Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

69
Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

Het bestuur van RSC Anderlecht is na het vertrek van Vincent Kompany niet bij de pakken blijven zitten. Zo wist Paars-Wit al vrij snel om Felice Mazzu aan te duiden als nieuwe hoofdcoach. De trainerswissel zorgde er wel voor dat ook de hele sportieve omkadering herschikt moest worden.

Mazzu pakte zelf immers een groot deel van zijn eigen assistenten mee van bij Union. Zijn rechterhand Karel Geraerts besloot de vice-kampioen wel trouw te blijven en werd zelfs gepromoveerd tot T1 in het Dudenpark. Als alternatief koos Mazzu dan weer voor Sambou Diawara, die op zijn beurt werd weggeplukt bij Charleroi. Die personeelswissels waren ook nodig wat in het zog van Kompany waren verschillende stafleden vertrokken.

En die leegloop is nu compleet, want ook Willem Weijs heeft Anderlecht verlaten. De Nederlander werd in de loop van dit seizoen aangesteld als assistent-trainer ter vervanging van Craig Bellamy, die wegens mentale problemen terugkeerde naar Engeland. Zijn werk werd geapprecieerd binnen de club, maar door alle veranderingen heeft ook Weijs voor een andere uitdaging gekozen. Zo gaat hij bij de City Football Group aan de slag. Meer bepaald bij Lommel SK.

NIEUW HOOFDSTUK
Bij de Limburgse 1B-ploeg wordt hij assistent van hoofdcoach Steve Bould. Via zijn sociale media-kanalen kwam de Nederlander wel nog met een afscheidsboodschap voor Paars-Wit. "Heel veel dank aan iedereen bij Anderlecht, vooral de spelers en staf. Ik heb een mooie tijd gehad in Brussel. Nu is het tijd voor een nieuw hoofdstuk. Ik ben trots om aan te kondigden dat ik in de City Football Group stap. Het eerste project start bij Lommel SK", aldus Weijs.

LEES OOK: 'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

Anderlecht had beter enkele stafleden behouden ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

102
102
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

39
39
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

13
13
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

21
21
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

75
75
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

21
21
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

229
229
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

237
237
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws