Martinez krijgt wind van voren: "Onbegrijpelijk!"

door
Martinez krijgt wind van voren:

De Rode Duivels hebben zaterdag geen vervolg kunnen breien aan de uitstekende tweede helft tegen Polen. Op het veld van kwelduivel Wales bleven de Belgen steken op een pover 1-1-gelijkspel. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez speelde een behoorlijk matige wedstrijden, maar dat bleek het minst van zijn zorgen.


Toen hij na de partij voor de camera's moest verschijnen, weigerde de Spaanse trainer om een technische analyse van de match te geven. In plaats daarvan stak hij een tirade af over het doelpunt van de Welshmen. De lijnrechter had hier namelijk buitenspel gezien, maar werd overruled door de VAR. Die maakte nochtans gebruik van de gepaste technologie om de virtuele lijnen te trekken, volgens Martinez waren die lijnen desondanks niet correct. Hij eiste zelfs uitleg van grote instanties als de FIFA en UEFA.

Analist Peter Vandenbempt vindt de reactie van de bondscoach echter totaal ongepast. "De uithaal van Martinez na de wedstrijd vond ik onbegrijpelijk. We zaten er op de persconferentie met verbazing naar te kijken", stelt Vandenbempt bij Sporza. "Ik begrijp er helemaal niets van. Ik heb nog een paar specialisten geraadpleegd en het heeft gewoon te maken met een foute perceptie, met optisch bedrog. Een veld heeft kromme afbuigingen en een lijn wordt daarop gekalibreerd, dus dit was gewoon een 100 procent correcte beslissing."

MASKER VALT AF
Hier en daar werd geopperd dat Martinez met zijn uithaal de aandacht wou weerleggen van de mindere prestatie van zijn ploeg. Een gevoel dat Vandenbempt lijkt te delen. "Zo is het nu toch al een paar keer gebeurd dat zijn masker van immer bedaarde gentleman dreigt af te vallen wanneer het resultaat niet is wat hij graag heeft. Martinez zou zich beter buigen over de reden waarom België geen wedstrijden meer kan winnen. Matchen die in het verleden makkelijk gewonnen werden, daar slagen ze nu niet meer in."

LEES OOK: ‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Na het WK is het tijd voor een nieuwe bondscoach ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

5
5
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

20
20
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

9
9
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

19
19
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

38
38
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

135
135
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

283
283
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

151
151
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

107
107
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

535
535
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

780
780
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

62
62
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

293
293
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

537
537
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

101
101
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

433
433
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

545
545
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

651
651
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

358
358
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

606
606
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

461
461
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

247
247
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

547
547
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

651
651

Meer sportnieuws