Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

door
Kompany geeft veelbetekenende uitleg voor keuze voor Burnley

Er was de voorbije weken heel wat consternatie onder de supporters van Anderlecht omwille van het plotse vertrek van Vincent Kompany. Weinigen hadden zien aankomen dat de trainer effectief de club zou verlaten toen de aankondiging kwam dat beide partijen in onderling overleg hadden besloten niet met elkaar verder te gaan.


Al snel bleek dat Kompany en het bestuur niet op dezelfde golflengte zaten, onder meer over de prestaties. Terwijl de trainer vond dat hij er afgelopen seizoen het maximale had uitgehaald met een derde plaats en een verloren bekerfinale, vonden voorzitter Wouter Vandenhaute en CEO Peter Verbeke dat er meer ingezeten had. Dat er wat scheef zat tussen Kompany en de grote bazen, blijkt nu ook uit zijn eerste interview bij Burnley.

Op de officiële kanalen van de club komt de 36-jarige immers met een veelbetekenende uitleg voor zijn keuze. "Ik kan niet zeggen dat ik teruggekeerd ben voor mijn familie of omdat ik van het noordwesten van Engeland houd. Dat is wel zo, maar dat is niet de reden. Ik werd aangetrokken door het feit dat hier goede mensen zitten", luidt het. "Je kan in het voetbal wel gehecht zijn aan een clublogo of aan geld, maar uiteindelijk draait het om de mensen. Ik heb voor Burnley gekozen omdat ik hier met goede mensen kan samenwerken."

SNEER VOOR VANDENHAUTE
Het lijkt een duidelijke boodschap te zijn voor de Anderlecht-fans en een sneer naar Vandenhaute en Verbeke. Hoewel Kompany altijd zeer helder was over zijn liefde voor Anderlecht en die ook bij zijn vertrek nog eens herhaalde, bleek dat niet voldoende om hem in het Lotto Park te houden eens de relatie met het bestuur verzuurde. Het wordt nu uitkijken of de scheiding voor beide partijen goed zal uitpakken. Felice Mazzu moet Anderlecht dit seizoen naar prijzen leiden, terwijl Kompany met Burnley een terugkeer naar de Premier League moet zien te bewerkstelligen.

LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

Zal Kompany slagen bij Burnley?

Meest recent

Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

10
10
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

45
45
Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

41
41
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

154
154
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

87
87
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

142
142
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

93
93
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

161
161
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

203
203
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

157
157
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

155
155
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

36
36
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

230
230
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

456
456
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

315
315
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

168
168
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

64
64
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

161
161
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

127
127
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

468
468
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

155
155
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

302
302
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

78
78
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

422
422

Meer sportnieuws