TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

351 stemmen
TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC zorgt voor vuurwerk op de zomerse transfermarkt. Met Vincent Janssen zou de eerste grote aanwinst inmiddels getekend hebben. Ook Toby Alderweireld blijft nadrukkelijk in beeld. En nu heeft de Great Old volgens Het Laatste Nieuws niemand minder dan Dries Mertens in beeld. De 35-jarige Rode Duivel is een clubboegbeeld bij SSC Napoli en zou daar graag blijven. Maar de onderhandelingen omtrent een contractverlenging blijven er aanslepen en daar hoopt RAFC dus van te profiteren.



Club Brugge dreigt een jong talent kwijt te spelen. Zo meldt L'Equipe dat Jelle Van Neck goed en wel op weg is naar Olympique Marseille. Daar zou de 18-jarige keeper, die vorig seizoen aan de slag was met Club Nxt in de Youth League, derde doelman kunnen worden in de A-kern. De deal is nog niet helemaal rond, maar zijn makelaars werden alvast meermaals gespot in de Zuid-Franse havenstad.



Bij Standard begint de transfercarrousel stilaan volop te draaien. Besiktas en Galatasaray zouden volgens La Dernière Heure concrete interesse hebben in Jackson Muleka. Mogelijk vertrekken ook enkele spelers richting zusterclub CFC Genoa. Volgens Calcioline zou Selim Amallah daar wel eens in aanmerking voor kunnen komen. La Repubblica laat dan weer de naam van Abdoul Fessa Tapsoba vallen.



De overgang van Ewoud Pletinckx is helemaal rond. OH Leuven maakte de komst van de verdediger vrijdagavond bekend op zijn eigen kanalen. Pletinckx tekent een contract voor vier seizoenen aan Den Dreef. Zulte Waregem verliest zo een talent van eigen bodem met maar liefst 95 duels op de teller voor de club.



STVV heeft weer wat meer middelen ter beschikking. De kassa rinkelt immers op Stayen, want Liberato Cacace werd verkocht. De linksachter werd sinds eind januari al verhuurd aan Empoli en de Italiaanse club laat nu weten dat ze ook de aankoopoptie gelicht hebben. Daardoor incasseert STVV volgens Transfermarkt 3 miljoen euro.



De transfer van Bryan Reynolds naar Westerlo is volgens Het Nieuwsblad zo goed als rond. De rechtsachter komt voor één seizoen op huurbasis over van AS Roma, met een aankoopoptie van 7 miljoen euro. Over Griffin Yow hebben de kemphanen nog geen akkoord, maar de gesprekken over een transfer naderen wel hun ontknoping.

BUITENLAND
Romelu Lukaku staat steeds dichter bij een vertrek bij Chelsea FC. De Engelsen onderhandelen nu al enkele dagen met Internazionale over een huurbeurt van de spits. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano is een akkoord ook in de maak. De twee clubs hebben inmiddels een nieuwe afspraak gemaakt en zullen dan verder onderhandelen, maar Inter zou er vertrouwen in hebben dat de deal beklonken kan worden.



Victor Oshimen zou wel eens naar Engeland kunnen verhuizen. De Nigeriaanse spits zou volgens journalist Nicolo Shira op de radar staan van Arsenal. Er zal wel boter bij de vis moeten komen als de Gunners een transfer willen forceren. Volgens Shira wil SSC Napoli immers 90 à 100 miljoen vangen voor de sterke aanvaller.



Manchester City is nog niet klaar op de transfermarkt, zo wordt nu ook bevestigd door Fabrizio Romano. Volgens de Italiaan wordt er doorgedrukt voor Kalvin Philips. Maar Leeds United zal wel de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder. Daarnaast mikken Guardiola en co ook nog op een extra vleugelback. Daarvoor zou het vizier gericht zijn op Marc Cucurella van Brighton.



Tottenham heeft de komst van Yves Bissouma beklonken. De 25-jarige Malinees komt over van Brighton. Hoewel hij nog maar één jaar op zijn contract had staan betaalt Tottenham zo'n 25 à 30 miljoen euro voor de komst van de middenvelder. Bissouma tekende een contract tot medio 2026, enkel zijn werkvergunning moet nog in orde worden gemaakt.



Vitinha (22), een middenvelder van FC Porto, is grof wild op de mercato. Manchester United, FC Barcelona, Leicester City en Atlético Madrid werden al gelinkt aan de drievoudige international. Volgens verschillende bronnen zou het nu echter PSG zijn dat aan het langste eind trekt. De Parijzenaars zouden 40 miljoen euro op tafel leggen voor Vitinha.

LEES OOK: Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Denkt u dat Mertens naar Antwerp trekt?

Meest recent

Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

64
64
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

229
229
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

49
49
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

426
426
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

368
368
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

83
83
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

349
349
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

279
279
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

630
630
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

196
196
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

878
878
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

432
432
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

174
174
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

568
568
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

221
221
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

131
131
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

354
354
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

502
502
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

95
95
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

187
187
Aast Anderlecht op transfer à la Wilhelmsson?

RSC Anderlecht speelde een degelijke partij tegen Hammarby en wist verdiend 1-1 te spelen in Zweden. ...

523
523
Gevolgen WK: drie Rode Duivels stijgen in waarde

Rudi Garcia deed het voortreffelijk op het WK. België eindigde bij de laatste acht en dat ...

211
211
‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

Kevin De Bruyne krijgt plots van twee kanten klappen. Napoli zet hem openlijk op zijn plaats, ...

234
234
Hoe een speler plots héél cruciaal is voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen Hammarby. Toch viel er na een uur voetballer iets op in Zweden. Is ...

348
348
'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

47
47

Meer sportnieuws