Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

door
Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zeven punten overgehouden aan hun eerste vier wedstrijden in de Nations League. De Final Four lijkt dus ver weg vermits groepsleider Nederland, met nog twee duels te gaan, drie punten meer telt. Al moet gezegd dat het voorbije vierluik vooral als voorbereiding op het komende WK telt.


Omdat het WK in Qatar midden in het seizoen wordt afgewerkt, zal er van een voorbereiding amper sprake zijn. In september volgen weliswaar nog de twee resterende Nations League-duels. En omdat de Duivels behoorlijk laat aan het tornooi starten, zal er in november ook nog een oefenpot worden afgewerkt. Maar voorts zullen de mannen van bondscoach Roberto Martinez dus niet meer samenspelen tot aan hun eerste groepsmatch. En dat er terwijl op bepaalde zaken toch ruimte voor verbetering is.

Vooral in de defensie is het code oranje. Dat vindt ook analist en ex-Duivel Philippe Albert. "Ik denk dat dit een reëel probleem is", klinkt het bij 7 sur 7. "We hebben verdedigers die al op leeftijd zitten en tegen de beste aanvallers ter wereld zien we dan af. We mogen zeker niet vergeten wat Alderweireld en Vertonghen de voorbije 10 jaar hebben gedaan. En de wil is er nog steeds, maar de benen willen niet meer mee. Dan wordt het moeilijk, wat we dinsdag nog zagen in het slot tegen Polen."

REDDER LEANDER
Albert vond het wel een goede zet om Leander Dendoncker naast Alderweireld en Vertonghen te posteren. Volgens hem moet die ook tijdens het WK blijven staan. "Voor Qatar vormen zij het beste trio. Door Alderweireld centraal te zetten kan hij meer achteruit leunen en heeft hij minder rechtstreekse contact met de aanvallers. Dat lijkt me voorlopig de beste oplossing."

LEES OOK: Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Dendoncker-Alderweireld-Vertonghen is momenteel het beste trio achterin ...

Meest recent

"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

8
8
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

85
85
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

12
12
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

18
18
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

153
153
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

95
95
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

96
96
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

77
77
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

195
195
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

127
127
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

166
166
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

478
478
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

157
157
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

100
100
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

309
309
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

383
383
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

284
284
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

273
273
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

170
170
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

87
87
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64

Meer sportnieuws