TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

door
TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Niemand die er nog aan twijfelt: Noa Lang verlaat deze zomer Club Brugge. De voorbije weken deden diverse kandidaat-overnemers de ronde, waarbij AC Milan over de beste papieren leek te beschikken. Volgens het Italiaanse medium CalcioMercato.it komt een overstap naar San Siro alsmaar dichterbij. Meer nog: volgens hen zitten de onderhandelingen stilaan in de afrondende fase en is een akkoord dicht bij. Ondertussen blijft ook Charles De Ketelaere aan de Italiaanse kampioen gelinkt worden.



Volgens The Athletic was Vincent Kompany vragende partij om Rabbi Matondo naar Anderlecht te halen, maar door zijn vertrek bij Sporting is een transfer van de Welshman niet langer aan de orde. Ook Club Brugge dacht naar verluidt even aan Matondo, maar zou zijn naam hebben geschrapt. De kans dat we de aanvaller, die afgelopen seizoen indruk maakte op huurbasis bij Cercle Brugge, terug in de JPL zien lijkt dan ook onbestaande.



De Britse krant Daily Record stelt dat Antwerp FC interesse toont in Mohammed Abu Fani, een 24-jarige Israëlische middenvelder. Abu Fani staat onder contract bij Maccabi Haifa, maar in de voorbije twee seizoenen werd hij telkens uitgeleend. Bij Maccabi heeft de Israëlische international nog een langdurig contract tot en met 2026, maar dat zou Antwerp FC dus niet afschrikken. Naast Antwerp zouden ook Standard en Celtic interesse tonen.



Xavier Mercier zal zijn loopbaan in het Belgisch kampioenschap allicht niet voortzetten. Na drie seizoenen bij OH Leuven bereidt hij zich voor om aan te sluiten bij een Hongaarse club. Volgens Topmercato is de spelmaker dicht bij een transfer naar Ferencvaros, de Hongaarse kampioen van 2022. Zijn vervanger op Den Dreef is in ieder geval bekend, zo werd de komst van Raphael Holzhauser definitief beklonken.



Via de officiële kanalen maakte Seraing bekend dat Christophe Lepoint de rangen vervoegt. Het 37-jarige manusje-van-alles, die overkomt van het failliet gegane Moeskroen, zette zijn kribbel onder een verbintenis voor twee seizoenen. In zijn rijkgevulde carrière was Lepoint onder meer bij KV Kortrijk, AA Gent, Zulte Waregem en tal van andere clubs in binnen -en buitenland aan de slag.

BUITENLAND
Giorgio Chiellini mag dan wel afscheid nemen van het Italiaanse voetbal, maar zijn schoenen aan de wilgen hangen doet hij desondanks nog niet. Hij kiest immers nog voor een laatste uitdaging in het buitenland en nu lijkt ook bekend wat dat zal worden. Volgens Sky Sport Italia trekt hij naar de MLS, waar hij op het punt staat bij Los Angeles FC te tekenen. Er zou sprake zijn van een totaalakkoord tussen club en speler, waarbij enkel de handtekeningen nog ontbreken.



FC Barcelona moet financieel nog steeds opletten wat het doet. Mundo Deportivo weet immers dat La Liga de uitgaven van Barça onder de loep genomen heeft en dat de uitgavenlimiet van de club negatief is. Om nieuwe transfers te kunnen doen, moeten de Catalanen ofwel nieuwe inkomsten zien te vinden, ofwel verder bezuinigen. De verwachte komst van Robert Lewandowski is dus niet voor meteen.



Real Madrid is op zoek naar de toekomstige opvolger van Thibaut Courtois en denkt daarbij aan Gabriel Slonina. De Amerikaanse goalie is pas 18 en is dit seizoen al basisspeler bij Chicago Fire. Ondanks zijn eerste seizoen als hoofddoelman zou de jonge keeper de MLS komende zomer al willen verlaten.

LEES OOK: Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

De Ketelaere speelt volgend seizoen in het buitenland ...

Meest recent

Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

2
2
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

14
14
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

45
45
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

43
43
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

102
102
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

73
73
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

46
46
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

203
203
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

52
52
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

71
71
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

475
475
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

173
173
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

98
98
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

463
463
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

698
698
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

143
143
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

50
50
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

69
69
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

61
61
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

536
536
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

253
253
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

176
176
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

560
560
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

318
318

Meer sportnieuws