'Schok in Camp Nou: Frenkie maakt kastje leeg'

door
'Schok in Camp Nou: Frenkie maakt kastje leeg'

Toen Manchester United Erik ten Hag voorstelde als nieuwe trainer, was het snel duidelijk dat de Nederlander uit zijn Ajax-verleden zou putten om zijn ploeg te versterken. Daarbij weerklonk één naam meteen luider dan alle anderen: die van Frenkie de Jong, die de laatste maanden niet langer incontournable leek bij FC Barcelona.


De Catalanen bleken zelf ook niet ongevoelig voor de interesse, want De Jong is één van de weinige spelers in de selectie die nog een grote som kan opbrengen en dat geld kan Barça goed gebruiken om zijn doelen op de transfermarkt te verwezenlijken. Alleen moest De Jong zelf nog overtuigd worden, want hij wou zijn Barça-droom niet zomaar opgeven.

Maar dat lijkt nu toch gebeurd te zijn, want AS meldt dat de speler inmiddels zelfs zijn kastje in het trainingscomplex van Barcelona helemaal leeggemaakt heeft. Het lijkt er dus niet op dat hij nog van plan is om terug te keren. Dat zou het resultaat zijn van het laatste telefoontje van Ten Hag, die De Jong verzekerd zou hebben dat hij bij United de spil van het elftal zal worden. Dat is bij Barça anders. Xavi rekent wel op de Nederlander, maar de ploeg lijkt toch eerder gebouwd te worden rond Pedri, Gavi en Ansu Fati.

CENTEN
Er zal dus alleen nog een akkoord gevonden moeten worden tussen de clubs. Barça blijft naar verluidt vasthouden aan zijn vraagprijs van 85 miljoen euro, de som die het destijds zelf aan Ajax betaalde. Een probleem lijkt dat niet te zijn, zo blijkt uit een video waarin Richard Arnold, de CEO van Man Utd, aan enkele fans een stand van zaken geeft. "Geld zal geen probleem zijn", verklaarde hij immers.


LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Zal de transfer snel rond zijn?

Meest recent

'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

10
10
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

51
51
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

27
27
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

25
25
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

36
36
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

27
27
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

390
390
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

133
133
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

327
327
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

34
34
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

319
319
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

198
198
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

166
166
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

304
304
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

191
191
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

469
469
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

142
142
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

46
46
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

249
249
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

458
458
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

49
49
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

134
134
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

553
553
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

294
294

Meer sportnieuws