TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

239 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang wordt nu al weken gelinkt aan een transfer naar AC Milan. En volgens Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf, ligt het dossier nagenoeg in een beslissende plooi. Bij de talkshow Vandaag Inside liet Driessen verstaan dat de deal zo goed als rond is. Maar het de nieuwe eigenaars, het Amerikaanse RebBird Capital, zouden het licht nog definitief op groen moeten zetten voor sportieve baas Paolo Maldini. "Op het moment dat die Amerikanen goedkeuring geven, gaat hij naar AC Milan", maakt Driessen zich sterk. Hoeveel Club Brugge aan hem zal verdienen, is niet bekend.



Jongeling Pierre Dwomoh heeft zich in de kijker gespeeld bij Antwerp FC. Volgens journalist Ekrem Konur staat zijn naam inmiddels al op de lijstjes van SL Benfica en Olympique Marseille. De twee topclubs houden zijn ontwikkeling in de gaten, al is het nog maar de vraag hoe concreet hun interesse is. Ondertussen nam de Great Old ook definitief afscheid van Nill De Pauw, zijn aflopende contract werd niet verlengd. Daarnaast zou Makhtar Gueye (KV Oostende) dan weer in beeld zijn bij RAFC.



KV Kortrijk maakte zaterdagnamiddag de komst van Jimmy Tabidze bekend. Deze 26-jarige verdediger, die ook als linksback uit de voeten kan, is een international van Georgië (14 caps). De voorbije jaren was hij aan de slag bij het Russische FK Ufa. Maar daar liep zijn contract onlangs af en dus kon KVK profiteren om hem zonder transfersom binnen te halen.

BUITENLAND
SSC Napoli vindt maar geen akkoord over de contractverlenging van Dries Mertens. En ondertussen zijn er kapers op de kust opgedoken. Zo pakt de sportkrant Corriere dello Sport uit met het nieuws dat AS Roma concreet is. De ploeg van coach José Mourinho zou weliswaar betere voorwaarden aanbieden dan Napoli, maar nog steeds minder dan wat de speler verlangt. En dus ligt de bal nu in het kamp van Mertens. Ook Axel Witsel zou op de Romeinse lijst staan, maar hij verkiest naar verluidt een overgang naar Olympique Marseille.



Real Madrid heeft de verwachte komst van Aurélien Tchouaméni bekend gemaakt. De Franse middenvelder komt over van AS Monaco. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano betaalt de Spaanse kampioen een basisbedrag van 80 miljoen euro, daar komt ook nog eens 20 miljoen euro aan bonussen en variabelen bovenop. Voor Tchouaméni zelf ligt een contract van 6 seizoenen klaar.



Christian Benteke verlaat Crystal Palace mogelijk met een verrassende transfer. Volgens de Amerikaanse ex-international en analist Taylor Twellman gaan er geruchten dat de 31-jarige straks aan de slag gaat in de MLS. Zijn makelaar zou hem in de Verenigde Staten aangeboden hebben en enkele teams zouden daar ook positief op gereageerd hebben. Om welke ploegen het precies gaat is niet bekend.



Volgens journalist Fabrizio Romano zou Liverpool doordrukken voor de komst van een extra defensieve kracht. De Engelse topclub staat dicht bij een overeenkomst met Calvin Ramsay, een 18-jarige rechtsachter van Aberdeen. Liverpool heeft al een bod uitgebracht op de jonge Schot, die 10 miljoen euro (inclusief bonussen) moet kosten.

LEES OOK: 'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

0
0
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

11
11
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

193
193
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

186
186
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

206
206
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

112
112
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

48
48
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

206
206
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

245
245
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

398
398
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

217
217
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1297
1297
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

530
530
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

241
241
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

152
152
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

308
308
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

318
318
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

953
953
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

375
375
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

135
135
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

457
457
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1382
1382
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

228
228
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

143
143
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91

Meer sportnieuws