Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

116 stemmen
Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

Na de nederlaag van vrijdagavond tegen Nederland, kregen de Rode Duivels enkele dagen vrij in aanloop naar het duel tegen Polen. Bondscoach Roberto Martinez maakte daarvan gebruik om de nationale beloften aan het werk te zien. Die bleven zondagnamiddag op 0-0 steken tegen de leeftijdsgenoten van Schotland.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hadden zich na een sterke campagne al verzekerd van hun ticket voor het Europees kampioenschap van eind volgend seizoen. Vandaar ook dat sterkhouders Amadou Onana en Loïs Openda, respectievelijk aanvoerder en topschutter, tijdens de huidige interland-break hun opwachting mochten maken bij de A-ploeg. Maar ook zonder de twee steunpilaren kon Mathijssen nog een fraaie ploeg tussen de lijnen brengen.

Omdat er toch niets meer op het spel stond, koos hij op Stayen voor een erg aanvallende basiself. Koni De Winter was veruit de enige rasverdediger aan de aftrap. Vlak voor de match moest er wel nog met man en macht gewerkt worden om bepaalde modderstroken op het kunstgrasveld op te kuisen, maar uiteindelijk kon er toch gewoon gevoetbald worden. Ondanks de aanvallende intenties van de Belgen, waar het wel de Schotten die voor het eerste gevaar konden zorgen. Al kwam doelman Maarten Vandevoordt nooit echt in de problemen.

STERKE ZAROURY
Bij de jonge Duivels was de opvallendste rol weggelegd voor een speler van Charleroi, zo kon Anass Zaroury zich tot de gevaarlijkste man kronen. Hij pakte uit met enkele knappe acties en deelde ook goede passes uit, maar dat goede werk leverde uiteindelijk geen doelpunten op. Zo bleef het bij 0-0. Geen spetterend resultaat, maar de Belgen sluiten hun kwalificatiecampagne zo wel af met een ongeslagen reeks van 20 op 24.

Martinez moet vaker kansen geven aan de jongeren ...

Meest recent

Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

18
18
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

51
51
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

36
36
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

149
149
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

67
67
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

341
341
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

359
359
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

331
331
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

748
748
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

169
169
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

228
228
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

331
331
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

52
52
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

533
533
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

202
202
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

168
168
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

62
62
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

73
73
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

461
461
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

266
266
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

597
597
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

128
128
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

146
146

Meer sportnieuws