Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

door
Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

Het bestuur van RSC Anderlecht is na het vertrek van Vincent Kompany niet bij de pakken blijven zitten. Zo wist Paars-Wit al vrij snel om Felice Mazzu aan te duiden als nieuwe hoofdcoach. De trainerswissel zorgde er wel voor dat ook de hele sportieve omkadering herschikt moest worden.

Mazzu pakte zelf immers een groot deel van zijn eigen assistenten mee van bij Union. Zijn rechterhand Karel Geraerts besloot de vice-kampioen wel trouw te blijven en werd zelfs gepromoveerd tot T1 in het Dudenpark. Als alternatief koos Mazzu dan weer voor Sambou Diawara, die op zijn beurt werd weggeplukt bij Charleroi. Die personeelswissels waren ook nodig wat in het zog van Kompany waren verschillende stafleden vertrokken.

En die leegloop is nu compleet, want ook Willem Weijs heeft Anderlecht verlaten. De Nederlander werd in de loop van dit seizoen aangesteld als assistent-trainer ter vervanging van Craig Bellamy, die wegens mentale problemen terugkeerde naar Engeland. Zijn werk werd geapprecieerd binnen de club, maar door alle veranderingen heeft ook Weijs voor een andere uitdaging gekozen. Zo gaat hij bij de City Football Group aan de slag. Meer bepaald bij Lommel SK.

NIEUW HOOFDSTUK
Bij de Limburgse 1B-ploeg wordt hij assistent van hoofdcoach Steve Bould. Via zijn sociale media-kanalen kwam de Nederlander wel nog met een afscheidsboodschap voor Paars-Wit. "Heel veel dank aan iedereen bij Anderlecht, vooral de spelers en staf. Ik heb een mooie tijd gehad in Brussel. Nu is het tijd voor een nieuw hoofdstuk. Ik ben trots om aan te kondigden dat ik in de City Football Group stap. Het eerste project start bij Lommel SK", aldus Weijs.

LEES OOK: Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Anderlecht had beter enkele stafleden behouden ...

Meest recent

'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

32
32
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

76
76
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

27
27
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

81
81
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

42
42
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

40
40
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

78
78
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

254
254
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

224
224
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

127
127
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

415
415
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

318
318
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1086
1086
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

642
642
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

233
233
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

171
171
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

375
375
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

168
168
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

336
336
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

263
263
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

228
228
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

439
439
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

290
290
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

438
438

Meer sportnieuws