Aanstaande woensdag staat bij menig Antwerp-fan met rood aangestipt in de agenda. Die dag kent de Great Old de naam van hun tegenstander in de tweede voorronde van de Conference League. De loting start om 13 uur, zoals gewoonlijk in het Zwitserse Nyon op het hoofdkantoor van de UEFA.
The Great Old behaalde hun Europese ticket door vorig seizoen als 4e te eindigen in de Champions play-offs. De ploeg van Mark van Bommel staat op de hoofdtabel en ontwijkt daardoor zeker tegenstanders als FC Basel, AZ Alkmaar, Slavia Praag of Basaksehir, de Turkse club van Nacer Chadli.
Door de tanende Belgische coëfficiënt lopen onze clubs heel wat risico op stevige affiches. Vorig jaar genoot Antwerp in de laatste voorronde van de Conference League nog een beschermd statuut, nu niet meer. Ook Club Brugge is hetzelfde lot toegedaan, zij zitten in pot 4 van de Champions League.
VOETBALDWERG
Woensdag kent Antwerp dus haar eerste Europese tegenstander in het tijdperk van Bommel. De wedstrijden vinden plaats op 21 en 28 juli. Het staat vast dat Antwerp een club ontmoet uit een klein voetballand. Denk maar aan Dinamo Minsk, Levski Sofia of Tbilisi. Als Antwerp doorstoot nar de derde voorronde, zal het ook daar reekshoofd zijn. In de allesbeslissende play-offronde verliest de Great Old echter haar beschermde status. Dan zou het perfect kunnen dat een affiche tegen West Ham United uit de trommel rolt.
LEES OOK: Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij
Thomas Luyckx