'Witte rook in zicht: Kompany tekent topcontract'

door
'Witte rook in zicht: Kompany tekent topcontract'

Vincent Kompany zag zijn sprookjesachtige comeback bij RSC Anderlecht na drie seizoenen op een flinke domper eindigen, zo werd hij vorige maand aan de kant geschoven als hoofdtrainer. Lang lijkt het boegbeeld van Manchester City echter niet zonder club te zitten. Zo staat hij op punt om bij Burnley aan de slag te gaan.


Nadat zijn vertrek bij Paars-Wit bekend geraakte, werd Kompany meteen gelinkt aan enkel buitenlandse clubs. Verschillende Duitse ploegen vertoonden naar verluidt belangstelling, die pistes werden echter vrij snel geschrapt. Vorige raakte dan weer bekend dat ook OGC Nice aan zijn mouw trekt. De Zuid-Franse club moet huidig coach Christophe Galtier mogelijk naar PSG laten gaan en ziet in Kompany een geschikte opvolger. Maar ook daar lijkt men op zoek te moeten naar een alternatief.

Zo heeft het er alle schijn van dat de voormalige Rode Duivel opnieuw in Engeland aan de slag gaat. Burnley FC staat namelijk op punt om Kompany officieel voor te stellen. Daar krijgt hij de taak om de recentelijk gedegradeerde club opnieuw naar de Premier League te leiden. Een bijzonder lastige opdracht, maar de trainer krijgt er wel een royale vergoeding voor. Volgens La Dernière Heure wordt Kompany immers de best betaalde coach in de Championship. Zo zou hij een contract van 3 seizoenen tekenen, met een jaarsalaris van zo'n 2.9 miljoen euro. Bonussen exclusief.

ANDERLECHT-BEKENDEN
In het beste geval zou de aanstelling van Kompany op Turf Moor deze week nog afgerond worden. Het is kwestie om de nodige werkvergunningen in orde te krijgen, wat niet evident is door de Brexit-regelgeving. In ieder geval zou Kompany mikken op de steun van enkele Anderlecht-bekenden. Zo heeft hij naar verluidt zijn zinnen gezet op een nieuwe samenwerking met Simon Davies en Graig Bellamy. Ook Floribert Ngalula en Rodyse Munienge zouden mee de overstap maken. Het viertal werkte ook al nauw met hem samen op Neerpede.

LEES OOK: Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Kompany zal het maken bij Burnley ...

Meest recent

Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

9
9
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

505
505
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

52
52
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

94
94
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

374
374
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

49
49
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

97
97
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

60
60
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

64
64
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

56
56
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

117
117
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

132
132
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

192
192
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

102
102
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

273
273
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

94
94
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

187
187
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

135
135
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

80
80
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

251
251
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

227
227
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

202
202
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

588
588

Meer sportnieuws