Nieuw zorgenkind bij Duivels: "Beste is er vanaf"

761 stemmen
Nieuw zorgenkind bij Duivels:

De Rode Duivels werken woensdagavond hun tweede Nations League-duel af tegen Polen en hebben dan één en ander recht te zetten. De 1-4-afgang tegen Nederland ligt namelijk nog zwaar op de maag. En ook een aantal spelers individueel zal het niveau gevoelig moeten opkrikken.


Tegen Oranje besloot bondscoach Roberto Martinez om verschillende Duivels op te stellen die de voorbije maanden slechts met mondjesmaat in actie kwamen bij hun clubs. En dat was er ook aan te zien. Thomas Meunier bijvoorbeeld, had zichtbaar last van een gebrek aan ritme. Door blessures en sportieve keuzes deed hij de in de tweede seizoenshelft dan ook amper ritme op bij Borussia Dortmund. En naar volgend seizoen toe lijkt hij evenmin de eerste keuze te gaan worden bij de Duitse topclub.

Een transfer is dan ook aan de orde, al is het maar de vraag of dat veel zal helpen. Zo vreest analist Franky Van der Elst dat de hoogdagen van Meunier definitief tot het verleden behoren. "In dit systeem moet de diepgang van de wingbacks komen. Maar bij Meunier is het beste er al een tijd af. Ik vind Castagne beter op rechts", stelt Van der Elst bij De Zondag.

KANSEN VOOR FAES
Meunier was echter niet de enige Duivel die door de mand viel. Achterin bijvoorbeeld, tekende Dedryck Boyata voor een zeer belabberd optreden. Van der Elst pleit dan ook voor een wissel. "Ik wou Wout Faes laten spelen in de komende Nations League-wedstrijden tegen Polen en Wales. Hij zal ook niet meteen de grote patron zijn, hij zal moeten wennen. Maar aan de basis zie ik meer kwaliteiten bij hem dan bij Boyata."

LEES OOK: Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Wie is momenteel de beste optie op rechts bij de Duivels?

Meest recent

Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

20
20
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

14
14
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

54
54
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

17
17
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

73
73
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

90
90
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

61
61
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

355
355
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

331
331
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

361
361
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

228
228
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

358
358
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

642
642
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

467
467
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

270
270
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

789
789
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

70
70
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

338
338
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

423
423
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

280
280
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

234
234
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

285
285
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

679
679
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

124
124

Meer sportnieuws