TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

351
TU: 'Antwerp zet mercato op stelten, droomtransfer Lukaku'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC zorgt voor vuurwerk op de zomerse transfermarkt. Met Vincent Janssen zou de eerste grote aanwinst inmiddels getekend hebben. Ook Toby Alderweireld blijft nadrukkelijk in beeld. En nu heeft de Great Old volgens Het Laatste Nieuws niemand minder dan Dries Mertens in beeld. De 35-jarige Rode Duivel is een clubboegbeeld bij SSC Napoli en zou daar graag blijven. Maar de onderhandelingen omtrent een contractverlenging blijven er aanslepen en daar hoopt RAFC dus van te profiteren.



Club Brugge dreigt een jong talent kwijt te spelen. Zo meldt L'Equipe dat Jelle Van Neck goed en wel op weg is naar Olympique Marseille. Daar zou de 18-jarige keeper, die vorig seizoen aan de slag was met Club Nxt in de Youth League, derde doelman kunnen worden in de A-kern. De deal is nog niet helemaal rond, maar zijn makelaars werden alvast meermaals gespot in de Zuid-Franse havenstad.



Bij Standard begint de transfercarrousel stilaan volop te draaien. Besiktas en Galatasaray zouden volgens La Dernière Heure concrete interesse hebben in Jackson Muleka. Mogelijk vertrekken ook enkele spelers richting zusterclub CFC Genoa. Volgens Calcioline zou Selim Amallah daar wel eens in aanmerking voor kunnen komen. La Repubblica laat dan weer de naam van Abdoul Fessa Tapsoba vallen.



De overgang van Ewoud Pletinckx is helemaal rond. OH Leuven maakte de komst van de verdediger vrijdagavond bekend op zijn eigen kanalen. Pletinckx tekent een contract voor vier seizoenen aan Den Dreef. Zulte Waregem verliest zo een talent van eigen bodem met maar liefst 95 duels op de teller voor de club.



STVV heeft weer wat meer middelen ter beschikking. De kassa rinkelt immers op Stayen, want Liberato Cacace werd verkocht. De linksachter werd sinds eind januari al verhuurd aan Empoli en de Italiaanse club laat nu weten dat ze ook de aankoopoptie gelicht hebben. Daardoor incasseert STVV volgens Transfermarkt 3 miljoen euro.



De transfer van Bryan Reynolds naar Westerlo is volgens Het Nieuwsblad zo goed als rond. De rechtsachter komt voor één seizoen op huurbasis over van AS Roma, met een aankoopoptie van 7 miljoen euro. Over Griffin Yow hebben de kemphanen nog geen akkoord, maar de gesprekken over een transfer naderen wel hun ontknoping.

BUITENLAND
Romelu Lukaku staat steeds dichter bij een vertrek bij Chelsea FC. De Engelsen onderhandelen nu al enkele dagen met Internazionale over een huurbeurt van de spits. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano is een akkoord ook in de maak. De twee clubs hebben inmiddels een nieuwe afspraak gemaakt en zullen dan verder onderhandelen, maar Inter zou er vertrouwen in hebben dat de deal beklonken kan worden.



Victor Oshimen zou wel eens naar Engeland kunnen verhuizen. De Nigeriaanse spits zou volgens journalist Nicolo Shira op de radar staan van Arsenal. Er zal wel boter bij de vis moeten komen als de Gunners een transfer willen forceren. Volgens Shira wil SSC Napoli immers 90 à 100 miljoen vangen voor de sterke aanvaller.



Manchester City is nog niet klaar op de transfermarkt, zo wordt nu ook bevestigd door Fabrizio Romano. Volgens de Italiaan wordt er doorgedrukt voor Kalvin Philips. Maar Leeds United zal wel de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder. Daarnaast mikken Guardiola en co ook nog op een extra vleugelback. Daarvoor zou het vizier gericht zijn op Marc Cucurella van Brighton.



Tottenham heeft de komst van Yves Bissouma beklonken. De 25-jarige Malinees komt over van Brighton. Hoewel hij nog maar één jaar op zijn contract had staan betaalt Tottenham zo'n 25 à 30 miljoen euro voor de komst van de middenvelder. Bissouma tekende een contract tot medio 2026, enkel zijn werkvergunning moet nog in orde worden gemaakt.



Vitinha (22), een middenvelder van FC Porto, is grof wild op de mercato. Manchester United, FC Barcelona, Leicester City en Atlético Madrid werden al gelinkt aan de drievoudige international. Volgens verschillende bronnen zou het nu echter PSG zijn dat aan het langste eind trekt. De Parijzenaars zouden 40 miljoen euro op tafel leggen voor Vitinha.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Denkt u dat Mertens naar Antwerp trekt?

Meest recent

Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

8
8
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

29
29
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

92
92
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

92
92
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

108
108
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

87
87
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

161
161
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

214
214
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

81
81
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

110
110
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

81
81
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

126
126
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

223
223
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

126
126
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

110
110
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1019
1019
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

168
168
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

114
114
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

403
403
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

449
449

Meer sportnieuws