Martinez onder vuur: "Eén van zijn donkerste avonden"

299 stemmen
Martinez onder vuur:

De Rode Duivels hebben vrijdagavond pijnlijk gezichtsverlies geleden. Zo werd op voorhand heel wat verwacht van de Derby der Lage Langen in een Koning Boudewijnstadion dat na vier jaar nog eens uitverkocht was. Maar na een complete offday werd met zware 1-4-cijfers verloren van Nederland.


Heel wat spelers waren dan ook niet op de afspraak en zullen hun niveau flink moeten opkrikken in aanloop naar het WK. Maar ook bondscoach Roberto Martinez maakte niet bepaald een goede beurt. Zijn plan om Leandro Trossard te brengen voor de geblesseerde Romelu Lukaku bijvoorbeeld, pakte helemaal verkeerd uit. En ook andere ingrepen van de Spanjaard deden de wenkbrauwen fronsen.

Daags nadien is de kritiek dan ook scherp. Vooral aan Waalse zijde. "Het werd één van zijn donkerste avonden als bondscoach", klinkt het bijvoorbeeld bij La Dernière Heure. "Hij liet heel wat spelers aantreden die bij hun club niet spelen en dat betaalde hij cash. Louis van Gaal had zijn pionnen ook veel beter geposteerd."

VERS BLOED IN DEFENSIE
Bovendien toonde Martinez wederom geen blijk van tactische flexibiliteit. Ook SudPresse geeft hem daarom maar een 4 op 10 voor zijn werk tegen Oranje. "Zijn plan met Lukaku op rechts, viel in het water door diens blessure. Op de bank had hij blijkbaar geen waardig alternatief. En Castagne op links functioneert misschien in Engeland, maar niet hier. Tot slot zal het moeilijk worden om de basisplaats van Dedryck Boyata te blijven rechtvaardigen in een defensie die dringend nood heeft aan vers bloed."

LEES OOK: Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Martinez blijft de beste man voor de Duivels ...

Meest recent

Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

9
9
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

66
66
Malinwa hakt knopen door: meubelstuk neemt afscheid

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

30
30
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

77
77
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

149
149
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

65
65
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

207
207
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

76
76
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

66
66
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

153
153
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

31
31
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

407
407
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

209
209
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

32
32
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

146
146
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

188
188
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

144
144
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

78
78
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

61
61
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

330
330
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

31
31
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

124
124
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

230
230
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

714
714

Meer sportnieuws