Buitenlandse pers lyrisch voor Duivels: "Superieure Belgen"

476 stemmen
Buitenlandse pers lyrisch voor Duivels:

De Rode Duivels hebben woensdag schitterend gereageerd na de blamage tegen Nederland. Ze stuurden Polen naar huis met een zware 6-1. De binnenlandse pers was na afloop lovend, maar ook in het buitenland wordt er met superlatieven gegooid.


Bij onze noorderburen zagen ze de Duivels opveren. Loïs Openda kreeg een speciale vermelding bij het Algemeen Dagblad. "België heeft zich in de tweede groepswedstrijd van de Nations League hersteld van het debacle tegen Oranje (1-4). Polen werd in het Koning Boudewijnstadion eenvoudig met 6-1 verslagen. Vitesse-aanvaller Loïs Openda maakte zijn debuut voor de Rode Duivels én scoorde", klinkt het bij de krant.

"België herstelt zich met monsterzege van Nederlandse dreun", lezen we bij De Telegraaf. "België heeft zich voor eigen publiek overtuigend hersteld van de dreun die Oranje de ploeg afgelopen vrijdag uitdeelde. In het Koning Boudewijn Stadion in Brussel wonnen de Rode Duivels met liefst 6-1 van Polen, en pakten zo de eerste punten in deze editie van de Nations League", schrijft het medium.

L'EQUIPE

Ook bij onze zuiderburen ging de heropstanding van de Belgen niet onopgemerkt voorbij. "De Rode Duivels corrigeren Polen en vinden zichzelf terug", is L'Equipe duidelijk. "België liet de Poolse sluis in twee etappes imploderen. En dat in een soms vijandige sfeer, door de sterke aanwezigheid van Poolse supporters op de tribunes. De Rode Duivels hadden de partij niet altijd onder controle en ze schrokken defensief zelfs een paar keer, maar ze hadden nog wat trots over en toonden hun superioriteit dankzij hun technisch overwicht", is de conclusie van de Franse krant.

Bij het Duitse BILD zoomden ze in op Robert Lewandowski. "Belgische klappen voor Lewandowski", klinkt het. "Het begon allemaal zo goed… Robert Lewandowski scoorde in de Nations League-wedstrijd van zijn Polen in België, maar uiteindelijk werd het een 1-6 klapper! Het werd dus zelfs een klein doelpuntenfestival. De duidelijk superieure Belgen herstelden zich zo van de 4-1 nederlaag tegen Nederland", lezen we.

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Winnen we onze groep nog?

Meest recent

Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

46
46
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

30
30
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

50
50
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

105
105
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

81
81
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

35
35
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

388
388
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

60
60
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

36
36
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

220
220
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

93
93
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

163
163
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

391
391
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

340
340
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

88
88
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

59
59
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

189
189
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

171
171
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

62
62
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

447
447
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

316
316
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

83
83
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

335
335
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

387
387

Meer sportnieuws