Degryse verrast: "Hij is de ideale opvolger voor Martinez"

door
Degryse verrast:

De Rode Duivels hebben hun vierluik in de Nations League afgesloten met een nipte overwinning op het veld van Polen. De spelers kunnen nu met een welverdiende vakantie vertrekken. Voor bondscoach Roberto Martinez wacht echter nog een evaluatie van de voorbije periode met oog op het WK, bovendien zal hij ongetwijfeld ook al met zijn toekomst in het achterhoofd zitten.


Na het WK in Qatar loopt het contract van de Spanjaard immers af. De KBVB zou overwegen om die overeenkomst te verlengen, maar dan voor slechts een halfjaartje. Op die manier hoeft men niet midden in het seizoen op zoek naar een geschikte opvolger. En ook voor Martinez zelf zou het interessanter kunnen worden om pas volgende zomer, ná het seizoen, op zoek te moeten gaan naar een nieuwe uitdaging.

Maar hem aan boord houden voor een nieuwe cyclus tot en met het WK 2024, is volgens analist Jan Mulder geen goed idee. "Na zes succesvolle en schitterende jaren vind ik het toch wel tijd om te wisselen, zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van Martínez. Zo'n periode van bondscoach heeft een natuurlijke duur die nu stilaan voorbij is", stelde de Nederlander dinsdagavond in de studio's van VTM.

MICHEL PREUD'HOMME
De vraag is natuurlijk wie Martinez, die tevens aan de slag is als TD bij de voetbalbond, moet opvolger. Collega-analist Marc Degryse, die pleit voor een Belgische trainer, liet verstaan dat Thomas Vermaelen nu al promoveren geen goede zaak zou zijn. Maar hij liet wel drie andere namen vallen: Hein Vanhaezebrouck, Philippe Clement en Michel Preud'homme. "Ze hebben alle drie bewezen dat ze het kunnen. Maar omdat die eerste twee onbeschikbaar zijn, blijft eigenlijk alleen Preud'homme over. Of als bondscoach, of als technisch directeur. Hij zou daar ook toe in staat zijn. Alleen is de vraag of hij de energie heeft om zich nog een keer te smijten."

LEES OOK: Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Preud'homme zou een goede bondscoach zijn na Martinez ...

Meest recent

Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

19
19
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

75
75
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

51
51
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

193
193
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

339
339
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

547
547
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

272
272
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

91
91
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

101
101
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

384
384
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

243
243
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

104
104
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

263
263
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

457
457
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

192
192
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

562
562
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

111
111
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

115
115
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

313
313
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

167
167

Meer sportnieuws