'Schok in Camp Nou: Frenkie maakt kastje leeg'

door
'Schok in Camp Nou: Frenkie maakt kastje leeg'

Toen Manchester United Erik ten Hag voorstelde als nieuwe trainer, was het snel duidelijk dat de Nederlander uit zijn Ajax-verleden zou putten om zijn ploeg te versterken. Daarbij weerklonk één naam meteen luider dan alle anderen: die van Frenkie de Jong, die de laatste maanden niet langer incontournable leek bij FC Barcelona.


De Catalanen bleken zelf ook niet ongevoelig voor de interesse, want De Jong is één van de weinige spelers in de selectie die nog een grote som kan opbrengen en dat geld kan Barça goed gebruiken om zijn doelen op de transfermarkt te verwezenlijken. Alleen moest De Jong zelf nog overtuigd worden, want hij wou zijn Barça-droom niet zomaar opgeven.

Maar dat lijkt nu toch gebeurd te zijn, want AS meldt dat de speler inmiddels zelfs zijn kastje in het trainingscomplex van Barcelona helemaal leeggemaakt heeft. Het lijkt er dus niet op dat hij nog van plan is om terug te keren. Dat zou het resultaat zijn van het laatste telefoontje van Ten Hag, die De Jong verzekerd zou hebben dat hij bij United de spil van het elftal zal worden. Dat is bij Barça anders. Xavi rekent wel op de Nederlander, maar de ploeg lijkt toch eerder gebouwd te worden rond Pedri, Gavi en Ansu Fati.

CENTEN
Er zal dus alleen nog een akkoord gevonden moeten worden tussen de clubs. Barça blijft naar verluidt vasthouden aan zijn vraagprijs van 85 miljoen euro, de som die het destijds zelf aan Ajax betaalde. Een probleem lijkt dat niet te zijn, zo blijkt uit een video waarin Richard Arnold, de CEO van Man Utd, aan enkele fans een stand van zaken geeft. "Geld zal geen probleem zijn", verklaarde hij immers.


LEES OOK: 'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Zal de transfer snel rond zijn?

Meest recent

Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

0
0
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

158
158
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

56
56
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

30
30
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

70
70
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

141
141
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

136
136
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

11
11
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

44
44
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

95
95
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

369
369
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

76
76
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

632
632
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

621
621
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

100
100
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

429
429
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

125
125
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

150
150
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

69
69
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

818
818
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

90
90
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

495
495
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

563
563
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

400
400

Meer sportnieuws