TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

door
TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge probeert momenteel een aantal overbodige spelers van de hand te doen, daarbij ook de dure miskoop Faitout Maouassa. Het Franse Montpellier blijft alvast interesse tonen. Al is een akkoord niet voor meteen. Montpellier mikt namelijk op een huurbeurt (al dan niet met aankoopoptie), terwijl Club de linksback definitief van de hand wil doen. Ondertussen hoopt Blauw-Zwart om Charles De Ketelaere nog een jaartje te houden. Desnoods door hem te verkopen en vervolgens meteen terug te huren.



Union SG speurt momenteel naar defensieve versterking. Zo weet journalist Alex Nixon dat de Brusselaars wel iets zien in Ross Sykes (Accrington Stanley). Union zal wel zware concurrentie krijgen vanuit Engeland. Ook Barnsley, Millwall en Middlesbrough zouden namelijk een oog hebben laten vallen op de 23-jarige verdediger. Sykes heeft nog een contract tot midden 2023 bij zijn huidige club.



Zoals verwacht trekt Olivier Dumont de poort van Sclessin definitief achter zich dicht. Hij gaat op permanente basis aan de slag bij reeksgenoot STVV. De 20-jarige middenveld is een jeugdproduct van Standard, maar kwam er niet meer in de plannen voor. Ook Eddy Sylvestre zoekt andere oorden op. De rechtsbuiten trekt definitief naar het Franse Pau FC, waar hij het afgelopen seizoen al op huurbasis gestald werd.

BUITENLAND
Leicester City dreigt twee Belgische middenvelders definitief te verliezen. Volgens The Athletic blijft Arsenal FC nadrukkelijk aandringen voor Youri Tielemans, die zijn laatste contractjaar is ingegaan. De Gunners zouden veel vertrouwen hebben in een goede afloop van het dossier. Torino zou dan weer een nieuw bod op Dennis Praet neergelegd hebben, waarbij ze 1 miljoen euro zouden neertellen om hem nog een jaar te huren. Daar zou ook een aankoopoptie van 8 miljoen euro aan gekoppeld worden.



Manchester United blijft doordrukken voor de komst van Frenkie de Jong. Transferwatcher Fabrizio Romano beweert dat de Mancunians een aanbieding hebben gedaan van 60 miljoen euro, aangevuld met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen en premies. Dat lijkt niet voldoende om FC Barcelona te overtuigen, maar vormt wel een basis om op verder te onderhandelen.



Het Laatste Nieuws bericht dat er geen snelle doorbraak verwacht moet worden omtrent de contractonderhandelingen tussen Dries Mertens en SSC Napoli. De Italianen beschikken nog over een eenzijdige optie tot 30 juni om het bestaande contract te vernieuwen, iets wat gezien de grote loonkosten nooit zal gebeuren, maar volgens de krant zal het zeker tot dan windstil blijven rond de toekomst van Mertens.



Volgens MARCA springt ook Atalanta Bergamo in de dans om Luis Suárez' handtekening. De club zou de spits graag inlijven, maar hij zou wel moeten inleveren. Het is niet duidelijk of Suaréz daartoe bereid is. De Uruguayaanse spits is in ieder geval transfervrij op te pikken nadat zijn contract bij Atlético Madrid niet werd verlengd.

LEES OOK: Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

4
4
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

20
20
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

55
55
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

75
75
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

308
308
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

236
236
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

152
152
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

216
216
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

330
330
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

326
326
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

241
241
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

187
187
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

222
222
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

102
102
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

361
361
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

470
470
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

324
324
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

114
114
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

613
613
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

32
32
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

612
612
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

334
334
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

506
506
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

304
304
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

134
134

Meer sportnieuws