Van der Vaart adviseert Frenkie transfer

door
Van der Vaart adviseert Frenkie transfer

Bij Manchester United lijken ze stilaan echt werk te maken van de mogelijke komst van Frenkie de Jong. De Engelse grootmacht bracht naar verluidt zelfs al een eerste officiële bod uit bij FC Barcelona en zou bereid zijn om 60 miljoen euro plus 20 miljoen aan variabelen neer te tellen. Dat bod lijkt voor Barça verleidelijk, maar om De Jong te overtuigen zal er meer werk nodig zijn.


De voorbije weken klonk het immers dat De Jong vooralsnog terughoudend staat tegenover een transfer naar Old Trafford. Daar zijn verschillende redenen voor, zoals het feit dat Barça zijn droomclub is en Xavi nog op hem rekent. Daarenboven zou hij het bij Man Utd ook zonder Champions League-voetbal moeten stellen, want zij sloten het seizoen in de Premier League pas als zesde af. Het is maar de vraag of een mogelijke reünie met Erik ten Hag daar tegenop weegt.

Nederlands icoon Rafael van der Vaart vindt alvast dat De Jong de stap moet zetten. "Dan heb je een trainer die precies weet wat je wel en niet kan en United heeft wel een beetje kwaliteit nodig. Bij United gaat hij wel meer hebben, wat hij bij het Nederlands elftal ook heeft", vertelt de analist bij Ziggo Sport. Daarmee verwijst hij naar het feit dat hij bij Oranje dé regisseur op het middenveld is. "Bij Barcelona lopen Pedri, Gavi en Busquets rond die allemaal min of meer hetzelfde kunnen als hij. Daar moet je een schijt-aan-alles-houding tonen en echt ballen gaan vragen. En dat heeft hij naar mijn idee te weinig gedaan"

WALHALLA
Bij Man Utd zou De Jong volgens Van der Vaart dus beter uit de verf komen, en dat ligt niet alleen aan de mindere concurrentie. "Ik vind de Premier League een walhalla voor middenvelders. Iedereen zegt altijd dat het spel zo snel gaat, maar bijna niemand dekt daar door. Er is zo veel ruimte op dat middenveld en het spel lijkt heel snel te gaan omdat er zoveel balverlies wordt geleden", besluit hij.

LEES OOK: Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

46
46
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

69
69
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

46
46
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

70
70
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

143
143
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

468
468
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

215
215
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

372
372
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

233
233
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

356
356
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

80
80
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

182
182
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

38
38
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

119
119
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

234
234
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

203
203
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

84
84
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

168
168
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

75
75
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

55
55
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

122
122
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

324
324
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

278
278
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

155
155

Meer sportnieuws