TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

door
TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge probeert momenteel een aantal overbodige spelers van de hand te doen, daarbij ook de dure miskoop Faitout Maouassa. Het Franse Montpellier blijft alvast interesse tonen. Al is een akkoord niet voor meteen. Montpellier mikt namelijk op een huurbeurt (al dan niet met aankoopoptie), terwijl Club de linksback definitief van de hand wil doen. Ondertussen hoopt Blauw-Zwart om Charles De Ketelaere nog een jaartje te houden. Desnoods door hem te verkopen en vervolgens meteen terug te huren.



Union SG speurt momenteel naar defensieve versterking. Zo weet journalist Alex Nixon dat de Brusselaars wel iets zien in Ross Sykes (Accrington Stanley). Union zal wel zware concurrentie krijgen vanuit Engeland. Ook Barnsley, Millwall en Middlesbrough zouden namelijk een oog hebben laten vallen op de 23-jarige verdediger. Sykes heeft nog een contract tot midden 2023 bij zijn huidige club.



Zoals verwacht trekt Olivier Dumont de poort van Sclessin definitief achter zich dicht. Hij gaat op permanente basis aan de slag bij reeksgenoot STVV. De 20-jarige middenveld is een jeugdproduct van Standard, maar kwam er niet meer in de plannen voor. Ook Eddy Sylvestre zoekt andere oorden op. De rechtsbuiten trekt definitief naar het Franse Pau FC, waar hij het afgelopen seizoen al op huurbasis gestald werd.

BUITENLAND
Leicester City dreigt twee Belgische middenvelders definitief te verliezen. Volgens The Athletic blijft Arsenal FC nadrukkelijk aandringen voor Youri Tielemans, die zijn laatste contractjaar is ingegaan. De Gunners zouden veel vertrouwen hebben in een goede afloop van het dossier. Torino zou dan weer een nieuw bod op Dennis Praet neergelegd hebben, waarbij ze 1 miljoen euro zouden neertellen om hem nog een jaar te huren. Daar zou ook een aankoopoptie van 8 miljoen euro aan gekoppeld worden.



Manchester United blijft doordrukken voor de komst van Frenkie de Jong. Transferwatcher Fabrizio Romano beweert dat de Mancunians een aanbieding hebben gedaan van 60 miljoen euro, aangevuld met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen en premies. Dat lijkt niet voldoende om FC Barcelona te overtuigen, maar vormt wel een basis om op verder te onderhandelen.



Het Laatste Nieuws bericht dat er geen snelle doorbraak verwacht moet worden omtrent de contractonderhandelingen tussen Dries Mertens en SSC Napoli. De Italianen beschikken nog over een eenzijdige optie tot 30 juni om het bestaande contract te vernieuwen, iets wat gezien de grote loonkosten nooit zal gebeuren, maar volgens de krant zal het zeker tot dan windstil blijven rond de toekomst van Mertens.



Volgens MARCA springt ook Atalanta Bergamo in de dans om Luis Suárez' handtekening. De club zou de spits graag inlijven, maar hij zou wel moeten inleveren. Het is niet duidelijk of Suaréz daartoe bereid is. De Uruguayaanse spits is in ieder geval transfervrij op te pikken nadat zijn contract bij Atlético Madrid niet werd verlengd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

9
9
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

10
10
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

209
209
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

66
66
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

144
144
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

33
33
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

47
47
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

76
76
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

321
321
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

216
216
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

203
203
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

255
255
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

76
76
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

520
520
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

720
720
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

222
222
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

267
267
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

321
321
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

537
537
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

712
712
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

409
409
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

416
416
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

277
277

Meer sportnieuws