Gillet zorgt voor onverwachte Anderlecht-wending

door
Gillet zorgt voor onverwachte Anderlecht-wending

Felice Mazzu leidt maandag voor het eerst de trainingen bij RSC Anderlecht. Daarvoor zal de nieuwe hoofdcoach uiteraard de hulp krijgen van verschillende assistenten. En daar zal één onverwacht gezicht tussenzitten: zo zou Guillaume Gillet stoppen met zijn spelerscarrière om als rechterhand van Mazzu aan de slag te gaan.


Eind vorige maand maakte Paars-Wit al bekend dat de ex-Rode Duivel zal terugkeren naar Neerpede. Maar dan wel als speler bij de beloftenploeg die vanaf volgend seizoen in 1B aantreedt. Volgens de regelgeving zouden de beloftenteams in de reeks één speler van ouder dan 24 jaar mogen opstellen, als die niet in actie kan komen met de A-ploeg. En dus werd Gillet, die transfervrij was na een korte passage bij Waasland-Beveren, aangetrokken.

Zijn komst als speler werd zelfs officieel bekend gemaakt. "Ik ben blij dat iemand als Guillaume is ingegaan op ons aanbod om onze U23 de nodige métier bij te brengen op het veld. Zijn ervaring zal onze competitiviteit verhogen en hij kan helpen om de ontwikkeling van onze jonge talenten te versnellen", zei CEO Peter Verbeke toen nog. Maar inmiddels zijn de plannen dus helemaal veranderd.

T3 MAZZU
Volgens onder meer SudPresse zet Gillet per direct een punt achter zijn spelerscarrière. In plaats daarvan gaat hij aan de slag als T3 in de staf van Mazzu. Al zou de oud-Rode Duivel wel nog een rol gaan spelen bij de beloften, namelijk die van eerste assistent van trainer Robin Veldman. De aanstelling van Gillet zou de sportieve omkadering compleet maken. Normaal gezien volgt in de loop van de dag nog een officiële bevestiging.

LEES OOK: Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

Heeft u vertrouwen in Mazzu als coach van RSCA?

Meest recent

'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

0
0
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

61
61
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

33
33
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

169
169
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

163
163
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

49
49
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

71
71
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

335
335
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

301
301
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

163
163
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

302
302
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

889
889
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

56
56
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

202
202
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

286
286
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

110
110
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

89
89
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

220
220
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

219
219
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

363
363
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

47
47
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

238
238

Meer sportnieuws