Degryse verrast: "Hij is de ideale opvolger voor Martinez"

943 stemmen
Degryse verrast:

De Rode Duivels hebben hun vierluik in de Nations League afgesloten met een nipte overwinning op het veld van Polen. De spelers kunnen nu met een welverdiende vakantie vertrekken. Voor bondscoach Roberto Martinez wacht echter nog een evaluatie van de voorbije periode met oog op het WK, bovendien zal hij ongetwijfeld ook al met zijn toekomst in het achterhoofd zitten.


Na het WK in Qatar loopt het contract van de Spanjaard immers af. De KBVB zou overwegen om die overeenkomst te verlengen, maar dan voor slechts een halfjaartje. Op die manier hoeft men niet midden in het seizoen op zoek naar een geschikte opvolger. En ook voor Martinez zelf zou het interessanter kunnen worden om pas volgende zomer, ná het seizoen, op zoek te moeten gaan naar een nieuwe uitdaging.

Maar hem aan boord houden voor een nieuwe cyclus tot en met het WK 2024, is volgens analist Jan Mulder geen goed idee. "Na zes succesvolle en schitterende jaren vind ik het toch wel tijd om te wisselen, zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van Martínez. Zo'n periode van bondscoach heeft een natuurlijke duur die nu stilaan voorbij is", stelde de Nederlander dinsdagavond in de studio's van VTM.

MICHEL PREUD'HOMME
De vraag is natuurlijk wie Martinez, die tevens aan de slag is als TD bij de voetbalbond, moet opvolger. Collega-analist Marc Degryse, die pleit voor een Belgische trainer, liet verstaan dat Thomas Vermaelen nu al promoveren geen goede zaak zou zijn. Maar hij liet wel drie andere namen vallen: Hein Vanhaezebrouck, Philippe Clement en Michel Preud'homme. "Ze hebben alle drie bewezen dat ze het kunnen. Maar omdat die eerste twee onbeschikbaar zijn, blijft eigenlijk alleen Preud'homme over. Of als bondscoach, of als technisch directeur. Hij zou daar ook toe in staat zijn. Alleen is de vraag of hij de energie heeft om zich nog een keer te smijten."

LEES OOK: Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Preud'homme zou een goede bondscoach zijn na Martinez ...

Meest recent

Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

24
24
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

367
367
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

52
52
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

382
382
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

43
43
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

67
67
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

91
91
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

71
71
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

114
114
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

282
282
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

595
595
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

223
223
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

435
435
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

365
365
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

206
206
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

90
90
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

90
90
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

176
176
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

355
355
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

359
359
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

291
291
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

517
517
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

151
151
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

727
727

Meer sportnieuws