Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

94
Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zeven punten overgehouden aan hun eerste vier wedstrijden in de Nations League. De Final Four lijkt dus ver weg vermits groepsleider Nederland, met nog twee duels te gaan, drie punten meer telt. Al moet gezegd dat het voorbije vierluik vooral als voorbereiding op het komende WK telt.


Omdat het WK in Qatar midden in het seizoen wordt afgewerkt, zal er van een voorbereiding amper sprake zijn. In september volgen weliswaar nog de twee resterende Nations League-duels. En omdat de Duivels behoorlijk laat aan het tornooi starten, zal er in november ook nog een oefenpot worden afgewerkt. Maar voorts zullen de mannen van bondscoach Roberto Martinez dus niet meer samenspelen tot aan hun eerste groepsmatch. En dat er terwijl op bepaalde zaken toch ruimte voor verbetering is.

Vooral in de defensie is het code oranje. Dat vindt ook analist en ex-Duivel Philippe Albert. "Ik denk dat dit een reëel probleem is", klinkt het bij 7 sur 7. "We hebben verdedigers die al op leeftijd zitten en tegen de beste aanvallers ter wereld zien we dan af. We mogen zeker niet vergeten wat Alderweireld en Vertonghen de voorbije 10 jaar hebben gedaan. En de wil is er nog steeds, maar de benen willen niet meer mee. Dan wordt het moeilijk, wat we dinsdag nog zagen in het slot tegen Polen."

REDDER LEANDER
Albert vond het wel een goede zet om Leander Dendoncker naast Alderweireld en Vertonghen te posteren. Volgens hem moet die ook tijdens het WK blijven staan. "Voor Qatar vormen zij het beste trio. Door Alderweireld centraal te zetten kan hij meer achteruit leunen en heeft hij minder rechtstreekse contact met de aanvallers. Dat lijkt me voorlopig de beste oplossing."

LEES OOK: Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Dendoncker-Alderweireld-Vertonghen is momenteel het beste trio achterin ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

9
9
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

14
14
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

26
26
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

61
61
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

106
106
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

110
110
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

236
236
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

238
238
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

112
112
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

118
118
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

204
204
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

169
169
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

242
242
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

302
302
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

109
109
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

91
91
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

49
49
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

136
136
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

949
949

Meer sportnieuws