Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

69 stemmen
Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

Het bestuur van RSC Anderlecht is na het vertrek van Vincent Kompany niet bij de pakken blijven zitten. Zo wist Paars-Wit al vrij snel om Felice Mazzu aan te duiden als nieuwe hoofdcoach. De trainerswissel zorgde er wel voor dat ook de hele sportieve omkadering herschikt moest worden.

Mazzu pakte zelf immers een groot deel van zijn eigen assistenten mee van bij Union. Zijn rechterhand Karel Geraerts besloot de vice-kampioen wel trouw te blijven en werd zelfs gepromoveerd tot T1 in het Dudenpark. Als alternatief koos Mazzu dan weer voor Sambou Diawara, die op zijn beurt werd weggeplukt bij Charleroi. Die personeelswissels waren ook nodig wat in het zog van Kompany waren verschillende stafleden vertrokken.

En die leegloop is nu compleet, want ook Willem Weijs heeft Anderlecht verlaten. De Nederlander werd in de loop van dit seizoen aangesteld als assistent-trainer ter vervanging van Craig Bellamy, die wegens mentale problemen terugkeerde naar Engeland. Zijn werk werd geapprecieerd binnen de club, maar door alle veranderingen heeft ook Weijs voor een andere uitdaging gekozen. Zo gaat hij bij de City Football Group aan de slag. Meer bepaald bij Lommel SK.

NIEUW HOOFDSTUK
Bij de Limburgse 1B-ploeg wordt hij assistent van hoofdcoach Steve Bould. Via zijn sociale media-kanalen kwam de Nederlander wel nog met een afscheidsboodschap voor Paars-Wit. "Heel veel dank aan iedereen bij Anderlecht, vooral de spelers en staf. Ik heb een mooie tijd gehad in Brussel. Nu is het tijd voor een nieuw hoofdstuk. Ik ben trots om aan te kondigden dat ik in de City Football Group stap. Het eerste project start bij Lommel SK", aldus Weijs.

LEES OOK: Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Anderlecht had beter enkele stafleden behouden ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

32
32
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

30
30
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

54
54
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

38
38
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

45
45
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

65
65
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

133
133
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

257
257
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

918
918
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

206
206
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

99
99
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

201
201
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

295
295
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

576
576
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

581
581
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

432
432
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1022
1022
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

243
243
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

484
484
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws