Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

door
Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

Er was de voorbije weken heel wat consternatie onder de supporters van Anderlecht omwille van het plotse vertrek van Vincent Kompany. Weinigen hadden zien aankomen dat de trainer effectief de club zou verlaten toen de aankondiging kwam dat beide partijen in onderling overleg hadden besloten niet met elkaar verder te gaan.


Al snel bleek dat Kompany en het bestuur niet op dezelfde golflengte zaten, onder meer over de prestaties. Terwijl de trainer vond dat hij er afgelopen seizoen het maximale had uitgehaald met een derde plaats en een verloren bekerfinale, vonden voorzitter Wouter Vandenhaute en CEO Peter Verbeke dat er meer ingezeten had. Dat er wat scheef zat tussen Kompany en de grote bazen, blijkt nu ook uit zijn eerste interview bij Burnley.

Op de officiële kanalen van de club komt de 36-jarige immers met een veelbetekenende uitleg voor zijn keuze. "Ik kan niet zeggen dat ik teruggekeerd ben voor mijn familie of omdat ik van het noordwesten van Engeland houd. Dat is wel zo, maar dat is niet de reden. Ik werd aangetrokken door het feit dat hier goede mensen zitten", luidt het. "Je kan in het voetbal wel gehecht zijn aan een clublogo of aan geld, maar uiteindelijk draait het om de mensen. Ik heb voor Burnley gekozen omdat ik hier met goede mensen kan samenwerken."

SNEER VOOR VANDENHAUTE
Het lijkt een duidelijke boodschap te zijn voor de Anderlecht-fans en een sneer naar Vandenhaute en Verbeke. Hoewel Kompany altijd zeer helder was over zijn liefde voor Anderlecht en die ook bij zijn vertrek nog eens herhaalde, bleek dat niet voldoende om hem in het Lotto Park te houden eens de relatie met het bestuur verzuurde. Het wordt nu uitkijken of de scheiding voor beide partijen goed zal uitpakken. Felice Mazzu moet Anderlecht dit seizoen naar prijzen leiden, terwijl Kompany met Burnley een terugkeer naar de Premier League moet zien te bewerkstelligen.

LEES OOK: Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Zal Kompany slagen bij Burnley?

Meest recent

Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals en rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

9
9
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

64
64
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

141
141
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

149
149
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

79
79
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

14
14
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

400
400
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

417
417
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

39
39
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

38
38
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

77
77
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

104
104
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1067
1067
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

68
68
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

46
46
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

65
65
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

161
161
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

305
305
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

58
58
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

256
256
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

270
270
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

138
138
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

226
226
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

688
688
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

81
81

Meer sportnieuws