TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

239 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang wordt nu al weken gelinkt aan een transfer naar AC Milan. En volgens Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf, ligt het dossier nagenoeg in een beslissende plooi. Bij de talkshow Vandaag Inside liet Driessen verstaan dat de deal zo goed als rond is. Maar het de nieuwe eigenaars, het Amerikaanse RebBird Capital, zouden het licht nog definitief op groen moeten zetten voor sportieve baas Paolo Maldini. "Op het moment dat die Amerikanen goedkeuring geven, gaat hij naar AC Milan", maakt Driessen zich sterk. Hoeveel Club Brugge aan hem zal verdienen, is niet bekend.



Jongeling Pierre Dwomoh heeft zich in de kijker gespeeld bij Antwerp FC. Volgens journalist Ekrem Konur staat zijn naam inmiddels al op de lijstjes van SL Benfica en Olympique Marseille. De twee topclubs houden zijn ontwikkeling in de gaten, al is het nog maar de vraag hoe concreet hun interesse is. Ondertussen nam de Great Old ook definitief afscheid van Nill De Pauw, zijn aflopende contract werd niet verlengd. Daarnaast zou Makhtar Gueye (KV Oostende) dan weer in beeld zijn bij RAFC.



KV Kortrijk maakte zaterdagnamiddag de komst van Jimmy Tabidze bekend. Deze 26-jarige verdediger, die ook als linksback uit de voeten kan, is een international van Georgië (14 caps). De voorbije jaren was hij aan de slag bij het Russische FK Ufa. Maar daar liep zijn contract onlangs af en dus kon KVK profiteren om hem zonder transfersom binnen te halen.

BUITENLAND
SSC Napoli vindt maar geen akkoord over de contractverlenging van Dries Mertens. En ondertussen zijn er kapers op de kust opgedoken. Zo pakt de sportkrant Corriere dello Sport uit met het nieuws dat AS Roma concreet is. De ploeg van coach José Mourinho zou weliswaar betere voorwaarden aanbieden dan Napoli, maar nog steeds minder dan wat de speler verlangt. En dus ligt de bal nu in het kamp van Mertens. Ook Axel Witsel zou op de Romeinse lijst staan, maar hij verkiest naar verluidt een overgang naar Olympique Marseille.



Real Madrid heeft de verwachte komst van Aurélien Tchouaméni bekend gemaakt. De Franse middenvelder komt over van AS Monaco. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano betaalt de Spaanse kampioen een basisbedrag van 80 miljoen euro, daar komt ook nog eens 20 miljoen euro aan bonussen en variabelen bovenop. Voor Tchouaméni zelf ligt een contract van 6 seizoenen klaar.



Christian Benteke verlaat Crystal Palace mogelijk met een verrassende transfer. Volgens de Amerikaanse ex-international en analist Taylor Twellman gaan er geruchten dat de 31-jarige straks aan de slag gaat in de MLS. Zijn makelaar zou hem in de Verenigde Staten aangeboden hebben en enkele teams zouden daar ook positief op gereageerd hebben. Om welke ploegen het precies gaat is niet bekend.



Volgens journalist Fabrizio Romano zou Liverpool doordrukken voor de komst van een extra defensieve kracht. De Engelse topclub staat dicht bij een overeenkomst met Calvin Ramsay, een 18-jarige rechtsachter van Aberdeen. Liverpool heeft al een bod uitgebracht op de jonge Schot, die 10 miljoen euro (inclusief bonussen) moet kosten.

LEES OOK: Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

15
15
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

144
144
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

238
238
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

53
53
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

77
77
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

541
541
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

68
68
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

62
62
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

54
54
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

123
123
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

110
110
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

103
103
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

91
91
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

129
129
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

43
43
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

107
107
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

207
207
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

261
261
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

615
615
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

193
193
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

570
570
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

927
927
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

133
133

Meer sportnieuws