Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

94 stemmen
Code oranje: Albert ziet 'reëel probleem' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zeven punten overgehouden aan hun eerste vier wedstrijden in de Nations League. De Final Four lijkt dus ver weg vermits groepsleider Nederland, met nog twee duels te gaan, drie punten meer telt. Al moet gezegd dat het voorbije vierluik vooral als voorbereiding op het komende WK telt.


Omdat het WK in Qatar midden in het seizoen wordt afgewerkt, zal er van een voorbereiding amper sprake zijn. In september volgen weliswaar nog de twee resterende Nations League-duels. En omdat de Duivels behoorlijk laat aan het tornooi starten, zal er in november ook nog een oefenpot worden afgewerkt. Maar voorts zullen de mannen van bondscoach Roberto Martinez dus niet meer samenspelen tot aan hun eerste groepsmatch. En dat er terwijl op bepaalde zaken toch ruimte voor verbetering is.

Vooral in de defensie is het code oranje. Dat vindt ook analist en ex-Duivel Philippe Albert. "Ik denk dat dit een reëel probleem is", klinkt het bij 7 sur 7. "We hebben verdedigers die al op leeftijd zitten en tegen de beste aanvallers ter wereld zien we dan af. We mogen zeker niet vergeten wat Alderweireld en Vertonghen de voorbije 10 jaar hebben gedaan. En de wil is er nog steeds, maar de benen willen niet meer mee. Dan wordt het moeilijk, wat we dinsdag nog zagen in het slot tegen Polen."

REDDER LEANDER
Albert vond het wel een goede zet om Leander Dendoncker naast Alderweireld en Vertonghen te posteren. Volgens hem moet die ook tijdens het WK blijven staan. "Voor Qatar vormen zij het beste trio. Door Alderweireld centraal te zetten kan hij meer achteruit leunen en heeft hij minder rechtstreekse contact met de aanvallers. Dat lijkt me voorlopig de beste oplossing."

LEES OOK: Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Dendoncker-Alderweireld-Vertonghen is momenteel het beste trio achterin ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

48
48
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

40
40
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

71
71
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

54
54
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

22
22
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

71
71
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

142
142
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

271
271
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

944
944
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

212
212
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

207
207
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

110
110
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

300
300
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

113
113
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

589
589
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

606
606
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

440
440
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1037
1037
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

310
310
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

492
492
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws