TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil JPL-spits, Witsel maakt keuze'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang wordt nu al weken gelinkt aan een transfer naar AC Milan. En volgens Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf, ligt het dossier nagenoeg in een beslissende plooi. Bij de talkshow Vandaag Inside liet Driessen verstaan dat de deal zo goed als rond is. Maar het de nieuwe eigenaars, het Amerikaanse RebBird Capital, zouden het licht nog definitief op groen moeten zetten voor sportieve baas Paolo Maldini. "Op het moment dat die Amerikanen goedkeuring geven, gaat hij naar AC Milan", maakt Driessen zich sterk. Hoeveel Club Brugge aan hem zal verdienen, is niet bekend.



Jongeling Pierre Dwomoh heeft zich in de kijker gespeeld bij Antwerp FC. Volgens journalist Ekrem Konur staat zijn naam inmiddels al op de lijstjes van SL Benfica en Olympique Marseille. De twee topclubs houden zijn ontwikkeling in de gaten, al is het nog maar de vraag hoe concreet hun interesse is. Ondertussen nam de Great Old ook definitief afscheid van Nill De Pauw, zijn aflopende contract werd niet verlengd. Daarnaast zou Makhtar Gueye (KV Oostende) dan weer in beeld zijn bij RAFC.



KV Kortrijk maakte zaterdagnamiddag de komst van Jimmy Tabidze bekend. Deze 26-jarige verdediger, die ook als linksback uit de voeten kan, is een international van Georgië (14 caps). De voorbije jaren was hij aan de slag bij het Russische FK Ufa. Maar daar liep zijn contract onlangs af en dus kon KVK profiteren om hem zonder transfersom binnen te halen.

BUITENLAND
SSC Napoli vindt maar geen akkoord over de contractverlenging van Dries Mertens. En ondertussen zijn er kapers op de kust opgedoken. Zo pakt de sportkrant Corriere dello Sport uit met het nieuws dat AS Roma concreet is. De ploeg van coach José Mourinho zou weliswaar betere voorwaarden aanbieden dan Napoli, maar nog steeds minder dan wat de speler verlangt. En dus ligt de bal nu in het kamp van Mertens. Ook Axel Witsel zou op de Romeinse lijst staan, maar hij verkiest naar verluidt een overgang naar Olympique Marseille.



Real Madrid heeft de verwachte komst van Aurélien Tchouaméni bekend gemaakt. De Franse middenvelder komt over van AS Monaco. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano betaalt de Spaanse kampioen een basisbedrag van 80 miljoen euro, daar komt ook nog eens 20 miljoen euro aan bonussen en variabelen bovenop. Voor Tchouaméni zelf ligt een contract van 6 seizoenen klaar.



Christian Benteke verlaat Crystal Palace mogelijk met een verrassende transfer. Volgens de Amerikaanse ex-international en analist Taylor Twellman gaan er geruchten dat de 31-jarige straks aan de slag gaat in de MLS. Zijn makelaar zou hem in de Verenigde Staten aangeboden hebben en enkele teams zouden daar ook positief op gereageerd hebben. Om welke ploegen het precies gaat is niet bekend.



Volgens journalist Fabrizio Romano zou Liverpool doordrukken voor de komst van een extra defensieve kracht. De Engelse topclub staat dicht bij een overeenkomst met Calvin Ramsay, een 18-jarige rechtsachter van Aberdeen. Liverpool heeft al een bod uitgebracht op de jonge Schot, die 10 miljoen euro (inclusief bonussen) moet kosten.

LEES OOK: Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

7
7
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

4
4
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

14
14
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

79
79
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

45
45
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

108
108
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

62
62
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

123
123
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

252
252
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

83
83
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

142
142
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

377
377
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

134
134
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

590
590
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

270
270
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

78
78
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

255
255
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

209
209
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

292
292
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

190
190
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

467
467
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

448
448
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

261
261
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

65
65
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

135
135

Meer sportnieuws