Frenkie zet De Bruyne keihard op z’n plek

1144 stemmen
Frenkie zet De Bruyne keihard op z’n plek

Terwijl Roberto Martinez één van zijn slechtste avonden ooit achter de rug heeft als bondscoach, maakte Louis van Gaal een statement. De 70-jarige succescoach dweilde de vloer aan met de Rode Duivels en zijn tactisch plannetje klopte nagenoeg volledig. Vooral Frenkie de Jong speelde een erg dikke wedstrijd. Dat in tegenstelling tot Kevin De Bruyne aan Belgische zijde.


MASTERCLASS

Na de 1-4 afstraffing tegen België noemde Louis van Gaal de drie absolute uitblinkers in zijn ploeg. Nathan Aké en Steven Bergwijn speelden erg sterk, maar dat gold ook voor Frenkie de Jong. Die had er wel zin in, in tegenstelling tot Kevin De Bruyne die vermoeid was én oogde. “Frenkie de Jong was dat duidelijk niet”, zei Kristof Liberloo in Het Belang van Limburg. “Wat een voetballer! En ook hij speelde dit seizoen 56 wedstrijden. Maar dat was er niet aan te zien”, aldus de Chef Sport.

Frenkie de Jong demonstreerde een masterclass en hij overvleugelde zijn concullega Kevin De Bruyne helemaal. “We hadden vaak een overtal op het middenveld en we speelden dat redelijk uit”, bleef de Nederlander eerder bescheiden bij NOS. “Wij namen iets beter de posities in dan zij. We hebben een goed team, maar het is niet ineens dat wij nu de favoriet zijn voor het WK.” Dat is inderdaad een gedurfde stelling maar het is duidelijk dat Louis van Gaal z’n zaakjes op orde heeft.



De bondscoach van Oranje heeft met Steven Berghuis, Davy Klaassen en Frenkie de Jong eigenlijk een soort roterend middenveld gezet. “Constant door elkaar heen mogen bewegen, dan is het Berghuis links in de controle aan de bal, dan is het Frenkie links in de controle aan de bal. dan verovert Klaassen de bal”, zei Hans Kraay Junior vrijdagavond op ESPN. “We hadden twee hele goede passers op het middenveld: Frenkie en Berghuis. En Klaassen als de loper en een beetje de sloper”, aldus Kraay.

BESTE PASSER VAN DE AVOND

De passing - en uiteraard ook de flair, de sierlijkheid en de klasse - van Frenkie de Jong, waren vrijdag duidelijk merkbaar in het Koning Boudewijnstadion. Geen enkele speler van België én Nederland telde bijvoorbeeld evenveel verstuurde passes als hem. Nog belangrijker is dat maar liefst 76 van de totale 80 verstuurde passes ook effectief belandden bij een ploegmaat. Dat is een waanzinnige passing-zuiverheid van maar liefst 95%. Dat is inderdaad goed kunnen passen.



Ter vergelijking in het Belgische kamp, waar amper 80% van Kevin De Bruyne’s passes efficiënt verstuurd werden. Die 80% was tevens één van de allerlaagste passing percentages van alle spelers op het veld vrijdagavond. Frenkie de Jong (12) won ook drie keer zoveel duels als De Bruyne (4) en bovendien legde hij onder alle centrale middenvelders van België en Nederland de meeste verticaliteit in zijn spel. Over een geslaagde avond gesproken.

METRONOOM

De passing is inderdaad één van de uitgesproken punten van Frenkie de Jong, maar voor de 25-jarige is het toch weer aanpassen om terug bij Oranje te komen ‘ballen’. Bij FC Barcelona speelt hij namelijk dieper op het veld dan bij de Nederlandse nationale ploeg. Beide tactieken en nuances zijn helemaal anders, waardoor de speelstijlen van Oranje en Barcelona niet zo heel erg veel raakvlakken hebben met elkaar.



“Ik denk dat dit mij een stuk beter ligt”, zei Frenkie de Jong vrijdag op de persconferentie na de wedstrijd. De middenvelder komt bij Oranje veel meer ‘in’ de bal dan bij FC Barcelona. “Ja ja, zeker weten.” Daardoor kan de Jong vaak druk vooruit zetten en verticaliteit (zie hierboven) in zijn spel brengen. En daarnaast kan hij ook de rol van metronoom op zich nemen, want bij geen enkele andere Oranje-speler passeerden er zoveel ballen als bij de Jong.

LEES OOK: Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Zal De Bruyne zich herpakken op het WK 2022?

Meest recent

Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

8
8
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

56
56
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

10
10
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

84
84
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

22
22
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

256
256
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

354
354
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

313
313
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

541
541
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

222
222
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

334
334
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

160
160
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

537
537
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

611
611
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

407
407
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

643
643
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

134
134
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

262
262
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

476
476
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

492
492
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

450
450
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

529
529
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

915
915

Meer sportnieuws