Vandenbempt scherp voor Duivel: "Catastrofale avond"

door
Vandenbempt scherp voor Duivel:

De Rode Duivels plaatsten zich tijdens de vorige editie van de Nations League nog voor de Final Four, maar de kans is klein dat ze dat scenario zullen herhalen. Zo is hun nieuwe campagne van start gegaan met een pijnlijke nederlaag. Voor eigen volk verloren de manschappen van Roberto Martinez met 1-4 van Nederland.


Er zal al veel moeten gebeuren indien de Duivels dit nog willen rechtzetten. Maar vooral richting het WK in Qatar werd het een zorgwekkende avond. Nederland speelde met veel meer beweging, gretigheid en druk op de bal. En dat terwijl Oranje hoogstens bij de outsiders worden gerekend voor het WK. Volgens Peter Vandenbempt moeten de Belgen dan ook vooral de hand in eigen boezem steken.

Zo vond de analist het over het algemeen een dramatische prestatie van de Duivels. "De Nederlanders waren goed, maar de Belgen waren héél slecht", aldus de analist bij Sporza. "Defensief, uiteraard. Maar ze hadden ook geen idee aan de bal. Dat goeie begin van de Belgen waar ik overal over lees, zou ik toch niet overdrijven. De match begon als een veredelde oefenmatch in wandeltempo."

ZWAKKE DEFENSIE
Met name de verdediging liet het helemaal afweten, met de zwakke Dedryck Boyata als grootste exponent voor het falen. Vandenbempt is dan ook scherp voor hem, al wil hij de schuld niet enkel bij de sterkhouder van Hertha Berlijn leggen. "Boyata had een catastrofale avond, maar ook Vertonghen en Alderweireld presteerden niet (meer) op hun niveau van vroeger. Maar het is niet zo dat de vervangers al klaarstaan. Je hebt wel namen als Théate en Vanheusden, maar dat is nog niet voor het WK. Ik vrees dus dat we het met deze jongens moeten doen."

LEES OOK: Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Zou u Boyata meepakken naar het WK?

Meest recent

Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

0
0
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

42
42
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

15
15
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

90
90
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

48
48
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

117
117
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

95
95
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

143
143
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

97
97
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

298
298
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

301
301
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

21
21
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

692
692
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

62
62
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

164
164
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

124
124
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

321
321
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

443
443
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

190
190
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

125
125
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

183
183
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

120
120
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

317
317
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

62
62
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50

Meer sportnieuws