Waasland-Beveren pakt uit met bekende naam als T1

door
Waasland-Beveren pakt uit met bekende naam als T1

Waasland-Beveren wou vorig seizoen meteen meestrijden voor de promotie naar de Jupiler Pro League, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in 1B. Om in de komende jaargang beter te doen besloot de club dan ook om een nieuwe trainer aan te stellen. Zo gaat Wim De Decker aan de slag als T1 op de Freethiel.


De Waaslanders degradeerden in 2021 uit 1A na barrages tegen RFC Seraing. De club had de intentie om meteen weer te promoveren, maar al snel werd duidelijk dat Westerlo te sterk was voor de titel. En de tweede plaats moest Waasland-Beveren dan weer aan RWDM laten. Er werd dan ook beslist om afscheid te nemen van Jordi Condom, die halfweg het seizoen had overgenomen van Marc Schneider als hoofdcoach.

En nu wordt het sportieve lot dus in handen gelegd van De Decker. Die kent de club natuurlijk goed. Het was immers bij SK Beveren dat hij doorbrak als profvoetballer. Vervolgens beleefde de middenvelder een mooie spelerscarrière bij onder meer AA Gent, Beerschot en KRC Genk. Als beginnend trainer maakte De Decker dan weer furore door Antwerp FC naar de promotie te leiden. Daar werd hij vervolgens wel teruggezet naar een rol als assistent. In 2020 verhuisde hij in die hoedanigheid naar AA Gent, waar hij zelfs een tijdje hoofdcoach was. Maar ook dat avontuur werd geen groot succes.

DEZELFDE VISIE
In het voorbije seizoen was De Decker actief als T1 bij Deinze, dat hij op de 4de plaats in 1B parkeerde. En nu krijgt hij dus zijn kans op de Freethiel. "Na onze eerste gesprekken met Wim werd het meteen duidelijk dat we dezelfde visie over Beveren deelden. Wim heeft in het verleden bewezen mee te kunnen dingen naar de topplekken in 1B. Daarom zijn we ervan overtuigd dat hij de juiste keuze is om ons project te begeleiden", reageert CEO Antoine Gobin op de clubwebstek.

WB hoort bij de favorieten voor de titel in 1B ...

Meest recent

Sonck komt met verrassend oordeel over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

29
29
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

59
59
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

50
50
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

104
104
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

309
309
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

122
122
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

21
21
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

379
379
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

127
127
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

355
355
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

34
34
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

56
56
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

264
264
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

64
64
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

265
265
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

262
262
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

120
120
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

557
557
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

365
365
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

443
443
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

317
317
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

164
164
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

352
352
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

264
264

Meer sportnieuws