Van der Vaart adviseert Frenkie transfer

door
Van der Vaart adviseert Frenkie transfer

Bij Manchester United lijken ze stilaan echt werk te maken van de mogelijke komst van Frenkie de Jong. De Engelse grootmacht bracht naar verluidt zelfs al een eerste officiële bod uit bij FC Barcelona en zou bereid zijn om 60 miljoen euro plus 20 miljoen aan variabelen neer te tellen. Dat bod lijkt voor Barça verleidelijk, maar om De Jong te overtuigen zal er meer werk nodig zijn.


De voorbije weken klonk het immers dat De Jong vooralsnog terughoudend staat tegenover een transfer naar Old Trafford. Daar zijn verschillende redenen voor, zoals het feit dat Barça zijn droomclub is en Xavi nog op hem rekent. Daarenboven zou hij het bij Man Utd ook zonder Champions League-voetbal moeten stellen, want zij sloten het seizoen in de Premier League pas als zesde af. Het is maar de vraag of een mogelijke reünie met Erik ten Hag daar tegenop weegt.

Nederlands icoon Rafael van der Vaart vindt alvast dat De Jong de stap moet zetten. "Dan heb je een trainer die precies weet wat je wel en niet kan en United heeft wel een beetje kwaliteit nodig. Bij United gaat hij wel meer hebben, wat hij bij het Nederlands elftal ook heeft", vertelt de analist bij Ziggo Sport. Daarmee verwijst hij naar het feit dat hij bij Oranje dé regisseur op het middenveld is. "Bij Barcelona lopen Pedri, Gavi en Busquets rond die allemaal min of meer hetzelfde kunnen als hij. Daar moet je een schijt-aan-alles-houding tonen en echt ballen gaan vragen. En dat heeft hij naar mijn idee te weinig gedaan"

WALHALLA
Bij Man Utd zou De Jong volgens Van der Vaart dus beter uit de verf komen, en dat ligt niet alleen aan de mindere concurrentie. "Ik vind de Premier League een walhalla voor middenvelders. Iedereen zegt altijd dat het spel zo snel gaat, maar bijna niemand dekt daar door. Er is zo veel ruimte op dat middenveld en het spel lijkt heel snel te gaan omdat er zoveel balverlies wordt geleden", besluit hij.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

18
18
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

52
52
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

95
95
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

228
228
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

232
232
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

95
95
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

332
332
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

115
115
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

76
76
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

144
144
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

314
314
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

74
74
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

78
78
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

23
23
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

70
70
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

96
96
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

332
332
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

108
108
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

101
101
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

94
94
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

115
115
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

148
148
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

97
97

Meer sportnieuws