Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

door
Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

Er was de voorbije weken heel wat consternatie onder de supporters van Anderlecht omwille van het plotse vertrek van Vincent Kompany. Weinigen hadden zien aankomen dat de trainer effectief de club zou verlaten toen de aankondiging kwam dat beide partijen in onderling overleg hadden besloten niet met elkaar verder te gaan.


Al snel bleek dat Kompany en het bestuur niet op dezelfde golflengte zaten, onder meer over de prestaties. Terwijl de trainer vond dat hij er afgelopen seizoen het maximale had uitgehaald met een derde plaats en een verloren bekerfinale, vonden voorzitter Wouter Vandenhaute en CEO Peter Verbeke dat er meer ingezeten had. Dat er wat scheef zat tussen Kompany en de grote bazen, blijkt nu ook uit zijn eerste interview bij Burnley.

Op de officiële kanalen van de club komt de 36-jarige immers met een veelbetekenende uitleg voor zijn keuze. "Ik kan niet zeggen dat ik teruggekeerd ben voor mijn familie of omdat ik van het noordwesten van Engeland houd. Dat is wel zo, maar dat is niet de reden. Ik werd aangetrokken door het feit dat hier goede mensen zitten", luidt het. "Je kan in het voetbal wel gehecht zijn aan een clublogo of aan geld, maar uiteindelijk draait het om de mensen. Ik heb voor Burnley gekozen omdat ik hier met goede mensen kan samenwerken."

SNEER VOOR VANDENHAUTE
Het lijkt een duidelijke boodschap te zijn voor de Anderlecht-fans en een sneer naar Vandenhaute en Verbeke. Hoewel Kompany altijd zeer helder was over zijn liefde voor Anderlecht en die ook bij zijn vertrek nog eens herhaalde, bleek dat niet voldoende om hem in het Lotto Park te houden eens de relatie met het bestuur verzuurde. Het wordt nu uitkijken of de scheiding voor beide partijen goed zal uitpakken. Felice Mazzu moet Anderlecht dit seizoen naar prijzen leiden, terwijl Kompany met Burnley een terugkeer naar de Premier League moet zien te bewerkstelligen.

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Zal Kompany slagen bij Burnley?

Meest recent

Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

21
21
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

77
77
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

105
105
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

281
281
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

221
221
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

390
390
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

393
393
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

102
102
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

395
395
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

42
42
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

171
171
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

166
166
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

404
404
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

109
109
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

265
265
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

279
279
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

94
94
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

2018
2018
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

483
483
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

222
222
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

174
174
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

698
698
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

74
74
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

32
32
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

49
49

Meer sportnieuws