Opstelling Duivels: Martinez gooit roer helemaal om

door
Opstelling Duivels: Martinez gooit roer helemaal om

De Rode Duivels hebben zich uitstekend herpakt na de afgang tegen Nederland en maakten woensdagavond brandhout van Polen. Zaterdag moet er wel bevestigd worden op het veld van Wales. Al zal bondscoach Roberto Martinez zijn basisploeg wel aanpassen voor de trip naar Cardiff.


Op zijn persbabbel daags voor de wedstrijd maakte de Spaanse trainer er alvast geen geheim van dat hij op meerdere posities aan zijn elftal zal sleutelen. "Het worden vier à vijf wissels, geen al te grote veranderingen. We bekijken het van wedstrijd tot wedstrijd. Maar we houden in het achterhoofd dat we dinsdag nog moeten spelen in Polen. Ik zal dus zoveel mogelijk spelers gebruiken en al mijn wissels doorvoeren. Wie speelt in Wales en al twee wedstrijden in de benen heeft, zal ook gespaard worden in Warschau", was Martinez duidelijk.

De bondscoach gaf verder ook al een eerste wissel prijs: zo krijgt Koen Casteels in doen de voorkeur op Simon Mignolet. In de defensie is het dan weer de algemene verwachting dat Arthur Theate nog eens mag starten. Leander Dendoncker blijft normaal gezien staan na zijn sterke optreden tegen Polen. Net zoals Toby Alderweireld, die sowieso matchritme kan gebruiken. Op de flanken lijken Thomas Meunier en Yannick Carrasco dan weer de uitverkoren pionnen.

STERKE TROSSARD
Het middenveld is dan weer moeilijker in te schatten. Youri Tielemans, die niet speelde tegen Nederland, blijft allicht staan. Naast hem zijn er verschillende opties: behoudt Axel Witsel zijn plek? Wordt Kevin De Bruyne een rijtje achteruit getrokken? Of is het weer aan jongens zoals Hans Vanaken of Dennis Praet? Voorin tot slot wordt Leandro Trossard wellicht beloond na zijn uitstekende invalbeurt. Eden Hazard en Michy Batshuayi blijven normaal gezien staan, zeker gezien Dries Mertens geblesseerd is.

De mogelijke basiself:
Casteels; Dendoncker, Alderweireld, Theate; Meunier, Tielemans, Witsel, Carrasco; Trossard, Batshuayi, E. Hazard

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Trossard is een zekerheid voor de WK-selectie ...

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

7
7
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

39
39
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

118
118
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

43
43
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

270
270
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

74
74
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

571
571
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

189
189
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

167
167
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

395
395
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

58
58
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

227
227
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

64
64
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

84
84
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

113
113
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

459
459
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

268
268
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

352
352
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

770
770
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

657
657
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

369
369

Meer sportnieuws