Martinez krijgt wind van voren: "Onbegrijpelijk!"

door
Martinez krijgt wind van voren:

De Rode Duivels hebben zaterdag geen vervolg kunnen breien aan de uitstekende tweede helft tegen Polen. Op het veld van kwelduivel Wales bleven de Belgen steken op een pover 1-1-gelijkspel. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez speelde een behoorlijk matige wedstrijden, maar dat bleek het minst van zijn zorgen.


Toen hij na de partij voor de camera's moest verschijnen, weigerde de Spaanse trainer om een technische analyse van de match te geven. In plaats daarvan stak hij een tirade af over het doelpunt van de Welshmen. De lijnrechter had hier namelijk buitenspel gezien, maar werd overruled door de VAR. Die maakte nochtans gebruik van de gepaste technologie om de virtuele lijnen te trekken, volgens Martinez waren die lijnen desondanks niet correct. Hij eiste zelfs uitleg van grote instanties als de FIFA en UEFA.

Analist Peter Vandenbempt vindt de reactie van de bondscoach echter totaal ongepast. "De uithaal van Martinez na de wedstrijd vond ik onbegrijpelijk. We zaten er op de persconferentie met verbazing naar te kijken", stelt Vandenbempt bij Sporza. "Ik begrijp er helemaal niets van. Ik heb nog een paar specialisten geraadpleegd en het heeft gewoon te maken met een foute perceptie, met optisch bedrog. Een veld heeft kromme afbuigingen en een lijn wordt daarop gekalibreerd, dus dit was gewoon een 100 procent correcte beslissing."

MASKER VALT AF
Hier en daar werd geopperd dat Martinez met zijn uithaal de aandacht wou weerleggen van de mindere prestatie van zijn ploeg. Een gevoel dat Vandenbempt lijkt te delen. "Zo is het nu toch al een paar keer gebeurd dat zijn masker van immer bedaarde gentleman dreigt af te vallen wanneer het resultaat niet is wat hij graag heeft. Martinez zou zich beter buigen over de reden waarom België geen wedstrijden meer kan winnen. Matchen die in het verleden makkelijk gewonnen werden, daar slagen ze nu niet meer in."

LEES OOK: Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

Na het WK is het tijd voor een nieuwe bondscoach ...

Meest recent

Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

72
72
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

343
343
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

526
526
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

915
915
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

780
780
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

14
14
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

829
829
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

155
155
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

123
123
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

71
71
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

133
133
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

180
180
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

59
59
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

315
315
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

48
48
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

160
160
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

274
274
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

139
139
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

155
155
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

266
266
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

103
103
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

503
503
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

341
341
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

706
706

Meer sportnieuws