Nieuw zorgenkind bij Duivels: "Beste is er vanaf"

door
Nieuw zorgenkind bij Duivels:

De Rode Duivels werken woensdagavond hun tweede Nations League-duel af tegen Polen en hebben dan één en ander recht te zetten. De 1-4-afgang tegen Nederland ligt namelijk nog zwaar op de maag. En ook een aantal spelers individueel zal het niveau gevoelig moeten opkrikken.


Tegen Oranje besloot bondscoach Roberto Martinez om verschillende Duivels op te stellen die de voorbije maanden slechts met mondjesmaat in actie kwamen bij hun clubs. En dat was er ook aan te zien. Thomas Meunier bijvoorbeeld, had zichtbaar last van een gebrek aan ritme. Door blessures en sportieve keuzes deed hij de in de tweede seizoenshelft dan ook amper ritme op bij Borussia Dortmund. En naar volgend seizoen toe lijkt hij evenmin de eerste keuze te gaan worden bij de Duitse topclub.

Een transfer is dan ook aan de orde, al is het maar de vraag of dat veel zal helpen. Zo vreest analist Franky Van der Elst dat de hoogdagen van Meunier definitief tot het verleden behoren. "In dit systeem moet de diepgang van de wingbacks komen. Maar bij Meunier is het beste er al een tijd af. Ik vind Castagne beter op rechts", stelt Van der Elst bij De Zondag.

KANSEN VOOR FAES
Meunier was echter niet de enige Duivel die door de mand viel. Achterin bijvoorbeeld, tekende Dedryck Boyata voor een zeer belabberd optreden. Van der Elst pleit dan ook voor een wissel. "Ik wou Wout Faes laten spelen in de komende Nations League-wedstrijden tegen Polen en Wales. Hij zal ook niet meteen de grote patron zijn, hij zal moeten wennen. Maar aan de basis zie ik meer kwaliteiten bij hem dan bij Boyata."

LEES OOK: Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

Wie is momenteel de beste optie op rechts bij de Duivels?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

37
37
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

26
26
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

23
23
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

26
26
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

430
430
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

359
359
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

127
127
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

177
177
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

135
135
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

105
105
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

305
305
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

151
151
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

523
523
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

392
392

Meer sportnieuws