Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

door
Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

Na de nederlaag van vrijdagavond tegen Nederland, kregen de Rode Duivels enkele dagen vrij in aanloop naar het duel tegen Polen. Bondscoach Roberto Martinez maakte daarvan gebruik om de nationale beloften aan het werk te zien. Die bleven zondagnamiddag op 0-0 steken tegen de leeftijdsgenoten van Schotland.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hadden zich na een sterke campagne al verzekerd van hun ticket voor het Europees kampioenschap van eind volgend seizoen. Vandaar ook dat sterkhouders Amadou Onana en Loïs Openda, respectievelijk aanvoerder en topschutter, tijdens de huidige interland-break hun opwachting mochten maken bij de A-ploeg. Maar ook zonder de twee steunpilaren kon Mathijssen nog een fraaie ploeg tussen de lijnen brengen.

Omdat er toch niets meer op het spel stond, koos hij op Stayen voor een erg aanvallende basiself. Koni De Winter was veruit de enige rasverdediger aan de aftrap. Vlak voor de match moest er wel nog met man en macht gewerkt worden om bepaalde modderstroken op het kunstgrasveld op te kuisen, maar uiteindelijk kon er toch gewoon gevoetbald worden. Ondanks de aanvallende intenties van de Belgen, waar het wel de Schotten die voor het eerste gevaar konden zorgen. Al kwam doelman Maarten Vandevoordt nooit echt in de problemen.

STERKE ZAROURY
Bij de jonge Duivels was de opvallendste rol weggelegd voor een speler van Charleroi, zo kon Anass Zaroury zich tot de gevaarlijkste man kronen. Hij pakte uit met enkele knappe acties en deelde ook goede passes uit, maar dat goede werk leverde uiteindelijk geen doelpunten op. Zo bleef het bij 0-0. Geen spetterend resultaat, maar de Belgen sluiten hun kwalificatiecampagne zo wel af met een ongeslagen reeks van 20 op 24.

Martinez moet vaker kansen geven aan de jongeren ...

Meest recent

'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

0
0
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

25
25
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

5
5
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

146
146
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

41
41
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

73
73
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

221
221
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

56
56
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

573
573
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

222
222
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

46
46
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

477
477
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

83
83
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

17
17
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

485
485
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

52
52
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

21
21
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

891
891
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

167
167
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

360
360
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

23
23
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

222
222
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

581
581
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

360
360

Meer sportnieuws