Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

door
Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zeven punten overgehouden aan hun eerste vier wedstrijden in de Nations League. De Final Four lijkt dus ver weg vermits groepsleider Nederland, met nog twee duels te gaan, drie punten meer telt. Al moet gezegd dat het voorbije vierluik vooral als voorbereiding op het komende WK telt.


Omdat het WK in Qatar midden in het seizoen wordt afgewerkt, zal er van een voorbereiding amper sprake zijn. In september volgen weliswaar nog de twee resterende Nations League-duels. En omdat de Duivels behoorlijk laat aan het tornooi starten, zal er in november ook nog een oefenpot worden afgewerkt. Maar voorts zullen de mannen van bondscoach Roberto Martinez dus niet meer samenspelen tot aan hun eerste groepsmatch. En dat er terwijl op bepaalde zaken toch ruimte voor verbetering is.

Vooral in de defensie is het code oranje. Dat vindt ook analist en ex-Duivel Philippe Albert. "Ik denk dat dit een reëel probleem is", klinkt het bij 7 sur 7. "We hebben verdedigers die al op leeftijd zitten en tegen de beste aanvallers ter wereld zien we dan af. We mogen zeker niet vergeten wat Alderweireld en Vertonghen de voorbije 10 jaar hebben gedaan. En de wil is er nog steeds, maar de benen willen niet meer mee. Dan wordt het moeilijk, wat we dinsdag nog zagen in het slot tegen Polen."

REDDER LEANDER
Albert vond het wel een goede zet om Leander Dendoncker naast Alderweireld en Vertonghen te posteren. Volgens hem moet die ook tijdens het WK blijven staan. "Voor Qatar vormen zij het beste trio. Door Alderweireld centraal te zetten kan hij meer achteruit leunen en heeft hij minder rechtstreekse contact met de aanvallers. Dat lijkt me voorlopig de beste oplossing."

LEES OOK: Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Dendoncker-Alderweireld-Vertonghen is momenteel het beste trio achterin ...

Meest recent

Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

27
27
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

17
17
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

13
13
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

31
31
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

23
23
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

41
41
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

55
55
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

60
60
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

134
134
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

468
468
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

131
131
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

196
196
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

237
237
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

176
176
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

439
439
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

255
255
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

149
149
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

685
685
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

53
53
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

181
181

Meer sportnieuws