Nieuw zorgenkind bij Duivels: "Beste is er vanaf"

door
Nieuw zorgenkind bij Duivels:

De Rode Duivels werken woensdagavond hun tweede Nations League-duel af tegen Polen en hebben dan één en ander recht te zetten. De 1-4-afgang tegen Nederland ligt namelijk nog zwaar op de maag. En ook een aantal spelers individueel zal het niveau gevoelig moeten opkrikken.


Tegen Oranje besloot bondscoach Roberto Martinez om verschillende Duivels op te stellen die de voorbije maanden slechts met mondjesmaat in actie kwamen bij hun clubs. En dat was er ook aan te zien. Thomas Meunier bijvoorbeeld, had zichtbaar last van een gebrek aan ritme. Door blessures en sportieve keuzes deed hij de in de tweede seizoenshelft dan ook amper ritme op bij Borussia Dortmund. En naar volgend seizoen toe lijkt hij evenmin de eerste keuze te gaan worden bij de Duitse topclub.

Een transfer is dan ook aan de orde, al is het maar de vraag of dat veel zal helpen. Zo vreest analist Franky Van der Elst dat de hoogdagen van Meunier definitief tot het verleden behoren. "In dit systeem moet de diepgang van de wingbacks komen. Maar bij Meunier is het beste er al een tijd af. Ik vind Castagne beter op rechts", stelt Van der Elst bij De Zondag.

KANSEN VOOR FAES
Meunier was echter niet de enige Duivel die door de mand viel. Achterin bijvoorbeeld, tekende Dedryck Boyata voor een zeer belabberd optreden. Van der Elst pleit dan ook voor een wissel. "Ik wou Wout Faes laten spelen in de komende Nations League-wedstrijden tegen Polen en Wales. Hij zal ook niet meteen de grote patron zijn, hij zal moeten wennen. Maar aan de basis zie ik meer kwaliteiten bij hem dan bij Boyata."

LEES OOK: Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

Wie is momenteel de beste optie op rechts bij de Duivels?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

2
2
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

17
17
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

53
53
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

149
149
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

76
76
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

128
128
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

159
159
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

344
344
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

247
247
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

76
76
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

615
615
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

206
206
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

238
238
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

218
218
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

101
101
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

57
57
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

172
172
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

521
521
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

223
223
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

100
100
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

440
440
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

545
545
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

218
218
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

748
748

Meer sportnieuws