Martinez onthult toekomstige defensie bij Duivels

door
Martinez onthult toekomstige defensie bij Duivels

De Rode Duivels werken woensdagavond hun tweede duel in de Nations League af, Polen vormt dan de tegenstander van dienst. Het zal dus zaak worden om Robert Lewandowski het scoren te beletten. Voor de defensie wordt het dus een uitgelezen kans om één en ander recht te zetten.


Afgelopen vrijdag tegen Nederland (1-4-nederlaag) liet de achterhoede immers een belabberde indruk achter. Jan Vertonghen probeerde zich nog ietwat staande te houden, maar Dedryck Boyata stapelde de fouten op en Toby Alderweireld mankeert duidelijk wedstrijdritme. Toch worden tegen Polen niet al te veel wijzigingen verwacht in het defensieve compartiment. Volgens bondscoach Roberto Martinez zijn er simpelweg te weinig alternatieven voorhanden.

Zo wees de Spanjaard op zijn persconferentie op het feit dat de andere verdedigers nog te weinig ervaring hebben op het internationale niveau. "Ik ben hier begonnen met Vermaelen, Kompany, Vertonghen en Alderweireld. Intussen zijn Vermaelen en Kompany weg", vertelde de bondscoach bij Sporza. "Hebben we ze kunnen vervangen met spelers van hetzelfde niveau? Neen. Hebben we talenten op die posities? Ja, maar die jongens hebben die ervaring nog niet."

NOG GEEN TOBY OF JAN
Op langere termijn lijkt Martinez zich evenwel geen zorgen te maken. Zo heeft hij al een behoorlijk zicht op hoe de toekomstige verdediging eruit zal zien. "We hebben een lange lijst met spelers die we volgen: Koni De Winter, Zeno Debast, Wout Faes, Leander Dendoncker, Sebastiaan Bornauw, Elias Cobbaut, ... Maar die 10 jaar ervaring in een topteam hebben ze niet. Dus ja, het niveauverschil tussen Vertonghen en Alderweireld en de rest van de verdedigers is nog groot."

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Wie zal volgens u het meeste caps verzamelen?

Meest recent

Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

74
74
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

64
64
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

39
39
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

336
336
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

72
72
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

229
229
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

149
149
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

635
635
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

388
388
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

385
385
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

238
238
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

317
317
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

418
418
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

81
81
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

101
101
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

737
737
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

158
158
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

342
342
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

383
383
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

524
524
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

396
396
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

701
701
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

672
672
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

364
364

Meer sportnieuws