TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

door
TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC zorgt voor vuurwerk op de zomerse transfermarkt. Met Vincent Janssen zou de eerste grote aanwinst inmiddels getekend hebben. Ook Toby Alderweireld blijft nadrukkelijk in beeld. En nu heeft de Great Old volgens Het Laatste Nieuws niemand minder dan Dries Mertens in beeld. De 35-jarige Rode Duivel is een clubboegbeeld bij SSC Napoli en zou daar graag blijven. Maar de onderhandelingen omtrent een contractverlenging blijven er aanslepen en daar hoopt RAFC dus van te profiteren.



Club Brugge dreigt een jong talent kwijt te spelen. Zo meldt L'Equipe dat Jelle Van Neck goed en wel op weg is naar Olympique Marseille. Daar zou de 18-jarige keeper, die vorig seizoen aan de slag was met Club Nxt in de Youth League, derde doelman kunnen worden in de A-kern. De deal is nog niet helemaal rond, maar zijn makelaars werden alvast meermaals gespot in de Zuid-Franse havenstad.



Bij Standard begint de transfercarrousel stilaan volop te draaien. Besiktas en Galatasaray zouden volgens La Dernière Heure concrete interesse hebben in Jackson Muleka. Mogelijk vertrekken ook enkele spelers richting zusterclub CFC Genoa. Volgens Calcioline zou Selim Amallah daar wel eens in aanmerking voor kunnen komen. La Repubblica laat dan weer de naam van Abdoul Fessa Tapsoba vallen.



De overgang van Ewoud Pletinckx is helemaal rond. OH Leuven maakte de komst van de verdediger vrijdagavond bekend op zijn eigen kanalen. Pletinckx tekent een contract voor vier seizoenen aan Den Dreef. Zulte Waregem verliest zo een talent van eigen bodem met maar liefst 95 duels op de teller voor de club.



STVV heeft weer wat meer middelen ter beschikking. De kassa rinkelt immers op Stayen, want Liberato Cacace werd verkocht. De linksachter werd sinds eind januari al verhuurd aan Empoli en de Italiaanse club laat nu weten dat ze ook de aankoopoptie gelicht hebben. Daardoor incasseert STVV volgens Transfermarkt 3 miljoen euro.



De transfer van Bryan Reynolds naar Westerlo is volgens Het Nieuwsblad zo goed als rond. De rechtsachter komt voor één seizoen op huurbasis over van AS Roma, met een aankoopoptie van 7 miljoen euro. Over Griffin Yow hebben de kemphanen nog geen akkoord, maar de gesprekken over een transfer naderen wel hun ontknoping.

BUITENLAND
Romelu Lukaku staat steeds dichter bij een vertrek bij Chelsea FC. De Engelsen onderhandelen nu al enkele dagen met Internazionale over een huurbeurt van de spits. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano is een akkoord ook in de maak. De twee clubs hebben inmiddels een nieuwe afspraak gemaakt en zullen dan verder onderhandelen, maar Inter zou er vertrouwen in hebben dat de deal beklonken kan worden.



Victor Oshimen zou wel eens naar Engeland kunnen verhuizen. De Nigeriaanse spits zou volgens journalist Nicolo Shira op de radar staan van Arsenal. Er zal wel boter bij de vis moeten komen als de Gunners een transfer willen forceren. Volgens Shira wil SSC Napoli immers 90 à 100 miljoen vangen voor de sterke aanvaller.



Manchester City is nog niet klaar op de transfermarkt, zo wordt nu ook bevestigd door Fabrizio Romano. Volgens de Italiaan wordt er doorgedrukt voor Kalvin Philips. Maar Leeds United zal wel de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder. Daarnaast mikken Guardiola en co ook nog op een extra vleugelback. Daarvoor zou het vizier gericht zijn op Marc Cucurella van Brighton.



Tottenham heeft de komst van Yves Bissouma beklonken. De 25-jarige Malinees komt over van Brighton. Hoewel hij nog maar één jaar op zijn contract had staan betaalt Tottenham zo'n 25 à 30 miljoen euro voor de komst van de middenvelder. Bissouma tekende een contract tot medio 2026, enkel zijn werkvergunning moet nog in orde worden gemaakt.



Vitinha (22), een middenvelder van FC Porto, is grof wild op de mercato. Manchester United, FC Barcelona, Leicester City en Atlético Madrid werden al gelinkt aan de drievoudige international. Volgens verschillende bronnen zou het nu echter PSG zijn dat aan het langste eind trekt. De Parijzenaars zouden 40 miljoen euro op tafel leggen voor Vitinha.

LEES OOK: Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Denkt u dat Mertens naar Antwerp trekt?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

63
63
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

95
95
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

152
152
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

308
308
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

110
110
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

53
53
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

552
552
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

314
314
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

132
132
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

311
311
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

864
864
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

327
327
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

341
341
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

229
229
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

344
344
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

173
173
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

333
333
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws