'Toekomst Kompany kent verrassende wending'

534 stemmen
'Toekomst Kompany kent verrassende wending'

Na een dispuut met het bestuur werd Vincent Kompany vlak na het seizoen aan de kant geschoven als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maar de voormalige Rode Duivel lijkt niet lang zonder werkgever te blijven. Zo trekt Burnley FC al een tijdje aan zijn mouw, nu is echter nog een andere interessante club ten tonele verschenen.


Naar verluidt vond de clubleiding van Anderlecht dat Kompany te weinig uit de selectie heeft gehaald, men was van mening dat er veel meer inzat dan de derde plaats en een verloren bekerfinale. De trainer zelf vond dan weer dat er meer financiële inspanningen nodig waren om grotere successen te kunnen boeken. En zo kwam de breuk bij Paars-Wit tot stand. Al zal ongetwijfeld ook hebben meegespeeld dat de jonge coach ondertussen op interesse van andere clubs kon rekenen.

Bij Burnley stond zijn naam namelijk al een tijdje met rood omcirkeld en na de degradatie uit de Premier League werd die interesse nog concreter. Ook enkele Duitse ploegen vertoonden belangstelling. Maar de toekomst van Kompany zou nu een heel andere wending kunnen krijgen. Volgens onder meer RMC Sport en Footmercato staat de oud-verdediger immers hoog op de lijst bij OGC Nice.

DRIE TOPKANDIDATEN
De Zuid-Franse club heeft een degelijk seizoen achter de rug waarin het net naast de vierde plaats in de Ligue 1 greep en de bekerfinale haalde. Maar huidig trainer Christophe Galtier lijkt over goede papieren te beschikken om bij Paris Saint-Germain aan de slag te gaan. Indien zijn overgang naar Parijs wordt afgerond, en daar ziet het steeds meer naar uit, zou Kompany één van de drie topkandidaten worden bij Nice. De twee overige kanshebbers zijn Lucien Favre en Marco Rose, twee ex-trainers van Borussia Dortmund.

LEES OOK: Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Denkt u dat Kompany het zal maken als hoofdtrainer?

Meest recent

'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

44
44
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

8
8
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

12
12
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

238
238
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

217
217
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

555
555
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

135
135
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

131
131
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

501
501
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

650
650
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

324
324
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

74
74
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

375
375
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

882
882
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

199
199
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

317
317
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

682
682
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

433
433
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

336
336
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

140
140
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

820
820
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

89
89
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

957
957

Meer sportnieuws