TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang wordt nu al weken gelinkt aan een transfer naar AC Milan. En volgens Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf, ligt het dossier nagenoeg in een beslissende plooi. Bij de talkshow Vandaag Inside liet Driessen verstaan dat de deal zo goed als rond is. Maar het de nieuwe eigenaars, het Amerikaanse RebBird Capital, zouden het licht nog definitief op groen moeten zetten voor sportieve baas Paolo Maldini. "Op het moment dat die Amerikanen goedkeuring geven, gaat hij naar AC Milan", maakt Driessen zich sterk. Hoeveel Club Brugge aan hem zal verdienen, is niet bekend.



Jongeling Pierre Dwomoh heeft zich in de kijker gespeeld bij Antwerp FC. Volgens journalist Ekrem Konur staat zijn naam inmiddels al op de lijstjes van SL Benfica en Olympique Marseille. De twee topclubs houden zijn ontwikkeling in de gaten, al is het nog maar de vraag hoe concreet hun interesse is. Ondertussen nam de Great Old ook definitief afscheid van Nill De Pauw, zijn aflopende contract werd niet verlengd. Daarnaast zou Makhtar Gueye (KV Oostende) dan weer in beeld zijn bij RAFC.



KV Kortrijk maakte zaterdagnamiddag de komst van Jimmy Tabidze bekend. Deze 26-jarige verdediger, die ook als linksback uit de voeten kan, is een international van Georgië (14 caps). De voorbije jaren was hij aan de slag bij het Russische FK Ufa. Maar daar liep zijn contract onlangs af en dus kon KVK profiteren om hem zonder transfersom binnen te halen.

BUITENLAND
SSC Napoli vindt maar geen akkoord over de contractverlenging van Dries Mertens. En ondertussen zijn er kapers op de kust opgedoken. Zo pakt de sportkrant Corriere dello Sport uit met het nieuws dat AS Roma concreet is. De ploeg van coach José Mourinho zou weliswaar betere voorwaarden aanbieden dan Napoli, maar nog steeds minder dan wat de speler verlangt. En dus ligt de bal nu in het kamp van Mertens. Ook Axel Witsel zou op de Romeinse lijst staan, maar hij verkiest naar verluidt een overgang naar Olympique Marseille.



Real Madrid heeft de verwachte komst van Aurélien Tchouaméni bekend gemaakt. De Franse middenvelder komt over van AS Monaco. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano betaalt de Spaanse kampioen een basisbedrag van 80 miljoen euro, daar komt ook nog eens 20 miljoen euro aan bonussen en variabelen bovenop. Voor Tchouaméni zelf ligt een contract van 6 seizoenen klaar.



Christian Benteke verlaat Crystal Palace mogelijk met een verrassende transfer. Volgens de Amerikaanse ex-international en analist Taylor Twellman gaan er geruchten dat de 31-jarige straks aan de slag gaat in de MLS. Zijn makelaar zou hem in de Verenigde Staten aangeboden hebben en enkele teams zouden daar ook positief op gereageerd hebben. Om welke ploegen het precies gaat is niet bekend.



Volgens journalist Fabrizio Romano zou Liverpool doordrukken voor de komst van een extra defensieve kracht. De Engelse topclub staat dicht bij een overeenkomst met Calvin Ramsay, een 18-jarige rechtsachter van Aberdeen. Liverpool heeft al een bod uitgebracht op de jonge Schot, die 10 miljoen euro (inclusief bonussen) moet kosten.

LEES OOK: Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

16
16
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

49
49
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

95
95
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

144
144
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

57
57
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

111
111
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

145
145
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

198
198
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

405
405
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

200
200
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

395
395
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

241
241
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

213
213
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

498
498
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

386
386
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

103
103
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

273
273
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

149
149
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

497
497
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

204
204
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

348
348

Meer sportnieuws