TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

door
TU: 'Club laat dure aanwinst gaan, Tielemans naar topploeg'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge probeert momenteel een aantal overbodige spelers van de hand te doen, daarbij ook de dure miskoop Faitout Maouassa. Het Franse Montpellier blijft alvast interesse tonen. Al is een akkoord niet voor meteen. Montpellier mikt namelijk op een huurbeurt (al dan niet met aankoopoptie), terwijl Club de linksback definitief van de hand wil doen. Ondertussen hoopt Blauw-Zwart om Charles De Ketelaere nog een jaartje te houden. Desnoods door hem te verkopen en vervolgens meteen terug te huren.



Union SG speurt momenteel naar defensieve versterking. Zo weet journalist Alex Nixon dat de Brusselaars wel iets zien in Ross Sykes (Accrington Stanley). Union zal wel zware concurrentie krijgen vanuit Engeland. Ook Barnsley, Millwall en Middlesbrough zouden namelijk een oog hebben laten vallen op de 23-jarige verdediger. Sykes heeft nog een contract tot midden 2023 bij zijn huidige club.



Zoals verwacht trekt Olivier Dumont de poort van Sclessin definitief achter zich dicht. Hij gaat op permanente basis aan de slag bij reeksgenoot STVV. De 20-jarige middenveld is een jeugdproduct van Standard, maar kwam er niet meer in de plannen voor. Ook Eddy Sylvestre zoekt andere oorden op. De rechtsbuiten trekt definitief naar het Franse Pau FC, waar hij het afgelopen seizoen al op huurbasis gestald werd.

BUITENLAND
Leicester City dreigt twee Belgische middenvelders definitief te verliezen. Volgens The Athletic blijft Arsenal FC nadrukkelijk aandringen voor Youri Tielemans, die zijn laatste contractjaar is ingegaan. De Gunners zouden veel vertrouwen hebben in een goede afloop van het dossier. Torino zou dan weer een nieuw bod op Dennis Praet neergelegd hebben, waarbij ze 1 miljoen euro zouden neertellen om hem nog een jaar te huren. Daar zou ook een aankoopoptie van 8 miljoen euro aan gekoppeld worden.



Manchester United blijft doordrukken voor de komst van Frenkie de Jong. Transferwatcher Fabrizio Romano beweert dat de Mancunians een aanbieding hebben gedaan van 60 miljoen euro, aangevuld met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen en premies. Dat lijkt niet voldoende om FC Barcelona te overtuigen, maar vormt wel een basis om op verder te onderhandelen.



Het Laatste Nieuws bericht dat er geen snelle doorbraak verwacht moet worden omtrent de contractonderhandelingen tussen Dries Mertens en SSC Napoli. De Italianen beschikken nog over een eenzijdige optie tot 30 juni om het bestaande contract te vernieuwen, iets wat gezien de grote loonkosten nooit zal gebeuren, maar volgens de krant zal het zeker tot dan windstil blijven rond de toekomst van Mertens.



Volgens MARCA springt ook Atalanta Bergamo in de dans om Luis Suárez' handtekening. De club zou de spits graag inlijven, maar hij zou wel moeten inleveren. Het is niet duidelijk of Suaréz daartoe bereid is. De Uruguayaanse spits is in ieder geval transfervrij op te pikken nadat zijn contract bij Atlético Madrid niet werd verlengd.

LEES OOK: Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Mertens blijft uiteindelijk gewoon bij Napoli ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

12
12
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

60
60
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

195
195
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

167
167
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

98
98
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

264
264
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

188
188
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

134
134
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

132
132
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

254
254
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

266
266
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

513
513
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

249
249
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

432
432
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

252
252
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

396
396
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

656
656

Meer sportnieuws