Buitenlandse pers lyrisch voor Duivels: "Superieure Belgen"

door
Buitenlandse pers lyrisch voor Duivels:

De Rode Duivels hebben woensdag schitterend gereageerd na de blamage tegen Nederland. Ze stuurden Polen naar huis met een zware 6-1. De binnenlandse pers was na afloop lovend, maar ook in het buitenland wordt er met superlatieven gegooid.


Bij onze noorderburen zagen ze de Duivels opveren. Loïs Openda kreeg een speciale vermelding bij het Algemeen Dagblad. "België heeft zich in de tweede groepswedstrijd van de Nations League hersteld van het debacle tegen Oranje (1-4). Polen werd in het Koning Boudewijnstadion eenvoudig met 6-1 verslagen. Vitesse-aanvaller Loïs Openda maakte zijn debuut voor de Rode Duivels én scoorde", klinkt het bij de krant.

"België herstelt zich met monsterzege van Nederlandse dreun", lezen we bij De Telegraaf. "België heeft zich voor eigen publiek overtuigend hersteld van de dreun die Oranje de ploeg afgelopen vrijdag uitdeelde. In het Koning Boudewijn Stadion in Brussel wonnen de Rode Duivels met liefst 6-1 van Polen, en pakten zo de eerste punten in deze editie van de Nations League", schrijft het medium.

L'EQUIPE

Ook bij onze zuiderburen ging de heropstanding van de Belgen niet onopgemerkt voorbij. "De Rode Duivels corrigeren Polen en vinden zichzelf terug", is L'Equipe duidelijk. "België liet de Poolse sluis in twee etappes imploderen. En dat in een soms vijandige sfeer, door de sterke aanwezigheid van Poolse supporters op de tribunes. De Rode Duivels hadden de partij niet altijd onder controle en ze schrokken defensief zelfs een paar keer, maar ze hadden nog wat trots over en toonden hun superioriteit dankzij hun technisch overwicht", is de conclusie van de Franse krant.

Bij het Duitse BILD zoomden ze in op Robert Lewandowski. "Belgische klappen voor Lewandowski", klinkt het. "Het begon allemaal zo goed… Robert Lewandowski scoorde in de Nations League-wedstrijd van zijn Polen in België, maar uiteindelijk werd het een 1-6 klapper! Het werd dus zelfs een klein doelpuntenfestival. De duidelijk superieure Belgen herstelden zich zo van de 4-1 nederlaag tegen Nederland", lezen we.

LEES OOK: Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Winnen we onze groep nog?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

81
81
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

72
72
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

280
280
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

381
381
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

132
132
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

317
317
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

101
101
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

237
237
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

186
186
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

181
181
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws