'KBVB wil contract bondscoach Martinez openbreken'

door
'KBVB wil contract bondscoach Martinez openbreken'

Bondscoach Roberto Martinez maakte in de huidige Nations League-campagne geen al te beste beurt. Zijn tactische keuzes beginnen stilaan voorspelbaar te worden en communicatief gezien viel hij meermaals uit zijn rol. Desondanks zou de bond nu toch langer met hem door willen gaan.


Zijn onterechte uithaal naar de VAR na de match in Wales, zijn bitsige reacties op enkele kritische vragen, ...  Martinez heeft al betere indrukken achtergelaten dan in de voorbije week. Bovendien waren de resultaten én het geleverde spel niet al te denderend. Daarbij maakte de Spanjaard zelf ook enkele bedenkelijke tactische ingrepen. Denk bijvoorbeeld aan de vreemde manier waarop hij het wegvallen van Romelu Lukaku wou opvangen tegen Nederland.

Martinez zit dus niet in zijn beste periode als Belgisch bondscoach. En voor de buitenwacht lijkt het na zes jaar stilaan tijd voor een nieuwe wind. Maar bij de KBVB denkt men daar blijkbaar anders over. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat de bond graag zijn contract, dat afloopt na het WK in Qatar, nog een keertje wil verlengen. Al zou het dit keer slechts om een beperkte periode gaan.

WIN-WIN-SITUATIE
Zo zou het de bedoeling zijn om Martinez slechts voor een halfjaar te laten bijtekenen. Op die manier moet de KBVB niet midden in het seizoen op zoek naar een opvolger, maar kan het wachten tot een periode waarin veel meer trainers beschikbaar zijn. Ook voor Martinez zelf, die opnieuw als clubtrainer aan de slag zou willen gaan, lijkt het veel interessanter om pas na het seizoen te kunnen instromen bij een nieuwe werkgever. Afwachten dus of beide partijen snel tot een akkoord kunnen komen.

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Voor het volgende EK moet er sowieso een nieuwe bondscoach komen ...

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

27
27
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

31
31
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

16
16
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

75
75
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

26
26
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

89
89
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

55
55
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

109
109
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

166
166
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

67
67
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

29
29
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

170
170
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

95
95
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

39
39
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

142
142
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

32
32
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

66
66
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

73
73
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

119
119
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

148
148
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

199
199
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

305
305
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25

Meer sportnieuws