Degryse verrast: "Hij is de ideale opvolger voor Martinez"

door
Degryse verrast:

De Rode Duivels hebben hun vierluik in de Nations League afgesloten met een nipte overwinning op het veld van Polen. De spelers kunnen nu met een welverdiende vakantie vertrekken. Voor bondscoach Roberto Martinez wacht echter nog een evaluatie van de voorbije periode met oog op het WK, bovendien zal hij ongetwijfeld ook al met zijn toekomst in het achterhoofd zitten.


Na het WK in Qatar loopt het contract van de Spanjaard immers af. De KBVB zou overwegen om die overeenkomst te verlengen, maar dan voor slechts een halfjaartje. Op die manier hoeft men niet midden in het seizoen op zoek naar een geschikte opvolger. En ook voor Martinez zelf zou het interessanter kunnen worden om pas volgende zomer, ná het seizoen, op zoek te moeten gaan naar een nieuwe uitdaging.

Maar hem aan boord houden voor een nieuwe cyclus tot en met het WK 2024, is volgens analist Jan Mulder geen goed idee. "Na zes succesvolle en schitterende jaren vind ik het toch wel tijd om te wisselen, zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van Martínez. Zo'n periode van bondscoach heeft een natuurlijke duur die nu stilaan voorbij is", stelde de Nederlander dinsdagavond in de studio's van VTM.

MICHEL PREUD'HOMME
De vraag is natuurlijk wie Martinez, die tevens aan de slag is als TD bij de voetbalbond, moet opvolger. Collega-analist Marc Degryse, die pleit voor een Belgische trainer, liet verstaan dat Thomas Vermaelen nu al promoveren geen goede zaak zou zijn. Maar hij liet wel drie andere namen vallen: Hein Vanhaezebrouck, Philippe Clement en Michel Preud'homme. "Ze hebben alle drie bewezen dat ze het kunnen. Maar omdat die eerste twee onbeschikbaar zijn, blijft eigenlijk alleen Preud'homme over. Of als bondscoach, of als technisch directeur. Hij zou daar ook toe in staat zijn. Alleen is de vraag of hij de energie heeft om zich nog een keer te smijten."

LEES OOK: Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

Preud'homme zou een goede bondscoach zijn na Martinez ...

Meest recent

Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

3
3
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

46
46
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

10
10
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

61
61
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

16
16
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

21
21
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

63
63
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

202
202
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

4
4
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

250
250
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

155
155
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

113
113
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

41
41
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

188
188
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

64
64
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

48
48
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

78
78
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

114
114
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

86
86
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

72
72
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

590
590
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

60
60
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71

Meer sportnieuws