Degryse verrast: "Hij is de ideale opvolger voor Martinez"

door
Degryse verrast:

De Rode Duivels hebben hun vierluik in de Nations League afgesloten met een nipte overwinning op het veld van Polen. De spelers kunnen nu met een welverdiende vakantie vertrekken. Voor bondscoach Roberto Martinez wacht echter nog een evaluatie van de voorbije periode met oog op het WK, bovendien zal hij ongetwijfeld ook al met zijn toekomst in het achterhoofd zitten.


Na het WK in Qatar loopt het contract van de Spanjaard immers af. De KBVB zou overwegen om die overeenkomst te verlengen, maar dan voor slechts een halfjaartje. Op die manier hoeft men niet midden in het seizoen op zoek naar een geschikte opvolger. En ook voor Martinez zelf zou het interessanter kunnen worden om pas volgende zomer, ná het seizoen, op zoek te moeten gaan naar een nieuwe uitdaging.

Maar hem aan boord houden voor een nieuwe cyclus tot en met het WK 2024, is volgens analist Jan Mulder geen goed idee. "Na zes succesvolle en schitterende jaren vind ik het toch wel tijd om te wisselen, zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van Martínez. Zo'n periode van bondscoach heeft een natuurlijke duur die nu stilaan voorbij is", stelde de Nederlander dinsdagavond in de studio's van VTM.

MICHEL PREUD'HOMME
De vraag is natuurlijk wie Martinez, die tevens aan de slag is als TD bij de voetbalbond, moet opvolger. Collega-analist Marc Degryse, die pleit voor een Belgische trainer, liet verstaan dat Thomas Vermaelen nu al promoveren geen goede zaak zou zijn. Maar hij liet wel drie andere namen vallen: Hein Vanhaezebrouck, Philippe Clement en Michel Preud'homme. "Ze hebben alle drie bewezen dat ze het kunnen. Maar omdat die eerste twee onbeschikbaar zijn, blijft eigenlijk alleen Preud'homme over. Of als bondscoach, of als technisch directeur. Hij zou daar ook toe in staat zijn. Alleen is de vraag of hij de energie heeft om zich nog een keer te smijten."

LEES OOK: Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Preud'homme zou een goede bondscoach zijn na Martinez ...

Meest recent

'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

7
7
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

7
7
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

43
43
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

107
107
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

226
226
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

92
92
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

140
140
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

98
98
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

429
429
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

463
463
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

340
340
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

158
158
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

201
201
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

197
197
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

408
408
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

541
541
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

120
120
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

236
236
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1877
1877
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

314
314
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134

Meer sportnieuws