TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

351 stemmen
TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC zorgt voor vuurwerk op de zomerse transfermarkt. Met Vincent Janssen zou de eerste grote aanwinst inmiddels getekend hebben. Ook Toby Alderweireld blijft nadrukkelijk in beeld. En nu heeft de Great Old volgens Het Laatste Nieuws niemand minder dan Dries Mertens in beeld. De 35-jarige Rode Duivel is een clubboegbeeld bij SSC Napoli en zou daar graag blijven. Maar de onderhandelingen omtrent een contractverlenging blijven er aanslepen en daar hoopt RAFC dus van te profiteren.



Club Brugge dreigt een jong talent kwijt te spelen. Zo meldt L'Equipe dat Jelle Van Neck goed en wel op weg is naar Olympique Marseille. Daar zou de 18-jarige keeper, die vorig seizoen aan de slag was met Club Nxt in de Youth League, derde doelman kunnen worden in de A-kern. De deal is nog niet helemaal rond, maar zijn makelaars werden alvast meermaals gespot in de Zuid-Franse havenstad.



Bij Standard begint de transfercarrousel stilaan volop te draaien. Besiktas en Galatasaray zouden volgens La Dernière Heure concrete interesse hebben in Jackson Muleka. Mogelijk vertrekken ook enkele spelers richting zusterclub CFC Genoa. Volgens Calcioline zou Selim Amallah daar wel eens in aanmerking voor kunnen komen. La Repubblica laat dan weer de naam van Abdoul Fessa Tapsoba vallen.



De overgang van Ewoud Pletinckx is helemaal rond. OH Leuven maakte de komst van de verdediger vrijdagavond bekend op zijn eigen kanalen. Pletinckx tekent een contract voor vier seizoenen aan Den Dreef. Zulte Waregem verliest zo een talent van eigen bodem met maar liefst 95 duels op de teller voor de club.



STVV heeft weer wat meer middelen ter beschikking. De kassa rinkelt immers op Stayen, want Liberato Cacace werd verkocht. De linksachter werd sinds eind januari al verhuurd aan Empoli en de Italiaanse club laat nu weten dat ze ook de aankoopoptie gelicht hebben. Daardoor incasseert STVV volgens Transfermarkt 3 miljoen euro.



De transfer van Bryan Reynolds naar Westerlo is volgens Het Nieuwsblad zo goed als rond. De rechtsachter komt voor één seizoen op huurbasis over van AS Roma, met een aankoopoptie van 7 miljoen euro. Over Griffin Yow hebben de kemphanen nog geen akkoord, maar de gesprekken over een transfer naderen wel hun ontknoping.

BUITENLAND
Romelu Lukaku staat steeds dichter bij een vertrek bij Chelsea FC. De Engelsen onderhandelen nu al enkele dagen met Internazionale over een huurbeurt van de spits. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano is een akkoord ook in de maak. De twee clubs hebben inmiddels een nieuwe afspraak gemaakt en zullen dan verder onderhandelen, maar Inter zou er vertrouwen in hebben dat de deal beklonken kan worden.



Victor Oshimen zou wel eens naar Engeland kunnen verhuizen. De Nigeriaanse spits zou volgens journalist Nicolo Shira op de radar staan van Arsenal. Er zal wel boter bij de vis moeten komen als de Gunners een transfer willen forceren. Volgens Shira wil SSC Napoli immers 90 à 100 miljoen vangen voor de sterke aanvaller.



Manchester City is nog niet klaar op de transfermarkt, zo wordt nu ook bevestigd door Fabrizio Romano. Volgens de Italiaan wordt er doorgedrukt voor Kalvin Philips. Maar Leeds United zal wel de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder. Daarnaast mikken Guardiola en co ook nog op een extra vleugelback. Daarvoor zou het vizier gericht zijn op Marc Cucurella van Brighton.



Tottenham heeft de komst van Yves Bissouma beklonken. De 25-jarige Malinees komt over van Brighton. Hoewel hij nog maar één jaar op zijn contract had staan betaalt Tottenham zo'n 25 à 30 miljoen euro voor de komst van de middenvelder. Bissouma tekende een contract tot medio 2026, enkel zijn werkvergunning moet nog in orde worden gemaakt.



Vitinha (22), een middenvelder van FC Porto, is grof wild op de mercato. Manchester United, FC Barcelona, Leicester City en Atlético Madrid werden al gelinkt aan de drievoudige international. Volgens verschillende bronnen zou het nu echter PSG zijn dat aan het langste eind trekt. De Parijzenaars zouden 40 miljoen euro op tafel leggen voor Vitinha.

LEES OOK: ‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Denkt u dat Mertens naar Antwerp trekt?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

21
21
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

335
335
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

431
431
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

95
95
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

199
199
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

364
364
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

194
194
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

359
359
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

137
137
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

73
73
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

478
478
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

268
268
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1445
1445
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

74
74
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

483
483
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

427
427
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

326
326
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

370
370
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

254
254
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

122
122
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

527
527
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws