Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

door
Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

Er was de voorbije weken heel wat consternatie onder de supporters van Anderlecht omwille van het plotse vertrek van Vincent Kompany. Weinigen hadden zien aankomen dat de trainer effectief de club zou verlaten toen de aankondiging kwam dat beide partijen in onderling overleg hadden besloten niet met elkaar verder te gaan.


Al snel bleek dat Kompany en het bestuur niet op dezelfde golflengte zaten, onder meer over de prestaties. Terwijl de trainer vond dat hij er afgelopen seizoen het maximale had uitgehaald met een derde plaats en een verloren bekerfinale, vonden voorzitter Wouter Vandenhaute en CEO Peter Verbeke dat er meer ingezeten had. Dat er wat scheef zat tussen Kompany en de grote bazen, blijkt nu ook uit zijn eerste interview bij Burnley.

Op de officiële kanalen van de club komt de 36-jarige immers met een veelbetekenende uitleg voor zijn keuze. "Ik kan niet zeggen dat ik teruggekeerd ben voor mijn familie of omdat ik van het noordwesten van Engeland houd. Dat is wel zo, maar dat is niet de reden. Ik werd aangetrokken door het feit dat hier goede mensen zitten", luidt het. "Je kan in het voetbal wel gehecht zijn aan een clublogo of aan geld, maar uiteindelijk draait het om de mensen. Ik heb voor Burnley gekozen omdat ik hier met goede mensen kan samenwerken."

SNEER VOOR VANDENHAUTE
Het lijkt een duidelijke boodschap te zijn voor de Anderlecht-fans en een sneer naar Vandenhaute en Verbeke. Hoewel Kompany altijd zeer helder was over zijn liefde voor Anderlecht en die ook bij zijn vertrek nog eens herhaalde, bleek dat niet voldoende om hem in het Lotto Park te houden eens de relatie met het bestuur verzuurde. Het wordt nu uitkijken of de scheiding voor beide partijen goed zal uitpakken. Felice Mazzu moet Anderlecht dit seizoen naar prijzen leiden, terwijl Kompany met Burnley een terugkeer naar de Premier League moet zien te bewerkstelligen.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Zal Kompany slagen bij Burnley?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

55
55
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

129
129
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

144
144
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

293
293
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

125
125
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

307
307
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

109
109
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

168
168
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

154
154
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

612
612
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

149
149
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

222
222
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

105
105
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

352
352
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

256
256
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws