TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

351 stemmen
TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC zorgt voor vuurwerk op de zomerse transfermarkt. Met Vincent Janssen zou de eerste grote aanwinst inmiddels getekend hebben. Ook Toby Alderweireld blijft nadrukkelijk in beeld. En nu heeft de Great Old volgens Het Laatste Nieuws niemand minder dan Dries Mertens in beeld. De 35-jarige Rode Duivel is een clubboegbeeld bij SSC Napoli en zou daar graag blijven. Maar de onderhandelingen omtrent een contractverlenging blijven er aanslepen en daar hoopt RAFC dus van te profiteren.



Club Brugge dreigt een jong talent kwijt te spelen. Zo meldt L'Equipe dat Jelle Van Neck goed en wel op weg is naar Olympique Marseille. Daar zou de 18-jarige keeper, die vorig seizoen aan de slag was met Club Nxt in de Youth League, derde doelman kunnen worden in de A-kern. De deal is nog niet helemaal rond, maar zijn makelaars werden alvast meermaals gespot in de Zuid-Franse havenstad.



Bij Standard begint de transfercarrousel stilaan volop te draaien. Besiktas en Galatasaray zouden volgens La Dernière Heure concrete interesse hebben in Jackson Muleka. Mogelijk vertrekken ook enkele spelers richting zusterclub CFC Genoa. Volgens Calcioline zou Selim Amallah daar wel eens in aanmerking voor kunnen komen. La Repubblica laat dan weer de naam van Abdoul Fessa Tapsoba vallen.



De overgang van Ewoud Pletinckx is helemaal rond. OH Leuven maakte de komst van de verdediger vrijdagavond bekend op zijn eigen kanalen. Pletinckx tekent een contract voor vier seizoenen aan Den Dreef. Zulte Waregem verliest zo een talent van eigen bodem met maar liefst 95 duels op de teller voor de club.



STVV heeft weer wat meer middelen ter beschikking. De kassa rinkelt immers op Stayen, want Liberato Cacace werd verkocht. De linksachter werd sinds eind januari al verhuurd aan Empoli en de Italiaanse club laat nu weten dat ze ook de aankoopoptie gelicht hebben. Daardoor incasseert STVV volgens Transfermarkt 3 miljoen euro.



De transfer van Bryan Reynolds naar Westerlo is volgens Het Nieuwsblad zo goed als rond. De rechtsachter komt voor één seizoen op huurbasis over van AS Roma, met een aankoopoptie van 7 miljoen euro. Over Griffin Yow hebben de kemphanen nog geen akkoord, maar de gesprekken over een transfer naderen wel hun ontknoping.

BUITENLAND
Romelu Lukaku staat steeds dichter bij een vertrek bij Chelsea FC. De Engelsen onderhandelen nu al enkele dagen met Internazionale over een huurbeurt van de spits. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano is een akkoord ook in de maak. De twee clubs hebben inmiddels een nieuwe afspraak gemaakt en zullen dan verder onderhandelen, maar Inter zou er vertrouwen in hebben dat de deal beklonken kan worden.



Victor Oshimen zou wel eens naar Engeland kunnen verhuizen. De Nigeriaanse spits zou volgens journalist Nicolo Shira op de radar staan van Arsenal. Er zal wel boter bij de vis moeten komen als de Gunners een transfer willen forceren. Volgens Shira wil SSC Napoli immers 90 à 100 miljoen vangen voor de sterke aanvaller.



Manchester City is nog niet klaar op de transfermarkt, zo wordt nu ook bevestigd door Fabrizio Romano. Volgens de Italiaan wordt er doorgedrukt voor Kalvin Philips. Maar Leeds United zal wel de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder. Daarnaast mikken Guardiola en co ook nog op een extra vleugelback. Daarvoor zou het vizier gericht zijn op Marc Cucurella van Brighton.



Tottenham heeft de komst van Yves Bissouma beklonken. De 25-jarige Malinees komt over van Brighton. Hoewel hij nog maar één jaar op zijn contract had staan betaalt Tottenham zo'n 25 à 30 miljoen euro voor de komst van de middenvelder. Bissouma tekende een contract tot medio 2026, enkel zijn werkvergunning moet nog in orde worden gemaakt.



Vitinha (22), een middenvelder van FC Porto, is grof wild op de mercato. Manchester United, FC Barcelona, Leicester City en Atlético Madrid werden al gelinkt aan de drievoudige international. Volgens verschillende bronnen zou het nu echter PSG zijn dat aan het langste eind trekt. De Parijzenaars zouden 40 miljoen euro op tafel leggen voor Vitinha.

LEES OOK: 'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Denkt u dat Mertens naar Antwerp trekt?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

99
99
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

184
184
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

42
42
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

144
144
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

65
65
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

153
153
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

250
250
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

352
352
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

188
188
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

540
540
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

59
59
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

372
372
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

248
248
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

222
222
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

649
649
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws