Vandenbempt scherp voor Duivel: "Catastrofale avond"

door
Vandenbempt scherp voor Duivel:

De Rode Duivels plaatsten zich tijdens de vorige editie van de Nations League nog voor de Final Four, maar de kans is klein dat ze dat scenario zullen herhalen. Zo is hun nieuwe campagne van start gegaan met een pijnlijke nederlaag. Voor eigen volk verloren de manschappen van Roberto Martinez met 1-4 van Nederland.


Er zal al veel moeten gebeuren indien de Duivels dit nog willen rechtzetten. Maar vooral richting het WK in Qatar werd het een zorgwekkende avond. Nederland speelde met veel meer beweging, gretigheid en druk op de bal. En dat terwijl Oranje hoogstens bij de outsiders worden gerekend voor het WK. Volgens Peter Vandenbempt moeten de Belgen dan ook vooral de hand in eigen boezem steken.

Zo vond de analist het over het algemeen een dramatische prestatie van de Duivels. "De Nederlanders waren goed, maar de Belgen waren héél slecht", aldus de analist bij Sporza. "Defensief, uiteraard. Maar ze hadden ook geen idee aan de bal. Dat goeie begin van de Belgen waar ik overal over lees, zou ik toch niet overdrijven. De match begon als een veredelde oefenmatch in wandeltempo."

ZWAKKE DEFENSIE
Met name de verdediging liet het helemaal afweten, met de zwakke Dedryck Boyata als grootste exponent voor het falen. Vandenbempt is dan ook scherp voor hem, al wil hij de schuld niet enkel bij de sterkhouder van Hertha Berlijn leggen. "Boyata had een catastrofale avond, maar ook Vertonghen en Alderweireld presteerden niet (meer) op hun niveau van vroeger. Maar het is niet zo dat de vervangers al klaarstaan. Je hebt wel namen als Théate en Vanheusden, maar dat is nog niet voor het WK. Ik vrees dus dat we het met deze jongens moeten doen."

LEES OOK: Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Zou u Boyata meepakken naar het WK?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

20
20
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

31
31
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

56
56
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

209
209
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

158
158
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

196
196
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

41
41
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

796
796
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

500
500
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

181
181
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

369
369
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws