TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

door
TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Niemand die er nog aan twijfelt: Noa Lang verlaat deze zomer Club Brugge. De voorbije weken deden diverse kandidaat-overnemers de ronde, waarbij AC Milan over de beste papieren leek te beschikken. Volgens het Italiaanse medium CalcioMercato.it komt een overstap naar San Siro alsmaar dichterbij. Meer nog: volgens hen zitten de onderhandelingen stilaan in de afrondende fase en is een akkoord dicht bij. Ondertussen blijft ook Charles De Ketelaere aan de Italiaanse kampioen gelinkt worden.



Volgens The Athletic was Vincent Kompany vragende partij om Rabbi Matondo naar Anderlecht te halen, maar door zijn vertrek bij Sporting is een transfer van de Welshman niet langer aan de orde. Ook Club Brugge dacht naar verluidt even aan Matondo, maar zou zijn naam hebben geschrapt. De kans dat we de aanvaller, die afgelopen seizoen indruk maakte op huurbasis bij Cercle Brugge, terug in de JPL zien lijkt dan ook onbestaande.



De Britse krant Daily Record stelt dat Antwerp FC interesse toont in Mohammed Abu Fani, een 24-jarige Israëlische middenvelder. Abu Fani staat onder contract bij Maccabi Haifa, maar in de voorbije twee seizoenen werd hij telkens uitgeleend. Bij Maccabi heeft de Israëlische international nog een langdurig contract tot en met 2026, maar dat zou Antwerp FC dus niet afschrikken. Naast Antwerp zouden ook Standard en Celtic interesse tonen.



Xavier Mercier zal zijn loopbaan in het Belgisch kampioenschap allicht niet voortzetten. Na drie seizoenen bij OH Leuven bereidt hij zich voor om aan te sluiten bij een Hongaarse club. Volgens Topmercato is de spelmaker dicht bij een transfer naar Ferencvaros, de Hongaarse kampioen van 2022. Zijn vervanger op Den Dreef is in ieder geval bekend, zo werd de komst van Raphael Holzhauser definitief beklonken.



Via de officiële kanalen maakte Seraing bekend dat Christophe Lepoint de rangen vervoegt. Het 37-jarige manusje-van-alles, die overkomt van het failliet gegane Moeskroen, zette zijn kribbel onder een verbintenis voor twee seizoenen. In zijn rijkgevulde carrière was Lepoint onder meer bij KV Kortrijk, AA Gent, Zulte Waregem en tal van andere clubs in binnen -en buitenland aan de slag.

BUITENLAND
Giorgio Chiellini mag dan wel afscheid nemen van het Italiaanse voetbal, maar zijn schoenen aan de wilgen hangen doet hij desondanks nog niet. Hij kiest immers nog voor een laatste uitdaging in het buitenland en nu lijkt ook bekend wat dat zal worden. Volgens Sky Sport Italia trekt hij naar de MLS, waar hij op het punt staat bij Los Angeles FC te tekenen. Er zou sprake zijn van een totaalakkoord tussen club en speler, waarbij enkel de handtekeningen nog ontbreken.



FC Barcelona moet financieel nog steeds opletten wat het doet. Mundo Deportivo weet immers dat La Liga de uitgaven van Barça onder de loep genomen heeft en dat de uitgavenlimiet van de club negatief is. Om nieuwe transfers te kunnen doen, moeten de Catalanen ofwel nieuwe inkomsten zien te vinden, ofwel verder bezuinigen. De verwachte komst van Robert Lewandowski is dus niet voor meteen.



Real Madrid is op zoek naar de toekomstige opvolger van Thibaut Courtois en denkt daarbij aan Gabriel Slonina. De Amerikaanse goalie is pas 18 en is dit seizoen al basisspeler bij Chicago Fire. Ondanks zijn eerste seizoen als hoofddoelman zou de jonge keeper de MLS komende zomer al willen verlaten.

LEES OOK: 'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

De Ketelaere speelt volgend seizoen in het buitenland ...

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

76
76
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

65
65
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

475
475
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

76
76
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

139
139
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

253
253
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

563
563
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

358
358
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

423
423
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

491
491
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

256
256
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1230
1230
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

358
358
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

374
374
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

142
142
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

192
192
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

849
849
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

527
527
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

125
125
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws