Brys ziet OH Leuven 'gouden transfer' doen

door
Brys ziet OH Leuven 'gouden transfer' doen

OH Leuven heeft vrij wisselvallig seizoen achter de rug, waarin het nipt naast een plekje in de rechterkolom greep. In de komende jaargang willen de Vlaams-Brabanders beter doen en indien mogelijk zelfs strijden voor een plekje in één van de Play-Offs. Die ambities vertalen zich ook op de transfermarkt.


Zo toonden de Leuvenaars zich al behoorlijk actief op de zomerse mercato, waarbij het tot dusver louter in eigen land shopte. Zo werden Joren Dom en Raphael Holzhauser weggeplukt bij Beerschot VA. Daar konden beide spelers wegens een degradatie-clausule transfervrij beschikken. Daarnaast werd met Nordin Jackers een meer dan degelijke doelman weggeplukt bij Waasland-Beveren. En vrijdag maakte OHL ook nog eens de komst van Ewoud Pletinckx bekend. De verdediger komt over van Zulte Waregem.

Coach Marc Brys is alvast in zijn nopjes met die laatste aanwinst, die volgens hem een belangrijke kracht kan worden. "Ik ben zeer tevreden met deze transfer", klonk het op de clubwebstek. "Pletinckx is een echte leider. Zowel bij Zulte Waregem als bij de Belgische U21 is hij al een paar jaar kapitein geweest. Ook beschikt Ewoud over alle kwaliteiten waarover een moderne centrale verdediger moet beschikken. Hij heeft snelheid, is groot en krachtig, maar toch ook wendbaar en hij kan uitvoetballen. Zeker toekomstgericht is dit een gouden zaak voor de club."

ZOMERSTAGE
Bij OHL draaien de trainingen ondertussen al op volle toeren. Vrijdag vertrokken Brys en zijn kern zelfs op stage in het Nederlandse Horst. Al zal er in de komende weken en maanden nog meer aan de selectie gesleuteld worden. "In het hedendaagse voetbal is het door de lange transferperiode een utopie om met een volledige groep op stage te vertrekken. Maar er wordt goed en gestructureerd gewerkt en gezocht naar versterkingen, zodat we ook tactisch kunnen beginnen trainen. Bovendien is het zo een kans voor de jongeren om te tonen wat ze in hun mars hebben", aldus Brys.

LEES OOK: 'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

OHL wordt één van de revelaties komend seizoen ...

Meest recent

Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

27
27
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

16
16
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

375
375
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

29
29
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

14
14
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

60
60
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

388
388
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

89
89
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

39
39
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

366
366
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

129
129
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

147
147
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

303
303
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

87
87
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

117
117
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

165
165
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

200
200
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

232
232
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

86
86
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1198
1198
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

147
147
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

363
363
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

421
421
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

292
292

Meer sportnieuws