Clement bezorgt Club Brugge dure transferkater

door
Clement bezorgt Club Brugge dure transferkater

Na 9 wedstrijden en amper 365 minuten in Brugse loondienst, zit het verhaal van Faitout Maouassa bij Club er terug op. De linksachter is op weg naar Frankrijk, waar Montpellier de voormalige grote belofte een nieuwe kans wil geven. De 23-jarige werd vorige nochtans met de nodige verwachtingen binnengehaald bij Club Brugge, waar Philippe Clement een grote voorstander was van diens komst. Maar dat draaide dus uit in een totale flop.


CHAMPIONS LEAGUE-SPELER

Faitout Maouassa werd in de vorige zomermercato omschreven als een koopje. De linksachter doorliep alle jeugdselecties van Frankrijk en hij werd aan het begin van de jaargang 2020/21 zelfs genoemd als potentiële A-international bij Les Blues. Op de laatste dag van de zomermercato troefde Club Brugge gerenommeerde clubs zoals Borussia Mönchengladbach en Eintracht Frankfurt af voor Maouassa, vooral omdat de Fransman zélf dolgraag naar het Jan Breydelstadion wilde komen.

Maar al die veelbelovende zaken kon Faitout Maouassa nooit niet waarmaken in het shirt van Club Brugge - ondanks een stevige transfersom van 4 miljoen euro. Maouassa stond destijds nochtans hoog aangeschreven in Frankrijk en het plan was dat hij bij Club Brugge op de linksachter Eduard Sobol moest aflossen in de belangrijke wedstrijden, zoals in de Champions League. Maar in het Kampioenenbal telde Maouassa welgeteld één speelminuut - tegen Paris Saint-Germain.



De kwalificatie voor de groepsronde van de Champions League speelde een grote - zoniet de belangrijkste - rol in de komst van Faitout Maouassa, want in het Kampioenenbal had Philippe Clement had oorspronkelijk een basisrol in gedachten voor hem. Clement droomde volop van een kwalitatieve linkerflank, waar Maouassa goeie automatismen kon vormen met Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken. Maar dat beoogde niveau kon hij nooit brengen in Brugge.

ÉÉN GOEIE MATCH

Club Brugge betaalde vorige zomer 4 miljoen euro voor Faitout Maouassa en daarmee zou hij destijds een echt koopje geweest zijn. Op het moment van zijn transfer naar Blauw-Zwart bedroeg Maouassa’s marktwaarde – volgens de gespecialiseerde website transfermarkt.be – namelijk nog 9 (!) miljoen euro. Vandaag devalueerde die waarde alweer tot 3 miljoen euro en mag Club Brugge zich nog gelukkig prijzen dat ze überhaupt nog pakweg 2 miljoen euro mogen vangen voor hem.

Hoewel Faitout Maouassa vorig seizoen verwacht werd om de vaste linksachter te worden bij Club Brugge, viel hij in België vooral op door zijn grote wisselvalligheid. Enkel tegen KV Kortrijk speelde Maouassa zich op een positieve wijze in de kijker. “Maouassa is nu een echte concurrent voor Sobol”, schreef De Zondag over zijn eerste basisplek als linksachter. “Maouassa – daar hebben we het laatste nog niet van gezien”, stelde Het Laatste Nieuws veelbelovend. Al bleek die lof veel te voorbarig.



Want helaas voor Faitout Maouassa en Club Brugge bleef het echter bij die ene goede wedstrijd. In resterende wedstrijden waarin hij in actie kwam, speelde de Fransman immers erg weinig klaar. Maar Philippe Clement nam de linksachter altijd in bescherming. “We gaan niemand afbranden op basis van één match, hé”, suste Clement na de match tegen Standard. “Faitout is bovendien aangekomen met een conditionele achterstand. Daar werken we hard aan.”

MBAPPE

Philippe Clement benadrukte meermaals dat Maouassa weldegelijk de mogelijkheden en de capaciteiten heeft om in de toekomst verder te groeien bij Club Brugge. Alleen kwam dat er na één seizoen in het Jan Breydelstadion niet uit. Maouassa kon in Brugge niet aantonen dat hij ooit samen met Kylian Mbappé tot de generatie van de Franse U19 behoorde die in 2016 Europees Kampioen werd. En nog niet zolang geleden werd Maouassa zelfs nog getipt voor een eerste A-selectie bij Les Bleus. Dat was althans vooraleer hij een zware enkelblessure opliep bij Stade Rennes. Sindsdien haalde Faitout Maouassa nooit meer zijn oorspronkelijke niveau en hoopt hij zijn carrière bij Montpellier eindelijk terug op de juiste rails te zetten.

LEES OOK: Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Haalt Maouassa ooit nog zijn niveau?

Meest recent

Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

4
4
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

38
38
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

23
23
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

50
50
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

146
146
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

25
25
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

196
196
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

178
178
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

85
85
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

264
264
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

47
47
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

130
130
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

229
229
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

349
349
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

135
135
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

77
77
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

61
61
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

68
68
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

168
168
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

155
155
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

399
399
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

86
86
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

38
38
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

148
148

Meer sportnieuws