TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

door
TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Niemand die er nog aan twijfelt: Noa Lang verlaat deze zomer Club Brugge. De voorbije weken deden diverse kandidaat-overnemers de ronde, waarbij AC Milan over de beste papieren leek te beschikken. Volgens het Italiaanse medium CalcioMercato.it komt een overstap naar San Siro alsmaar dichterbij. Meer nog: volgens hen zitten de onderhandelingen stilaan in de afrondende fase en is een akkoord dicht bij. Ondertussen blijft ook Charles De Ketelaere aan de Italiaanse kampioen gelinkt worden.



Volgens The Athletic was Vincent Kompany vragende partij om Rabbi Matondo naar Anderlecht te halen, maar door zijn vertrek bij Sporting is een transfer van de Welshman niet langer aan de orde. Ook Club Brugge dacht naar verluidt even aan Matondo, maar zou zijn naam hebben geschrapt. De kans dat we de aanvaller, die afgelopen seizoen indruk maakte op huurbasis bij Cercle Brugge, terug in de JPL zien lijkt dan ook onbestaande.



De Britse krant Daily Record stelt dat Antwerp FC interesse toont in Mohammed Abu Fani, een 24-jarige Israëlische middenvelder. Abu Fani staat onder contract bij Maccabi Haifa, maar in de voorbije twee seizoenen werd hij telkens uitgeleend. Bij Maccabi heeft de Israëlische international nog een langdurig contract tot en met 2026, maar dat zou Antwerp FC dus niet afschrikken. Naast Antwerp zouden ook Standard en Celtic interesse tonen.



Xavier Mercier zal zijn loopbaan in het Belgisch kampioenschap allicht niet voortzetten. Na drie seizoenen bij OH Leuven bereidt hij zich voor om aan te sluiten bij een Hongaarse club. Volgens Topmercato is de spelmaker dicht bij een transfer naar Ferencvaros, de Hongaarse kampioen van 2022. Zijn vervanger op Den Dreef is in ieder geval bekend, zo werd de komst van Raphael Holzhauser definitief beklonken.



Via de officiële kanalen maakte Seraing bekend dat Christophe Lepoint de rangen vervoegt. Het 37-jarige manusje-van-alles, die overkomt van het failliet gegane Moeskroen, zette zijn kribbel onder een verbintenis voor twee seizoenen. In zijn rijkgevulde carrière was Lepoint onder meer bij KV Kortrijk, AA Gent, Zulte Waregem en tal van andere clubs in binnen -en buitenland aan de slag.

BUITENLAND
Giorgio Chiellini mag dan wel afscheid nemen van het Italiaanse voetbal, maar zijn schoenen aan de wilgen hangen doet hij desondanks nog niet. Hij kiest immers nog voor een laatste uitdaging in het buitenland en nu lijkt ook bekend wat dat zal worden. Volgens Sky Sport Italia trekt hij naar de MLS, waar hij op het punt staat bij Los Angeles FC te tekenen. Er zou sprake zijn van een totaalakkoord tussen club en speler, waarbij enkel de handtekeningen nog ontbreken.



FC Barcelona moet financieel nog steeds opletten wat het doet. Mundo Deportivo weet immers dat La Liga de uitgaven van Barça onder de loep genomen heeft en dat de uitgavenlimiet van de club negatief is. Om nieuwe transfers te kunnen doen, moeten de Catalanen ofwel nieuwe inkomsten zien te vinden, ofwel verder bezuinigen. De verwachte komst van Robert Lewandowski is dus niet voor meteen.



Real Madrid is op zoek naar de toekomstige opvolger van Thibaut Courtois en denkt daarbij aan Gabriel Slonina. De Amerikaanse goalie is pas 18 en is dit seizoen al basisspeler bij Chicago Fire. Ondanks zijn eerste seizoen als hoofddoelman zou de jonge keeper de MLS komende zomer al willen verlaten.

LEES OOK: 'Stevige klap voor Lammens én Antwerp'

🔥 Wat iedereen nu leest

Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’
‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’

De Ketelaere speelt volgend seizoen in het buitenland ...

Meest recent

'Westerlo haalt opgelucht adem voor sterkhouder'

Westerlo heeft met een drie op twaalf geen geweldige start genomen dit seizoen. De Kemphanen beleven ...

