Union en Anderlecht begraven strijdbijl

door
Union en Anderlecht begraven strijdbijl

Vice-kampioen Union SG stelde donderdagmiddag Karel Geraerts voor als nieuwe hoofdtrainer. De assistent-coach kreeg promotie na het vertrek van zijn leermeester Felice Mazzu richting RSC Anderlecht. Die overgang deed wel het nodige stof opwaaien, maar de plooien tussen beide clubs lijken inmiddels gladgestreken.


Vlak na het ontslag van Vincent Kompany geraakte bekend dat Anderlecht voor Mazzu zou gaan. En na enkele meetings met het bestuur, werd ook een akkoord gevonden met de Italiaanse Belg. Omdat hij bij Union stond ingeschreven onder een klassieke arbeidsovereenkomst, moest er wel een akkoord gevonden worden om die overeenkomst te ontbinden. Maar de vice-kampioen vroeg ongeveer het dubbele van wat Paars-Wit bood en dus bleef een akkoord in eerste instantie uit.

Toen de komst van Mazzu bekend werd gemaakt, reageerde Union dan ook als door een wesp gestoken met een vlammend statement. De club kondigde zelfs juridische stappen aan tegen haar vertrokken succescoach. Zover lijkt het echter niet te gaan komen. De twee Brusselse ploegen zijn inmiddels weer on 'speaking terms' en lijken alsnog een akkoord te naderen. Dat bevestigde Union-voorzitter Alex Muzio donderdagmiddag tijdens de presentatie van Geraerts.

GEEN WROK
Volgens Muzzi wordt Paars-Wit niets kwalijk genomen en is een overeenkomst nabij. "We zijn niet kwaad op Anderlecht en Felice. Onze coach heeft een aanbod gekregen waar hij op in wilde gaan. Dat is zijn volste recht, hij heeft er ook geen wetten voor gebroken. Onze CEO Philippe Bormans is volop bezig met het afhandelen van Felice’s overgang", vertelde Muzzio bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

Wie heeft volgens u de grootste slaagkansen?

Meest recent

'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

18
18
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

26
26
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

199
199
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

194
194
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

36
36
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

137
137
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

321
321
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

212
212
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

317
317
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

160
160
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

116
116
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

226
226
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

333
333
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

137
137
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

557
557
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

222
222
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

182
182
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

176
176
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

364
364
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

402
402
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

171
171
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

96
96
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

63
63
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

279
279
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

60
60

Meer sportnieuws