Raskin zorgt voor grote discussie bij Club Brugge

door
Raskin zorgt voor grote discussie bij Club Brugge

Een echte leider zoals Nicolas Raskin heeft geen armband nodig. De 21-jarige nam dit seizoen Standard eigenhandig op sleeptouw, maar hij kon de zwalpende en ontluisterende ploeg ook niet helemaal op z’n eentje dragen. Raskin wil nieuwe stappen zetten in zijn evolutieproces en daarom is hij bereid om de club van z’n hart te verlaten. Club Brugge stelt zich alvast kandidaat om de talentvolle middenvelder over te nemen.


AU REVOIR, SCLESSIN

Standard werd recentelijk overgenomen door 777 Partners en de Amerikaanse eigenaars willen de Rouches opnieuw naar een hoger niveau tillen. Daarvoor werd er met Fergal Harkin (ex-Manchester City) alvast een technisch directeur aangesteld die op de korte en lange termijn de nieuwe sportieve lijnen moet uitzetten bij de club. Zijn eerste opdracht is om voor 15 miljoen euro aan spelers te verkopen en tegelijkertijd de selectie stevig op te knappen.

Eén van de prioriteiten van Fergal Harkin is het behouden van Nicolas Raskin. De 21-jarige is al twee jaar de sterkhouder op het middenveld en Standard wil rond hem graag een nieuwe en kwalitatieve ploeg bouwen. De nieuwe clubleiding wil zo snel mogelijk de onderhandelingen starten om zijn contract te verlengen want zijn huidige verbintenis loopt eind volgend seizoen al af. Er zouden zelfs al gesprekken plaatsgevonden hebben tussen Raskin en Standard.



De Rouches willen van de Jonge Duivel namelijk de posterboy maken, maar ondanks de grote liefde van Nicolas Raskin voor de club, overweegt hij om Sclessin te verlaten. De jonge middenvelder zou namelijk niet overtuigd geraakt zijn van eerste verkennende gesprek met het nieuwe Standard-beleid. Daarnaast wil hij liever zijn grenzen verleggen en zich verbeteren als voetballer. En dan zijn er betere opties voorhanden dan Standard, waar het al jarenlang niet meer leuk vertoeven is.

RASKIN & CLUB BRUGGE

In de voorbije maanden heerste er reeds veel interesse in Nicolas Raskin. Genoa, Leeds United, Fiorentina, Marseille en Lille OSC werden bijvoorbeeld al genoemd. Maar ook vanuit België is er belangstelling. Club Brugge en KRC Genk willen de sterkhouder van Standard maar wat graag onder contract leggen. De Luikenaars kunnen met de verkoop van Raskin alvast de broodnodige miljoenen binnenhalen om de doelstelling van 15 miljoen euro cruciale inkomsten te realiseren.

Zijn marktwaarde wordt vandaag op 5 miljoen euro geschat en het lijdt geen twijfel dat Standard geen genoegen zal nemen met minder. In die optiek lijkt Club Brugge dan wel meer kans te maken op de komst van Raskin dan KRC Genk. Puur sportief gezien zou de talentvolle middenvelder zeker zijn plaats hebben bij Club Brugge, al is het nog de vraag of hij bij de fans wel zo goed zou liggen. In het verleden was er namelijk een akkefietje met Raskin en Ruud Vormer.

In het seizoen 2020/21 werd Club Brugge uitgeschakeld door Standard in de kwartfinales van de Beker van België. In die felbevochten wedstrijd keurde scheidsrechter Nathan Verboomen een doelpunt van David Okereke af nadat Simon Mignolet hands maakte in het strafschopgebied van de tegenstander. Maar door de protesten aan Brugse zijde ging hij twijfelen en keurde hij de treffer toch goed, om uiteindelijk weer terug te keren op die beslissing.



