Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

door
Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

Er was de voorbije weken heel wat consternatie onder de supporters van Anderlecht omwille van het plotse vertrek van Vincent Kompany. Weinigen hadden zien aankomen dat de trainer effectief de club zou verlaten toen de aankondiging kwam dat beide partijen in onderling overleg hadden besloten niet met elkaar verder te gaan.


Al snel bleek dat Kompany en het bestuur niet op dezelfde golflengte zaten, onder meer over de prestaties. Terwijl de trainer vond dat hij er afgelopen seizoen het maximale had uitgehaald met een derde plaats en een verloren bekerfinale, vonden voorzitter Wouter Vandenhaute en CEO Peter Verbeke dat er meer ingezeten had. Dat er wat scheef zat tussen Kompany en de grote bazen, blijkt nu ook uit zijn eerste interview bij Burnley.

Op de officiële kanalen van de club komt de 36-jarige immers met een veelbetekenende uitleg voor zijn keuze. "Ik kan niet zeggen dat ik teruggekeerd ben voor mijn familie of omdat ik van het noordwesten van Engeland houd. Dat is wel zo, maar dat is niet de reden. Ik werd aangetrokken door het feit dat hier goede mensen zitten", luidt het. "Je kan in het voetbal wel gehecht zijn aan een clublogo of aan geld, maar uiteindelijk draait het om de mensen. Ik heb voor Burnley gekozen omdat ik hier met goede mensen kan samenwerken."

SNEER VOOR VANDENHAUTE
Het lijkt een duidelijke boodschap te zijn voor de Anderlecht-fans en een sneer naar Vandenhaute en Verbeke. Hoewel Kompany altijd zeer helder was over zijn liefde voor Anderlecht en die ook bij zijn vertrek nog eens herhaalde, bleek dat niet voldoende om hem in het Lotto Park te houden eens de relatie met het bestuur verzuurde. Het wordt nu uitkijken of de scheiding voor beide partijen goed zal uitpakken. Felice Mazzu moet Anderlecht dit seizoen naar prijzen leiden, terwijl Kompany met Burnley een terugkeer naar de Premier League moet zien te bewerkstelligen.

LEES OOK: Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Zal Kompany slagen bij Burnley?

Meest recent

Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

23
23
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

31
31
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

60
60
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

85
85
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

14
14
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

267
267
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

62
62
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

194
194
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

202
202
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

244
244
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

234
234
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

281
281
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

194
194
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

540
540
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

149
149
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

287
287
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

210
210
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

173
173
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

406
406
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

162
162
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

163
163
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

80
80
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

210
210
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

414
414

Meer sportnieuws