'Schok in Camp Nou: Frenkie maakt kastje leeg'

door
'Schok in Camp Nou: Frenkie maakt kastje leeg'

Toen Manchester United Erik ten Hag voorstelde als nieuwe trainer, was het snel duidelijk dat de Nederlander uit zijn Ajax-verleden zou putten om zijn ploeg te versterken. Daarbij weerklonk één naam meteen luider dan alle anderen: die van Frenkie de Jong, die de laatste maanden niet langer incontournable leek bij FC Barcelona.


De Catalanen bleken zelf ook niet ongevoelig voor de interesse, want De Jong is één van de weinige spelers in de selectie die nog een grote som kan opbrengen en dat geld kan Barça goed gebruiken om zijn doelen op de transfermarkt te verwezenlijken. Alleen moest De Jong zelf nog overtuigd worden, want hij wou zijn Barça-droom niet zomaar opgeven.

Maar dat lijkt nu toch gebeurd te zijn, want AS meldt dat de speler inmiddels zelfs zijn kastje in het trainingscomplex van Barcelona helemaal leeggemaakt heeft. Het lijkt er dus niet op dat hij nog van plan is om terug te keren. Dat zou het resultaat zijn van het laatste telefoontje van Ten Hag, die De Jong verzekerd zou hebben dat hij bij United de spil van het elftal zal worden. Dat is bij Barça anders. Xavi rekent wel op de Nederlander, maar de ploeg lijkt toch eerder gebouwd te worden rond Pedri, Gavi en Ansu Fati.

CENTEN
Er zal dus alleen nog een akkoord gevonden moeten worden tussen de clubs. Barça blijft naar verluidt vasthouden aan zijn vraagprijs van 85 miljoen euro, de som die het destijds zelf aan Ajax betaalde. Een probleem lijkt dat niet te zijn, zo blijkt uit een video waarin Richard Arnold, de CEO van Man Utd, aan enkele fans een stand van zaken geeft. "Geld zal geen probleem zijn", verklaarde hij immers.


LEES OOK: 'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

Zal de transfer snel rond zijn?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

33
33
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

330
330
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

290
290
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

175
175
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

227
227
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

565
565
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

207
207
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

604
604
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

389
389
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

163
163
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

77
77
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

333
333
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws