Waasland-Beveren pakt uit met bekende naam als T1

door
Waasland-Beveren pakt uit met bekende naam als T1

Waasland-Beveren wou vorig seizoen meteen meestrijden voor de promotie naar de Jupiler Pro League, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in 1B. Om in de komende jaargang beter te doen besloot de club dan ook om een nieuwe trainer aan te stellen. Zo gaat Wim De Decker aan de slag als T1 op de Freethiel.


De Waaslanders degradeerden in 2021 uit 1A na barrages tegen RFC Seraing. De club had de intentie om meteen weer te promoveren, maar al snel werd duidelijk dat Westerlo te sterk was voor de titel. En de tweede plaats moest Waasland-Beveren dan weer aan RWDM laten. Er werd dan ook beslist om afscheid te nemen van Jordi Condom, die halfweg het seizoen had overgenomen van Marc Schneider als hoofdcoach.

En nu wordt het sportieve lot dus in handen gelegd van De Decker. Die kent de club natuurlijk goed. Het was immers bij SK Beveren dat hij doorbrak als profvoetballer. Vervolgens beleefde de middenvelder een mooie spelerscarrière bij onder meer AA Gent, Beerschot en KRC Genk. Als beginnend trainer maakte De Decker dan weer furore door Antwerp FC naar de promotie te leiden. Daar werd hij vervolgens wel teruggezet naar een rol als assistent. In 2020 verhuisde hij in die hoedanigheid naar AA Gent, waar hij zelfs een tijdje hoofdcoach was. Maar ook dat avontuur werd geen groot succes.

DEZELFDE VISIE
In het voorbije seizoen was De Decker actief als T1 bij Deinze, dat hij op de 4de plaats in 1B parkeerde. En nu krijgt hij dus zijn kans op de Freethiel. "Na onze eerste gesprekken met Wim werd het meteen duidelijk dat we dezelfde visie over Beveren deelden. Wim heeft in het verleden bewezen mee te kunnen dingen naar de topplekken in 1B. Daarom zijn we ervan overtuigd dat hij de juiste keuze is om ons project te begeleiden", reageert CEO Antoine Gobin op de clubwebstek.

WB hoort bij de favorieten voor de titel in 1B ...

Meest recent

Union SG kondigt het aan: "Hij blijft!"

Union SG liet onlangs weten dat Promise David ook volgend jaar in het Dudenpark zal spelen en hij ...

27
27
Coorevits in shock: “Wat ik toen hoorde, was pure horror”

Annelien Coorevits bouwt al geruime tijd aan een knappe carrière in de media. De blondine ...

20
20
Leko uit transferwens: "Hij mag altijd naar AA Gent komen"

Ivan Leko was plots heel overtuigd na een gesprek met AA Gent. Weg Royal Antwerp FC en Standard. ...

71
71
'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

Club Brugge lijkt het transferverhaal rond Casper Nielsen eigenhandig de nek om te wringen. Ondanks ...

382
382
'Jupiler Pro League-club gaat voluit voor assistkoning'

De mercato is officieel nog niet begonnen, maar het regent al transfers. In de Jupiler Pro League ...

38
38
'Anderlecht ziet miljoenenbod geweigerd worden'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

196
196
Miljoenen van Sneijder? Yolanthe doorbreekt het stilzwijgen

De pijnlijke scheiding tussen Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau, nu enkele jaren geleden, blijft ...

24
24
'STVV krijgt goed én slecht transfernieuws te verwerken'

Bij STVV waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Kanaries staan al best ver en de Limburgers ...

86
86
Antwerp bevestigt: vijf vertrekkers, één verrassende transfer

Ook bij Antwerp FC zit het tussenseizoen erop. Woensdag zal nieuwe hoofdcoach Stef Wils de eerste ...

297
297
Dansend door de storm: Ruben Van Gucht provoceert opnieuw

Ruben Van Gucht is een naam en figuur die de laatste jaren vlot over de tongen gaat. De ...

71
71
'Stroeykens richting uitgang: pittige transfersom genoemd'

RSC Anderlecht haalde inmiddels al een drietal versterkingen voor het komende seizoen in huis. Daar ...

458
458
Lukaku en Evenepoel: jeugdgeheim komt aan het licht

Romelu Lukaku is ondertussen al een eeuwigheid de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Het ...

45
45
'Monstertransfer Ardon Jashari: nieuwe details bekend'

De kans dat Club Brugge erin zal slagen om Ardon Jashari langer te houden, hebben opnieuw een flinke ...

797
797
‘Ulderink heeft na Antwerp absolute droomjob beet’

Andries Ulderink nam na Jonas De Roeck het roer over bij Royal Antwerp FC. De Nederlander was eerder ...

78
78
De Bruyne zei nee tegen deze grootmachten

Kevin De Bruyne nam aan het einde van vorig seizoen afscheid van Manchester City. Zijn contract in ...

179
179
Transferrecord aan diggelen? Meteen vervanger Bonsu Baah

KRC Genk staat op het punt een erg knappe deal te verwezenlijken. Christopher Bonsu Baah is op weg ...

793
793
Patro Eisden heeft weer beet en haalt volgende aanwinst

Patro Eisden is een van de meest actieve clubs op de transfermarkt in de Challenger Pro League. De ...

53
53
KV Mechelen laat sterkhouder naar Champions League-club gaan

Bij KV Mechelen dreigen er de nodige spelers de club te gaan verlaten. De Maneblussers willen wat ...

217
217
Antwerp maakt komst van nieuwe pion officieel

Royal Antwerp FC is volop bezig met de selectie voor volgend seizoen klaar te krijgen. Stef Wils zal ...

341
341
‘Standard stoomt door: Wilmots wil ‘Prestige’-transfer’

Marc Wilmots is van plan om ferm gas te geven tijdens de zomermercato. Er werden al vijf aanwinsten ...

180
180
‘KV Mechelen ziet geen uitweg: bizarre exit sterkhouder’

KV Mechelen kende een wisselvallig seizoen en kijkt uit naar komend seizoen. Malinwa moet echter nog ...

263
263
‘Overmars zet vol in op stunt: JPL-smaakmaker vordert'

Royal Antwerp FC zal verschillende spelers zien vertrekken deze zomer, maar Marc Overmars wil zelf ...

360
360
'Verrassing van formaat: Neymar kiest volgende club'

Neymar was één van de beste voetballers ter wereld bij onder meer FC Barcelona en PSG, ...

80
80
‘Club Brugge jubelt: Noa Lang op weg naar knaltransfer’

Noa Lang maakte in het verleden het mooie weer bij Club Brugge, maar afgelopen seizoen maakte de ...

980
980
Bom op Bosuil: Odoi verbreekt contract bij Antwerp

Royal Antwerp FC komt met een bommetje naar buiten. Denis Odoi en The Great Old gaan plots in ...

409
409

Meer sportnieuws