dus werd Gillet, die transfervrij was na een korte passage bij Waasland-Beveren, aangetrokken.

Zijn komst als speler werd zelfs officieel bekend gemaakt. "Ik ben blij dat iemand als Guillaume is ingegaan op ons aanbod om onze U23 de nodige métier bij te brengen op het veld. Zijn ervaring zal onze competitiviteit verhogen en hij kan helpen om de ontwikkeling van onze jonge talenten te versnellen", zei CEO Peter Verbeke toen nog. Maar inmiddels zijn de plannen dus helemaal veranderd.

T3 MAZZU
Volgens onder meer SudPresse zet Gillet per direct een punt achter zijn spelerscarrière. In plaats daarvan gaat hij aan de slag als T3 in de staf van Mazzu. Al zou de oud-Rode Duivel wel nog een rol gaan spelen bij de beloften, namelijk die van eerste assistent van trainer Robin Veldman. De aanstelling van Gillet zou de sportieve omkadering compleet maken. Normaal gezien volgt in de loop van de dag nog een officiële bevestiging.

LEES OOK: Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Heeft u vertrouwen in Mazzu als coach van RSCA?

Meest recent

'Thorup speelt open kaart: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

50
50
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

260
260
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

130
130
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

214
214
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

209
209
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

58
58
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

45
45
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

443
443
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

161
161
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

34
34
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

125
125
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

345
345
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

243
243
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

72
72
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

120
120
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

263
263
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

102
102
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

627
627
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

454
454
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

259
259
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

214
214
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

702
702
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

535
535
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

137
137
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

366
366

Meer sportnieuws