Vormer tipt Martinez: "Geen hem een kans"

door
Vormer tipt Martinez:

De Rode Duivels zijn vrijdagavond met een afgang van formaat aan hun campagne in de Nations League begonnen. In een uitverkocht Koning Boudewijnstadion kregen de mannen van bondscoach Roberto Martinez een pak slaag: 1-4. In aanloop naar de volgende match tegen Polen dingen dan ook enkele veranderingen zich op.


Op een degelijke start na, kenden de Belgen behoorlijk dramatisch optreden. Zeker na het uitvallen van Romelu Lukaku en enkele tactische slippers van Martinez, kwamen de Duivels niet meer in het stuk voor. Heel wat spelers bleven bovendien onder hun gewenste niveau. Het middenveld werd bijvoorbeeld overlopen, terwijl de defensieve blunders zich opstapelden. Met name Dedryck Boyata kende een bijzonder ongelukkige wedstrijd achterin. Zeker wanneer hij in balbezit kwam zag het er echt niet goed uit en zo lag hij aan de basis van verschillende tegengoals.

De vraag is dan ook of bondscoach Martinez achterin moet blijven vasthouden aan de sterkhouder van Hertha Berlijn. Maar veel alternatieven zijn er momenteel niet voorhanden. "Boyata heeft geen beste beurt gemaakt, dat is duidelijk", analyseerde Marc Degryse achteraf bij VTM 2. "Jason Denayer (die moest afhaken wegens een blessure, red) is misschien net iets beter, die heeft iets meer snelheid. Maar ook hij is niet de echte top."

BRANDON MECHELE
Denayer zal er bovendien ook in de komende drie wedstrijden niet bij zijn. Martinez heeft echter nog enkele alternatieven in zijn selectie. Club Brugge-aanvoerder Ruud Vormer, die werd opgevoerd als gelegenheids-analist, vindt bijvoorbeeld dat zijn ploegmaat Brandon Mechele de kans moet krijgen. "Als je Boyata ziet spelen, dan kan je net zo goed Brandon een kans geven", aldus de Nederlandse middenvelder. Afwachten dus wie aanstaande woensdag in de achterhoede zal postvatten.

LEES OOK: Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Mechele moet tegen Polen zijn kans krijgen in de basisploeg ...

Meest recent

Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

30
30
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

50
50
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

295
295
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

79
79
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

247
247
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

427
427
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

293
293
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

334
334
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

363
363
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

52
52
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

402
402
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

70
70
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

68
68
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

80
80
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

237
237
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

249
249
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

427
427
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

186
186
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

311
311
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

198
198
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

74
74
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

172
172
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

172
172
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

394
394

Meer sportnieuws