Kompany moet meteen Burnley-steunpilaar uitzwaaien

door
Kompany moet meteen Burnley-steunpilaar uitzwaaien

Vincent Kompany heeft na zijn gedwongen vertrek bij RSC Anderlecht niet lang zonder werkgever moeten zitten. Zo werd hij deze week officieel voorgesteld als nieuwe sportieve baas bij Burnley FC. Maar daar staat de ex-Rode Duivel meteen voor een bijzonder lastige uitdaging.


Preses Alan Pace wil zijn club na de degradatie van vorig seizoen namelijk zo snel mogelijk weer naar de Premier League zien promoveren. Maar tegelijk wil hij ook een sportieve stijlbreuk doorvoeren. Zo wil Pace dat zijn ploeg afstapt van het traditionele 'kick&rush'-voetbal en een meer moderne, dominante speelwijze gaat hanteren. En om die stijlbreuk in goede banen te leiden werd Kompany dus aangesteld.

Bijgevolg zullen in de komende weken en maanden de nodige versterkingen verwacht mogen worden op Turf Moore. Maar ook aan uitgaande zijde zal er heel wat bewegen. En op één belangrijke kracht zal Kompany sowieso geen beroep meer kunnen doen. Zo werd donderdagavond definitief afscheid genomen van verdediger Ben Mee.

AANVOERDER
De 32-jarige Engelsman, een jeugdproduct van Manchester City, ging in 2012 bij The Clarets aan de slag. Daar groeide hij uit tot een vaste sterkhouder. Mee startte het voorbije seizoen zelfs al aanvoerder. Maar door een zware blessure stond hij de voorbije maanden aan de kant. Mede daardoor werd zijn aflopende contract niet verlengd. Kompany zal dus al meteen een nieuwe kapitein moeten aanstellen.

LEES OOK: Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

Denkt u dat Kompany het zal maken bij Burnley?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

17
17
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

34
34
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

168
168
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

203
203
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

163
163
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

178
178
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

161
161
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

484
484
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

55
55
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

66
66
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

409
409
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

543
543
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

387
387
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

269
269
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

444
444
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

693
693
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

404
404
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

403
403
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

493
493
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

683
683
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

168
168
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

156
156
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

75
75
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

30
30
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

58
58

Meer sportnieuws