Martinez plaatst twee Rode Duivels op voetstuk

door
Martinez plaatst twee Rode Duivels op voetstuk

De Rode Duivels hebben een wisselvallige interland-break kunnen afsluiten met een degelijk resultaat. Zo gingen de Belgen dinsdagavond met de volle buit aan de haal op het veld van Polen. Een opsteker voor bondscoach Roberto Martinez, die achteraf met lof zwaaide naar twee spelers in het bijzonder.


Na de mindere prestatie van afgelopen zaterdag in Wales, heerste opnieuw een ietwat negatieve sfeer rond de nationale ploeg. Een goed resultaat was dan ook nodig om de vakantieperiode in te zetten. En dat lukte dus. Uiteindelijk was een vroeg doelpunt voldoende voor de volle buit. Michy Batshuayi kopte die treffer netjes binnen, maar vooral de assist van uitblinker Youri Tielemans mocht gezien worden.

De middenvelder werd achteraf dan ook op een piëdestal geplaatst door Martinez. "Hij is nog erg jong, maar speelt eigenlijk als een aanvoerder", werd de bondscoach geciteerd bij Sporza. "Tactisch ziet hij het spel, hij is intelligent en vond altijd de ruimte. Daarnaast bewaart hij de balans en zorgt hij voor dat tikkeltje extra. Ik ben zeer tevreden met zijn prestatie."

STERKE DENDONCKER
Naast Tielemans deelde ook Leander Dendoncker in de lofzang. Die toonde zich de voorbije matchen een uitstekend alternatief in de verdediging. "De verdediging heeft persoonlijkheid getoond, Leander heeft in dit kamp met het oog op het WK veel laten zien. Over het algemeen hebben we veel informatie vergaard en een solide stap gezet in de WK-voorbereiding", aldus Martinez.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Dendoncker moet sowieso mee naar Qatar ...

Meest recent

‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

330
330
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

33
33
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

259
259
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

97
97
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

142
142
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

37
37
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

291
291
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

139
139
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

523
523
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

89
89
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

158
158
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

108
108
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

155
155
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

194
194
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

295
295
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

128
128
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

52
52
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

345
345
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

72
72
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

388
388
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

338
338
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

85
85
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

259
259
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108

Meer sportnieuws