Union en Anderlecht begraven strijdbijl

292 stemmen
Union en Anderlecht begraven strijdbijl

Vice-kampioen Union SG stelde donderdagmiddag Karel Geraerts voor als nieuwe hoofdtrainer. De assistent-coach kreeg promotie na het vertrek van zijn leermeester Felice Mazzu richting RSC Anderlecht. Die overgang deed wel het nodige stof opwaaien, maar de plooien tussen beide clubs lijken inmiddels gladgestreken.


Vlak na het ontslag van Vincent Kompany geraakte bekend dat Anderlecht voor Mazzu zou gaan. En na enkele meetings met het bestuur, werd ook een akkoord gevonden met de Italiaanse Belg. Omdat hij bij Union stond ingeschreven onder een klassieke arbeidsovereenkomst, moest er wel een akkoord gevonden worden om die overeenkomst te ontbinden. Maar de vice-kampioen vroeg ongeveer het dubbele van wat Paars-Wit bood en dus bleef een akkoord in eerste instantie uit.

Toen de komst van Mazzu bekend werd gemaakt, reageerde Union dan ook als door een wesp gestoken met een vlammend statement. De club kondigde zelfs juridische stappen aan tegen haar vertrokken succescoach. Zover lijkt het echter niet te gaan komen. De twee Brusselse ploegen zijn inmiddels weer on 'speaking terms' en lijken alsnog een akkoord te naderen. Dat bevestigde Union-voorzitter Alex Muzio donderdagmiddag tijdens de presentatie van Geraerts.

GEEN WROK
Volgens Muzzi wordt Paars-Wit niets kwalijk genomen en is een overeenkomst nabij. "We zijn niet kwaad op Anderlecht en Felice. Onze coach heeft een aanbod gekregen waar hij op in wilde gaan. Dat is zijn volste recht, hij heeft er ook geen wetten voor gebroken. Onze CEO Philippe Bormans is volop bezig met het afhandelen van Felice’s overgang", vertelde Muzzio bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Wie heeft volgens u de grootste slaagkansen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

18
18
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

1
1
Carl Huybrechts haalt hard uit: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

7
7
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

23
23
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

107
107
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

181
181
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

152
152
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

247
247
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

375
375
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

49
49
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

42
42
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

87
87
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

94
94
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

69
69
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

41
41
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

238
238
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

172
172
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

292
292
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

238
238
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

365
365
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

494
494
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

226
226
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

82
82
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

83
83
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

95
95
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

169
169

Meer sportnieuws