Martinez krijgt wind van voren: "Onbegrijpelijk!"

door
Martinez krijgt wind van voren:

De Rode Duivels hebben zaterdag geen vervolg kunnen breien aan de uitstekende tweede helft tegen Polen. Op het veld van kwelduivel Wales bleven de Belgen steken op een pover 1-1-gelijkspel. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez speelde een behoorlijk matige wedstrijden, maar dat bleek het minst van zijn zorgen.


Toen hij na de partij voor de camera's moest verschijnen, weigerde de Spaanse trainer om een technische analyse van de match te geven. In plaats daarvan stak hij een tirade af over het doelpunt van de Welshmen. De lijnrechter had hier namelijk buitenspel gezien, maar werd overruled door de VAR. Die maakte nochtans gebruik van de gepaste technologie om de virtuele lijnen te trekken, volgens Martinez waren die lijnen desondanks niet correct. Hij eiste zelfs uitleg van grote instanties als de FIFA en UEFA.

Analist Peter Vandenbempt vindt de reactie van de bondscoach echter totaal ongepast. "De uithaal van Martinez na de wedstrijd vond ik onbegrijpelijk. We zaten er op de persconferentie met verbazing naar te kijken", stelt Vandenbempt bij Sporza. "Ik begrijp er helemaal niets van. Ik heb nog een paar specialisten geraadpleegd en het heeft gewoon te maken met een foute perceptie, met optisch bedrog. Een veld heeft kromme afbuigingen en een lijn wordt daarop gekalibreerd, dus dit was gewoon een 100 procent correcte beslissing."

MASKER VALT AF
Hier en daar werd geopperd dat Martinez met zijn uithaal de aandacht wou weerleggen van de mindere prestatie van zijn ploeg. Een gevoel dat Vandenbempt lijkt te delen. "Zo is het nu toch al een paar keer gebeurd dat zijn masker van immer bedaarde gentleman dreigt af te vallen wanneer het resultaat niet is wat hij graag heeft. Martinez zou zich beter buigen over de reden waarom België geen wedstrijden meer kan winnen. Matchen die in het verleden makkelijk gewonnen werden, daar slagen ze nu niet meer in."

LEES OOK: Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Na het WK is het tijd voor een nieuwe bondscoach ...

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

58
58
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

58
58
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

173
173
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

221
221
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

80
80
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

176
176
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

103
103
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

13
13
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

262
262
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

193
193
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

198
198
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

33
33
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

60
60
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

37
37
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

99
99
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

79
79
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

177
177

Meer sportnieuws