Die hele fase zorgde voor de nodige opstootjes op Sclessin. En wegens het gebrek aan supporters in het stadion, konden de camera's van Sporza enkele van die hevige discussies opvangen. Zo kreeg Club-aanvoerder Ruud Vormer het aan de stok met … Nicolas Raskin, die bij Nathan Verboomen bleef aandringen om het doelpunt af te keuren. “Shut up Raskin, you are 16 years man” sneerde de Nederlander. Ook Noa Lang ging in de clinch met Raskin en hield hem zelfs even in een houdgreep.

In januari vorig seizoen was Nicolas Raskin opnieuw een opvallende figuur in de wedstrijd tegen Club Brugge, waar Standard in eigen huis erg verrassend een 2-2 gelijkspel uit de brand haalde. De Rouches werkten een erbarmelijke jaargang af, maar onder impuls van Raskin werd er een knap resultaat neergezet tegen de latere landskampioen. “Een eenmansmiddenveld”, stelde Het Nieuwsblad. “Een leider zonder aanvoerdersband, altijd voorop in de strijd, overal zat hij tegen Club.”

VEEL LOF EN LIEFDE VOOR RASKIN

Meteen na zijn topmatch tegen Club Brugge sprak Nicolas Raskin profetische woorden uit. “Er komt een moment dat ik ga vertrekken, maar tot die dag zal ik alles voor Standard geven.” En laat nu net Club Brugge de topkandidaat zijn om Raskin weg te halen bij Standard. Het is in elk geval slechts een kwestie van tijd vooraleer hij Sclessin zal verlaten. In de voorbije maanden spraken verschillende hoofdcoaches, trainers en analisten zich erg lovend uit over Raskin.

Mbaye Leye in april vorig jaar bijvoorbeeld, toen hij - niet erg succesvol weliswaar - de sportieve leiding had bij Standard. “Hij leert nog elke dag bij, maar zijn progressiemarge is enorm”, zei de huidige T1 van Zulte Waregem destijds in La Tribune. “Je kan altijd op hem rekenen. Hij coacht op het veld en hij ziet wanneer iedereen de juiste posities heeft ingenomen. Hij doet de tegenstander pijn als hij de bal laag komt vragen, de bal intercepteert en daarna naar voren trekt om te gaan pressen.”

Mbaye Leye’s voorganger Luka Elsner, die in april de bons kreeg bij Standard, was eveneens vol bewondering voor Nicolas Raskin. “Hij is één van de spelers die bij veel clubs in de smaak valt. We moeten er rekening mee houden dat het tot de mogelijkheden behoort dat hij nog vertrekt”, zei de Sloveen in januari. “Hij is degene die het team draagt, in het spel en mentaal”, verklaarde ex-ploegmaat Hugo Siquet in SudPresse.



Jacky Matthijssen kent Nicolas Raskin goed in zijn hoedanigheid als bondscoach bij de Jonge Duivels, waar de middenvelder een vaste basisspeler is. En Matthijssen heeft ‘Monsieur Standard’ hoog zitten. “Raskin is een interessante, jonge speler die voorop gaat in de strijd. Ook al speelt hij slecht, dan nog heeft hij er bij wijze van spreken vier ondersteboven getrapt”, verklaarde Jacky Mathijssen in Het Belang van Limburg. “Fans worden daar niet boos op.”

Alexandre Teklak vond Nicolas Raskin vorig seizoen een lichtpuntje bij een zwalpend Standard. Zonder de inbreng van de 21-jarige zouden de Rouches heel wat slechter gepresteerd hebben. “Hij is niet altijd goed geweest, maar hij is één van de weinige Standard-spelers die dit seizoen kan worden gespaard, door zijn gemoedstoestand en zijn betrokkenheid”, zei de analist in La Libre.

Eric Deflandre, ex-assistent-coach bij Standard, stelde in SudPresse dat Raskin niet lang meer op Sclessin zal blijven. “Hij zal aanbiedingen hebben, dat is duidelijk.” Alleen is het nog maar de vraag vanwaar de concrete aanbiedingen zullen komen. Als één van de betere spelers in België zou Raskin sowieso zijn plaats hebben in het Jan Breydelstadion. Het is maar de vraag hoe concreet de plannen zijn van Club Brugge met de sterkhouder van Standard.

