'Mazzu gooit roer helemaal om bij Anderlecht'

door
'Mazzu gooit roer helemaal om bij Anderlecht'

Aanstaande maandag is het zover, dan gaat bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen officieel van start. Felice Mazzu zal dan beginnen aan zijn opdracht als hoofdtrainer bij de recordkampioen. En de nieuwe T1 lijkt meteen voor een aantal sportieve veranderingen te gaan zorgen.


Zo is de kans bijvoorbeeld klein dat Mazzu zal vasthouden aan hetzelfde speelsysteem als Vincent Kompany. Die hanteerde de voorbije maanden vooral een variant op de 4-4-2-formatie. Onder de nieuwe trainer mag echter een ander soort veldbezetting verwacht worden. Bij Union behaalde de trainer alvast grote successen in zijn 3-5-2-variant. En die speelwijze zou hij ook bij Anderlecht overwegen.

Volgens La Dernière Heure heeft hij daar alvast enkele troeven voor. Achterin bijvoorbeeld zou het trio Wesley Hoedt-Hannes Delcroix-Zeno Debast behoorlijk evenwichtig zijn. Sergio Gomez kan op links een volledige flank voor zijn rekening nemen. Voor de rechterkant wordt nog onderhandeld over de komst van Ishaq Abdulrazak, al zou ook Francis Amuzu die rol mits wat bijsturing kunnen invullen. Jongens als Yari Verschaeren, Lior Refaelov, Kristian Arnstad en Anouar Aït El-Hadj zouden dan weer ingepast kunnen worden als schaduwspits, of als meest aanvallende pion op het middenveld.

TRANSFERS AFWACHTEN
Maar voorlopig staat nog niet vast welke speelwijze Mazzu exact zal hanteren. En dat heeft alles te maken met de transfermarkt. Tot dusver rondde RSCA nog geen enkele inkomende transfer af voor de A-kern. Daar komt in de komende dagen en weken ongetwijfeld verandering in, zeker op de spits-positie moet er nog wat mankracht bij. Pas wanneer Mazzu een behoorlijk zicht heeft op hoe zijn spelerskern er zal uitzien, zal hij zijn pionnetjes definitief beginnen te plaatsen op het tactische bord.

LEES OOK: Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Denkt u dat Mazzu het zal maken bij Anderlecht?

Meest recent

Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

5
5
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

51
51
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

27
27
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

55
55
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

291
291
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

173
173
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

62
62
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

95
95
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

300
300
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

56
56
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

28
28
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

153
153
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

176
176
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

160
160
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

852
852
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

164
164
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

46
46
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

135
135
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

367
367
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

264
264
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

613
613
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

724
724
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

204
204

Meer sportnieuws