TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang wordt nu al weken gelinkt aan een transfer naar AC Milan. En volgens Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf, ligt het dossier nagenoeg in een beslissende plooi. Bij de talkshow Vandaag Inside liet Driessen verstaan dat de deal zo goed als rond is. Maar het de nieuwe eigenaars, het Amerikaanse RebBird Capital, zouden het licht nog definitief op groen moeten zetten voor sportieve baas Paolo Maldini. "Op het moment dat die Amerikanen goedkeuring geven, gaat hij naar AC Milan", maakt Driessen zich sterk. Hoeveel Club Brugge aan hem zal verdienen, is niet bekend.



Jongeling Pierre Dwomoh heeft zich in de kijker gespeeld bij Antwerp FC. Volgens journalist Ekrem Konur staat zijn naam inmiddels al op de lijstjes van SL Benfica en Olympique Marseille. De twee topclubs houden zijn ontwikkeling in de gaten, al is het nog maar de vraag hoe concreet hun interesse is. Ondertussen nam de Great Old ook definitief afscheid van Nill De Pauw, zijn aflopende contract werd niet verlengd. Daarnaast zou Makhtar Gueye (KV Oostende) dan weer in beeld zijn bij RAFC.



KV Kortrijk maakte zaterdagnamiddag de komst van Jimmy Tabidze bekend. Deze 26-jarige verdediger, die ook als linksback uit de voeten kan, is een international van Georgië (14 caps). De voorbije jaren was hij aan de slag bij het Russische FK Ufa. Maar daar liep zijn contract onlangs af en dus kon KVK profiteren om hem zonder transfersom binnen te halen.

BUITENLAND
SSC Napoli vindt maar geen akkoord over de contractverlenging van Dries Mertens. En ondertussen zijn er kapers op de kust opgedoken. Zo pakt de sportkrant Corriere dello Sport uit met het nieuws dat AS Roma concreet is. De ploeg van coach José Mourinho zou weliswaar betere voorwaarden aanbieden dan Napoli, maar nog steeds minder dan wat de speler verlangt. En dus ligt de bal nu in het kamp van Mertens. Ook Axel Witsel zou op de Romeinse lijst staan, maar hij verkiest naar verluidt een overgang naar Olympique Marseille.



Real Madrid heeft de verwachte komst van Aurélien Tchouaméni bekend gemaakt. De Franse middenvelder komt over van AS Monaco. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano betaalt de Spaanse kampioen een basisbedrag van 80 miljoen euro, daar komt ook nog eens 20 miljoen euro aan bonussen en variabelen bovenop. Voor Tchouaméni zelf ligt een contract van 6 seizoenen klaar.



Christian Benteke verlaat Crystal Palace mogelijk met een verrassende transfer. Volgens de Amerikaanse ex-international en analist Taylor Twellman gaan er geruchten dat de 31-jarige straks aan de slag gaat in de MLS. Zijn makelaar zou hem in de Verenigde Staten aangeboden hebben en enkele teams zouden daar ook positief op gereageerd hebben. Om welke ploegen het precies gaat is niet bekend.



Volgens journalist Fabrizio Romano zou Liverpool doordrukken voor de komst van een extra defensieve kracht. De Engelse topclub staat dicht bij een overeenkomst met Calvin Ramsay, een 18-jarige rechtsachter van Aberdeen. Liverpool heeft al een bod uitgebracht op de jonge Schot, die 10 miljoen euro (inclusief bonussen) moet kosten.

LEES OOK: 'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

15
15
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

36
36
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

184
184
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

25
25
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

167
167
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

138
138
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

703
703
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

126
126
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

647
647
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

385
385
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

486
486
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

442
442
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

109
109
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

31
31
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

123
123
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

544
544
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

248
248
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

265
265
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

156
156
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

95
95
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

122
122
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

400
400
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1093
1093

Meer sportnieuws