POLL: Past Raskin bij Club Brugge?

Meest recent

'Alonso drukt meteen stempel: groot slachtoffer bij Real'

Het is enkel nog wachten op een officiële bevestiging, maar de aanstelling van Xabi Alonso als ...

18
18
X gaat los op Storck-saga: "Pocognoli naar Club Brugge"

De 'transfer' van Bernd Storck, vanuit KV Kortrijk naar Cercle Brugge, sloeg gisterenavond in als ...

44
44
'Club houdt hart vast: transfergesprekken Jashari lopen'

Club Brugge pakte een jaartje geleden uit met de komst van Ardon Jashari en zijn transfer werd een ...

128
128
Schokgolf bij Cercle Brugge: "Dacht dat het een grap was"

In aanloop naar de barragewedstrijden om het behoud, heeft Cercle Brugge voor een grote verrassing ...

56
56
'Tovernaarswerk Renard: miljoenenjackpot met ballen'

Anderlecht gooit het over een andere boeg en zet volop in op jeugd. Onder leiding van sportief ...

178
178
'Doorbraak nabij: De Bruyne op zucht van nieuwe club'

Het begint er steeds meer op te lijken dat Kevin De Bruyne nog niet uitgevoetbald is aan de Europese ...

118
118
'Hete zomer KRC Genk: acht transferdeals in pijplijn'

KRC Genk is sinds afgelopen weekend mathematisch uitgeteld voor de titel, anderzijds heeft het de ...

230
230
'Anderlecht toont geen genade: transferflop gratis weg'

RSC Anderlecht zal het seizoen andermaal zonder prijs afsluiten. Dat heeft onder meer te maken met ...

334
334
'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

755
755
'Grote kuis bij AA Gent: 13 (!) spelers richting exit'

Met een dramatische drie op 24 is AA Gent niet gewoon het kneusje van deze Champions' Play-Offs, met ...

341
341
'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

Antwerp heeft de afbraakwerken van Tribune 2 eindelijk aangevat. Het nieuwe exemplaar zal door de ...

415
415
'Renard voert forcing: Anderlecht hakt Hasi-knoop door'

Met nog twee matchen te gaan zit het seizoen er eigenlijk al op voor RSC Anderlecht, dat de blik dus ...

316
316
Crisis compleet bij Cercle Brugge: "Pak uw biezen!"

In een wanhoopspoging om de degradatie te ontlopen verbaasde Cercle Brugge zopas vriend en vijand ...

140
140
Club Brugge onderneemt actie na verbod fans in Anderlecht

Als burgemeester van Anderlecht bevestigde Fabrice Cumps maandag dat de fans van Club Brugge zondag ...

501
501
Genk valt in de prijzen: winnaar Ebbenhouten Schoen bekend

KRC Genk mag na afgelopen weekend definitief een kruis maken over de landstitel. Om die pijn wat te ...

80
80
'Totale exodus Anderlecht: (potentiële) vertrekkers bekend'

RSC Anderlecht staat voor een erg drukke transferzomer. De Brusselaars willen zich op verschillende ...

584
584
"Spijtige zaak" - Club benadeeld in volle titelstrijd?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. In een bepaald scenario zou Union SG ...

469
469
Cercle zorgt voor grote schok: duidelijkheid over De Wulf

Cercle Brugge zorgde maandagavond voor een grote verrassing. Zo maakte de Vereniging bekend dat ...

252
252
'Anderlecht lanceert transferoffensief: drie directe aanwinsten'

RSC Anderlecht heeft dit seizoen nog twee matchen op het programma, maar daarin staat nog weinig op ...

871
871
'Liverpool verwent Slot: eerste knalaanwinst onderweg'

Arne Slot leidde Liverpool FC in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer meteen naar de Engelse titel. ...

72
72

Meer sportnieuws