0
0
'Anderlecht baalt en ziet talent vertrekken'

Anderlecht deed deze zomer de nodige wenkbrauwen fronsen met zijn inkomende transfers. Er kwamen ...

34
34
'Club krijgt Belgische concurrentie voor nieuwe parel'

Club Brugge lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer grotendeels al op orde te hebben, zeker aan ...

221
221
Hasi zorgt voor verrassingen in zeer ruime selectie

Om 20u begint Anderlecht aan een cruciale week. Dan staat de heenwedstrijd van het tweeluik tegen ...

165
165
'Plotse update over toekomst Divock Origi'

Een tiental jaar geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar op zijn 30ste is ...

158
158
'Club wrijft zich in handen: Ordoñez-deal gekaapt'

Club Brugge is goed op weg om zich te plaatsen voor de Champions League, nadat het dinsdag met 1-3 ...

527
527
Patro kondigt al vijftiende(!) vertrekker aan

Vorig seizoen stond Patro Eisden op een zucht van promotie naar de Jupiler Pro League, maar in de ...

35
35
‘Transferdreun: Club Brugge grijpt naast Ordoñez-opvolger’

Club Brugge haalde deze zomer al vijf nieuwe spelers met Reis, Tresoldi, Forbs, Stankovic en ...

352
352
‘BOMWENDING: Arsenal en Bayern strijden om Rode Duivel‘

Vincent Kompany pakte vorige week alvast zijn tweede prijs met Bayern München door in de Duitse ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Janssen, Club slaat volgende slag'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

393
393
‘Antwerp hakt transferknopen door: pikante move op komst'

Royal Antwerp FC moet nog een late leegloop vrezen. Spelers zoals Senne Lammens, Zeno Van Den Bosch, ...

307
307
Kompany in de hel: Bayern gooit olie op het vuur

Het wordt heet onder de voeten van Vincent Kompany bij Bayern München. Ondanks de titel in de ...

189
189
Last-minute knaltransfer El Ouahdi? De Condé reageert

Zakaria El Ouahdi wordt al verschillende mercato’s met een knaltransfers in verband gebracht ...

243
243
Code rood bij Club Brugge: domper uit ziekenboeg

Club Brugge lijkt al met één been in de league phase van de Champions League te staan. ...

825
825
Opstellingen: Hasi en Fink hakken knopen door

Er staat een belangrijke avond voor de boeg voor het Belgische voetbal. KRC Genk en Anderlecht ...

216
216
'Grote verandering in het leven van Thibaut en Mishel'

Voor Thibaut Courtois is het een rustige zomer. De Rode Duivel bereidt zich met Real Madrid gewoon ...

55
55
'Schokkende ruildeal tussen City en Real Madrid'

Zowel bij Real Madrid als Manchester City vond er deze zomer een kleine revolutie plaats na een ...

326
326
'Cercle én Charleroi pakken nog uit met Franse aanwinsten'

Nog een dikke twee weken hebben de teams uit de Jupiler Pro League om zich te versterken en dus ...

103
103
'Shock bij Paars-Wit: 7 spelers pakken koffers'

Anderlecht staat voor een week van cruciaal belang, want het tweeluik tegen AEK Athene bepaalt de ...

1047
1047
Nieuwe dreun voor Trossard: Arsenal genadeloos

Vorig seizoen was Leandro Trossard meer dan eens een reddende engel voor Arsenal. De Rode Duivel was ...

142
142
Wat werd er van deze vergeten Anderlecht-helden?

RSC Anderlecht speelde in zijn bestaan zes keer tegen AEK Athene. Ze verloren geen enkele keer, dus ...

284
284
Genk balanceert op het randje: cruciale avond wacht

KRC Genk speelt vanavond tegen Lech Poznan. Een zeer belangrijk duel voor de Limburgers. Na best ...

166
166
Hasi krijgt volle laag: "Offert het DNA van Anderlecht op"

RSC Anderlecht staat voor een héél belangrijk tweeluik. Het moet AEK Athene ...

320
320
Goto koos voor STVV: "Zij toonden ook interesse"

Bij RSC Anderlecht hebben ze ondertussen al een karrenvracht aan buitenlandse spelers aan de Futures ...

167
167
De Bruyne betaalt zware prijs voor absurde Conte-ingreep

Romelu Lukaku ligt maanden in de lappenmand en Napoli zit zonder spits. Maar in plaats van de ...

481
481

Meer sportnieuws