TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

door
TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge probeert momenteel een aantal overbodige spelers van de hand te doen, daarbij ook de dure miskoop Faitout Maouassa. Het Franse Montpellier blijft alvast interesse tonen. Al is een akkoord niet voor meteen. Montpellier mikt namelijk op een huurbeurt (al dan niet met aankoopoptie), terwijl Club de linksback definitief van de hand wil doen. Ondertussen hoopt Blauw-Zwart om Charles De Ketelaere nog een jaartje te houden. Desnoods door hem te verkopen en vervolgens meteen terug te huren.



Union SG speurt momenteel naar defensieve versterking. Zo weet journalist Alex Nixon dat de Brusselaars wel iets zien in Ross Sykes (Accrington Stanley). Union zal wel zware concurrentie krijgen vanuit Engeland. Ook Barnsley, Millwall en Middlesbrough zouden namelijk een oog hebben laten vallen op de 23-jarige verdediger. Sykes heeft nog een contract tot midden 2023 bij zijn huidige club.



Zoals verwacht trekt Olivier Dumont de poort van Sclessin definitief achter zich dicht. Hij gaat op permanente basis aan de slag bij reeksgenoot STVV. De 20-jarige middenveld is een jeugdproduct van Standard, maar kwam er niet meer in de plannen voor. Ook Eddy Sylvestre zoekt andere oorden op. De rechtsbuiten trekt definitief naar het Franse Pau FC, waar hij het afgelopen seizoen al op huurbasis gestald werd.

BUITENLAND
Leicester City dreigt twee Belgische middenvelders definitief te verliezen. Volgens The Athletic blijft Arsenal FC nadrukkelijk aandringen voor Youri Tielemans, die zijn laatste contractjaar is ingegaan. De Gunners zouden veel vertrouwen hebben in een goede afloop van het dossier. Torino zou dan weer een nieuw bod op Dennis Praet neergelegd hebben, waarbij ze 1 miljoen euro zouden neertellen om hem nog een jaar te huren. Daar zou ook een aankoopoptie van 8 miljoen euro aan gekoppeld worden.



Manchester United blijft doordrukken voor de komst van Frenkie de Jong. Transferwatcher Fabrizio Romano beweert dat de Mancunians een aanbieding hebben gedaan van 60 miljoen euro, aangevuld met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen en premies. Dat lijkt niet voldoende om FC Barcelona te overtuigen, maar vormt wel een basis om op verder te onderhandelen.



Het Laatste Nieuws bericht dat er geen snelle doorbraak verwacht moet worden omtrent de contractonderhandelingen tussen Dries Mertens en SSC Napoli. De Italianen beschikken nog over een eenzijdige optie tot 30 juni om het bestaande contract te vernieuwen, iets wat gezien de grote loonkosten nooit zal gebeuren, maar volgens de krant zal het zeker tot dan windstil blijven rond de toekomst van Mertens.



Volgens MARCA springt ook Atalanta Bergamo in de dans om Luis Suárez' handtekening. De club zou de spits graag inlijven, maar hij zou wel moeten inleveren. Het is niet duidelijk of Suaréz daartoe bereid is. De Uruguayaanse spits is in ieder geval transfervrij op te pikken nadat zijn contract bij Atlético Madrid niet werd verlengd.

LEES OOK: 12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

80
80
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

144
144
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

66
66
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

350
350
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

46
46
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

240
240
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

490
490
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

146
146
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

191
191
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

287
287
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

291
291
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

353
353
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

524
524
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

173
173
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

295
295
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

490
490
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

382
382
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

195
195
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

430
430
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

339
339
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

197
197
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

733
733
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

284
284
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

366
366

Meer sportnieuws