Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

door
Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

Het bestuur van RSC Anderlecht is na het vertrek van Vincent Kompany niet bij de pakken blijven zitten. Zo wist Paars-Wit al vrij snel om Felice Mazzu aan te duiden als nieuwe hoofdcoach. De trainerswissel zorgde er wel voor dat ook de hele sportieve omkadering herschikt moest worden.

Mazzu pakte zelf immers een groot deel van zijn eigen assistenten mee van bij Union. Zijn rechterhand Karel Geraerts besloot de vice-kampioen wel trouw te blijven en werd zelfs gepromoveerd tot T1 in het Dudenpark. Als alternatief koos Mazzu dan weer voor Sambou Diawara, die op zijn beurt werd weggeplukt bij Charleroi. Die personeelswissels waren ook nodig wat in het zog van Kompany waren verschillende stafleden vertrokken.

En die leegloop is nu compleet, want ook Willem Weijs heeft Anderlecht verlaten. De Nederlander werd in de loop van dit seizoen aangesteld als assistent-trainer ter vervanging van Craig Bellamy, die wegens mentale problemen terugkeerde naar Engeland. Zijn werk werd geapprecieerd binnen de club, maar door alle veranderingen heeft ook Weijs voor een andere uitdaging gekozen. Zo gaat hij bij de City Football Group aan de slag. Meer bepaald bij Lommel SK.

NIEUW HOOFDSTUK
Bij de Limburgse 1B-ploeg wordt hij assistent van hoofdcoach Steve Bould. Via zijn sociale media-kanalen kwam de Nederlander wel nog met een afscheidsboodschap voor Paars-Wit. "Heel veel dank aan iedereen bij Anderlecht, vooral de spelers en staf. Ik heb een mooie tijd gehad in Brussel. Nu is het tijd voor een nieuw hoofdstuk. Ik ben trots om aan te kondigden dat ik in de City Football Group stap. Het eerste project start bij Lommel SK", aldus Weijs.

LEES OOK: KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

Anderlecht had beter enkele stafleden behouden ...

Meest recent

KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

8
8
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

31
31
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

84
84
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

31
31
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

89
89
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

215
215
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

84
84
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

419
419
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

209
209
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

62
62
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

226
226
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

190
190
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

229
229
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

166
166
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

452
452
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

383
383
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

250
250
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

58
58
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

121
121
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

166
166
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

69
69
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

312
312
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100

Meer sportnieuws