Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

94
Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zeven punten overgehouden aan hun eerste vier wedstrijden in de Nations League. De Final Four lijkt dus ver weg vermits groepsleider Nederland, met nog twee duels te gaan, drie punten meer telt. Al moet gezegd dat het voorbije vierluik vooral als voorbereiding op het komende WK telt.


Omdat het WK in Qatar midden in het seizoen wordt afgewerkt, zal er van een voorbereiding amper sprake zijn. In september volgen weliswaar nog de twee resterende Nations League-duels. En omdat de Duivels behoorlijk laat aan het tornooi starten, zal er in november ook nog een oefenpot worden afgewerkt. Maar voorts zullen de mannen van bondscoach Roberto Martinez dus niet meer samenspelen tot aan hun eerste groepsmatch. En dat er terwijl op bepaalde zaken toch ruimte voor verbetering is.

Vooral in de defensie is het code oranje. Dat vindt ook analist en ex-Duivel Philippe Albert. "Ik denk dat dit een reëel probleem is", klinkt het bij 7 sur 7. "We hebben verdedigers die al op leeftijd zitten en tegen de beste aanvallers ter wereld zien we dan af. We mogen zeker niet vergeten wat Alderweireld en Vertonghen de voorbije 10 jaar hebben gedaan. En de wil is er nog steeds, maar de benen willen niet meer mee. Dan wordt het moeilijk, wat we dinsdag nog zagen in het slot tegen Polen."

REDDER LEANDER
Albert vond het wel een goede zet om Leander Dendoncker naast Alderweireld en Vertonghen te posteren. Volgens hem moet die ook tijdens het WK blijven staan. "Voor Qatar vormen zij het beste trio. Door Alderweireld centraal te zetten kan hij meer achteruit leunen en heeft hij minder rechtstreekse contact met de aanvallers. Dat lijkt me voorlopig de beste oplossing."

LEES OOK: Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

Dendoncker-Alderweireld-Vertonghen is momenteel het beste trio achterin ...

Meest recent

Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

119
119
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

209
209
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

41
41
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

104
104
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

337
337
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

95
95
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

313
313
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

63
63
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

276
276
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

291
291
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

515
515
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

418
418
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

113
113
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

101
101
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

348
348
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

196
196
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

530
530
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

437
437
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

302
302
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

477
477
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

229
229
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

356
356
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

225
225
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

201
201

Meer sportnieuws