Union en Anderlecht begraven strijdbijl

292 stemmen
Union en Anderlecht begraven strijdbijl

Vice-kampioen Union SG stelde donderdagmiddag Karel Geraerts voor als nieuwe hoofdtrainer. De assistent-coach kreeg promotie na het vertrek van zijn leermeester Felice Mazzu richting RSC Anderlecht. Die overgang deed wel het nodige stof opwaaien, maar de plooien tussen beide clubs lijken inmiddels gladgestreken.


Vlak na het ontslag van Vincent Kompany geraakte bekend dat Anderlecht voor Mazzu zou gaan. En na enkele meetings met het bestuur, werd ook een akkoord gevonden met de Italiaanse Belg. Omdat hij bij Union stond ingeschreven onder een klassieke arbeidsovereenkomst, moest er wel een akkoord gevonden worden om die overeenkomst te ontbinden. Maar de vice-kampioen vroeg ongeveer het dubbele van wat Paars-Wit bood en dus bleef een akkoord in eerste instantie uit.

Toen de komst van Mazzu bekend werd gemaakt, reageerde Union dan ook als door een wesp gestoken met een vlammend statement. De club kondigde zelfs juridische stappen aan tegen haar vertrokken succescoach. Zover lijkt het echter niet te gaan komen. De twee Brusselse ploegen zijn inmiddels weer on 'speaking terms' en lijken alsnog een akkoord te naderen. Dat bevestigde Union-voorzitter Alex Muzio donderdagmiddag tijdens de presentatie van Geraerts.

GEEN WROK
Volgens Muzzi wordt Paars-Wit niets kwalijk genomen en is een overeenkomst nabij. "We zijn niet kwaad op Anderlecht en Felice. Onze coach heeft een aanbod gekregen waar hij op in wilde gaan. Dat is zijn volste recht, hij heeft er ook geen wetten voor gebroken. Onze CEO Philippe Bormans is volop bezig met het afhandelen van Felice’s overgang", vertelde Muzzio bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Wie heeft volgens u de grootste slaagkansen?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

68
68
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

31
31
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

27
27
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

24
24
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

306
306
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

47
47
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

186
186
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

220
220
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

660
660
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

161
161
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

163
163
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1040
1040
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

659
659
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

831
831
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

822
822
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

132
132
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

486
486
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

801
801
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

392
392

Meer sportnieuws