Martinez onder vuur: "Eén van zijn donkerste avonden"

299 stemmen
Martinez onder vuur:

De Rode Duivels hebben vrijdagavond pijnlijk gezichtsverlies geleden. Zo werd op voorhand heel wat verwacht van de Derby der Lage Langen in een Koning Boudewijnstadion dat na vier jaar nog eens uitverkocht was. Maar na een complete offday werd met zware 1-4-cijfers verloren van Nederland.


Heel wat spelers waren dan ook niet op de afspraak en zullen hun niveau flink moeten opkrikken in aanloop naar het WK. Maar ook bondscoach Roberto Martinez maakte niet bepaald een goede beurt. Zijn plan om Leandro Trossard te brengen voor de geblesseerde Romelu Lukaku bijvoorbeeld, pakte helemaal verkeerd uit. En ook andere ingrepen van de Spanjaard deden de wenkbrauwen fronsen.

Daags nadien is de kritiek dan ook scherp. Vooral aan Waalse zijde. "Het werd één van zijn donkerste avonden als bondscoach", klinkt het bijvoorbeeld bij La Dernière Heure. "Hij liet heel wat spelers aantreden die bij hun club niet spelen en dat betaalde hij cash. Louis van Gaal had zijn pionnen ook veel beter geposteerd."

VERS BLOED IN DEFENSIE
Bovendien toonde Martinez wederom geen blijk van tactische flexibiliteit. Ook SudPresse geeft hem daarom maar een 4 op 10 voor zijn werk tegen Oranje. "Zijn plan met Lukaku op rechts, viel in het water door diens blessure. Op de bank had hij blijkbaar geen waardig alternatief. En Castagne op links functioneert misschien in Engeland, maar niet hier. Tot slot zal het moeilijk worden om de basisplaats van Dedryck Boyata te blijven rechtvaardigen in een defensie die dringend nood heeft aan vers bloed."

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Martinez blijft de beste man voor de Duivels ...

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

11
11
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

82
82
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

22
22
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

116
116
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

54
54
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

54
54
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

128
128
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

219
219
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

313
313
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

181
181
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

512
512
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

52
52
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

307
307
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

242
242
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

348
348
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

236
236
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

162
162
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

213
213
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

163
163
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

629
629
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

101
101
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

285
285
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108

Meer sportnieuws