Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

door
Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

Na de nederlaag van vrijdagavond tegen Nederland, kregen de Rode Duivels enkele dagen vrij in aanloop naar het duel tegen Polen. Bondscoach Roberto Martinez maakte daarvan gebruik om de nationale beloften aan het werk te zien. Die bleven zondagnamiddag op 0-0 steken tegen de leeftijdsgenoten van Schotland.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hadden zich na een sterke campagne al verzekerd van hun ticket voor het Europees kampioenschap van eind volgend seizoen. Vandaar ook dat sterkhouders Amadou Onana en Loïs Openda, respectievelijk aanvoerder en topschutter, tijdens de huidige interland-break hun opwachting mochten maken bij de A-ploeg. Maar ook zonder de twee steunpilaren kon Mathijssen nog een fraaie ploeg tussen de lijnen brengen.

Omdat er toch niets meer op het spel stond, koos hij op Stayen voor een erg aanvallende basiself. Koni De Winter was veruit de enige rasverdediger aan de aftrap. Vlak voor de match moest er wel nog met man en macht gewerkt worden om bepaalde modderstroken op het kunstgrasveld op te kuisen, maar uiteindelijk kon er toch gewoon gevoetbald worden. Ondanks de aanvallende intenties van de Belgen, waar het wel de Schotten die voor het eerste gevaar konden zorgen. Al kwam doelman Maarten Vandevoordt nooit echt in de problemen.

STERKE ZAROURY
Bij de jonge Duivels was de opvallendste rol weggelegd voor een speler van Charleroi, zo kon Anass Zaroury zich tot de gevaarlijkste man kronen. Hij pakte uit met enkele knappe acties en deelde ook goede passes uit, maar dat goede werk leverde uiteindelijk geen doelpunten op. Zo bleef het bij 0-0. Geen spetterend resultaat, maar de Belgen sluiten hun kwalificatiecampagne zo wel af met een ongeslagen reeks van 20 op 24.

LEES OOK: Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Martinez moet vaker kansen geven aan de jongeren ...

Meest recent

'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

132
132
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

23
23
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

50
50
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

139
139
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

230
230
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

83
83
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

82
82
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

107
107
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

216
216
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

150
150
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

142
142
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

125
125
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

388
388
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

327
327
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

465
465
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

377
377
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

123
123
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

159
159
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

282
282
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

92
92
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

116
116
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

98
98
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

113
113
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

272
272

Meer sportnieuws