Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

door
Martinez ziet beloften struikelen tegen Schotland

Na de nederlaag van vrijdagavond tegen Nederland, kregen de Rode Duivels enkele dagen vrij in aanloop naar het duel tegen Polen. Bondscoach Roberto Martinez maakte daarvan gebruik om de nationale beloften aan het werk te zien. Die bleven zondagnamiddag op 0-0 steken tegen de leeftijdsgenoten van Schotland.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hadden zich na een sterke campagne al verzekerd van hun ticket voor het Europees kampioenschap van eind volgend seizoen. Vandaar ook dat sterkhouders Amadou Onana en Loïs Openda, respectievelijk aanvoerder en topschutter, tijdens de huidige interland-break hun opwachting mochten maken bij de A-ploeg. Maar ook zonder de twee steunpilaren kon Mathijssen nog een fraaie ploeg tussen de lijnen brengen.

Omdat er toch niets meer op het spel stond, koos hij op Stayen voor een erg aanvallende basiself. Koni De Winter was veruit de enige rasverdediger aan de aftrap. Vlak voor de match moest er wel nog met man en macht gewerkt worden om bepaalde modderstroken op het kunstgrasveld op te kuisen, maar uiteindelijk kon er toch gewoon gevoetbald worden. Ondanks de aanvallende intenties van de Belgen, waar het wel de Schotten die voor het eerste gevaar konden zorgen. Al kwam doelman Maarten Vandevoordt nooit echt in de problemen.

STERKE ZAROURY
Bij de jonge Duivels was de opvallendste rol weggelegd voor een speler van Charleroi, zo kon Anass Zaroury zich tot de gevaarlijkste man kronen. Hij pakte uit met enkele knappe acties en deelde ook goede passes uit, maar dat goede werk leverde uiteindelijk geen doelpunten op. Zo bleef het bij 0-0. Geen spetterend resultaat, maar de Belgen sluiten hun kwalificatiecampagne zo wel af met een ongeslagen reeks van 20 op 24.

Martinez moet vaker kansen geven aan de jongeren ...

Meest recent

PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

2
2
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

7
7
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

7
7
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

18
18
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

21
21
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

9
9
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

61
61
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

25
25
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

53
53
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

418
418
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

170
170
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

210
210
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

54
54
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

377
377
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

86
86
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

91
91
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

118
118
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1057
1057
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

175
175
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

53
53
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

40
40
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

94
94
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

512
512
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

53
53

Meer sportnieuws