TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

door
TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge probeert momenteel een aantal overbodige spelers van de hand te doen, daarbij ook de dure miskoop Faitout Maouassa. Het Franse Montpellier blijft alvast interesse tonen. Al is een akkoord niet voor meteen. Montpellier mikt namelijk op een huurbeurt (al dan niet met aankoopoptie), terwijl Club de linksback definitief van de hand wil doen. Ondertussen hoopt Blauw-Zwart om Charles De Ketelaere nog een jaartje te houden. Desnoods door hem te verkopen en vervolgens meteen terug te huren.



Union SG speurt momenteel naar defensieve versterking. Zo weet journalist Alex Nixon dat de Brusselaars wel iets zien in Ross Sykes (Accrington Stanley). Union zal wel zware concurrentie krijgen vanuit Engeland. Ook Barnsley, Millwall en Middlesbrough zouden namelijk een oog hebben laten vallen op de 23-jarige verdediger. Sykes heeft nog een contract tot midden 2023 bij zijn huidige club.



Zoals verwacht trekt Olivier Dumont de poort van Sclessin definitief achter zich dicht. Hij gaat op permanente basis aan de slag bij reeksgenoot STVV. De 20-jarige middenveld is een jeugdproduct van Standard, maar kwam er niet meer in de plannen voor. Ook Eddy Sylvestre zoekt andere oorden op. De rechtsbuiten trekt definitief naar het Franse Pau FC, waar hij het afgelopen seizoen al op huurbasis gestald werd.

BUITENLAND
Leicester City dreigt twee Belgische middenvelders definitief te verliezen. Volgens The Athletic blijft Arsenal FC nadrukkelijk aandringen voor Youri Tielemans, die zijn laatste contractjaar is ingegaan. De Gunners zouden veel vertrouwen hebben in een goede afloop van het dossier. Torino zou dan weer een nieuw bod op Dennis Praet neergelegd hebben, waarbij ze 1 miljoen euro zouden neertellen om hem nog een jaar te huren. Daar zou ook een aankoopoptie van 8 miljoen euro aan gekoppeld worden.



Manchester United blijft doordrukken voor de komst van Frenkie de Jong. Transferwatcher Fabrizio Romano beweert dat de Mancunians een aanbieding hebben gedaan van 60 miljoen euro, aangevuld met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen en premies. Dat lijkt niet voldoende om FC Barcelona te overtuigen, maar vormt wel een basis om op verder te onderhandelen.



Het Laatste Nieuws bericht dat er geen snelle doorbraak verwacht moet worden omtrent de contractonderhandelingen tussen Dries Mertens en SSC Napoli. De Italianen beschikken nog over een eenzijdige optie tot 30 juni om het bestaande contract te vernieuwen, iets wat gezien de grote loonkosten nooit zal gebeuren, maar volgens de krant zal het zeker tot dan windstil blijven rond de toekomst van Mertens.



Volgens MARCA springt ook Atalanta Bergamo in de dans om Luis Suárez' handtekening. De club zou de spits graag inlijven, maar hij zou wel moeten inleveren. Het is niet duidelijk of Suaréz daartoe bereid is. De Uruguayaanse spits is in ieder geval transfervrij op te pikken nadat zijn contract bij Atlético Madrid niet werd verlengd.

LEES OOK: Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

74
74
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

121
121
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

231
231
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

207
207
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

80
80
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

99
99
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

83
83
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

114
114
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

64
64
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

215
215
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

26
26
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

478
478
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

60
60
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

98
98
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

182
182
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

314
314
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

101
101
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

285
285
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

519
519
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

166
166
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

121
121
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

573
573
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154

Meer sportnieuws