TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

door
TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Niemand die er nog aan twijfelt: Noa Lang verlaat deze zomer Club Brugge. De voorbije weken deden diverse kandidaat-overnemers de ronde, waarbij AC Milan over de beste papieren leek te beschikken. Volgens het Italiaanse medium CalcioMercato.it komt een overstap naar San Siro alsmaar dichterbij. Meer nog: volgens hen zitten de onderhandelingen stilaan in de afrondende fase en is een akkoord dicht bij. Ondertussen blijft ook Charles De Ketelaere aan de Italiaanse kampioen gelinkt worden.



Volgens The Athletic was Vincent Kompany vragende partij om Rabbi Matondo naar Anderlecht te halen, maar door zijn vertrek bij Sporting is een transfer van de Welshman niet langer aan de orde. Ook Club Brugge dacht naar verluidt even aan Matondo, maar zou zijn naam hebben geschrapt. De kans dat we de aanvaller, die afgelopen seizoen indruk maakte op huurbasis bij Cercle Brugge, terug in de JPL zien lijkt dan ook onbestaande.



De Britse krant Daily Record stelt dat Antwerp FC interesse toont in Mohammed Abu Fani, een 24-jarige Israëlische middenvelder. Abu Fani staat onder contract bij Maccabi Haifa, maar in de voorbije twee seizoenen werd hij telkens uitgeleend. Bij Maccabi heeft de Israëlische international nog een langdurig contract tot en met 2026, maar dat zou Antwerp FC dus niet afschrikken. Naast Antwerp zouden ook Standard en Celtic interesse tonen.



Xavier Mercier zal zijn loopbaan in het Belgisch kampioenschap allicht niet voortzetten. Na drie seizoenen bij OH Leuven bereidt hij zich voor om aan te sluiten bij een Hongaarse club. Volgens Topmercato is de spelmaker dicht bij een transfer naar Ferencvaros, de Hongaarse kampioen van 2022. Zijn vervanger op Den Dreef is in ieder geval bekend, zo werd de komst van Raphael Holzhauser definitief beklonken.



Via de officiële kanalen maakte Seraing bekend dat Christophe Lepoint de rangen vervoegt. Het 37-jarige manusje-van-alles, die overkomt van het failliet gegane Moeskroen, zette zijn kribbel onder een verbintenis voor twee seizoenen. In zijn rijkgevulde carrière was Lepoint onder meer bij KV Kortrijk, AA Gent, Zulte Waregem en tal van andere clubs in binnen -en buitenland aan de slag.

BUITENLAND
Giorgio Chiellini mag dan wel afscheid nemen van het Italiaanse voetbal, maar zijn schoenen aan de wilgen hangen doet hij desondanks nog niet. Hij kiest immers nog voor een laatste uitdaging in het buitenland en nu lijkt ook bekend wat dat zal worden. Volgens Sky Sport Italia trekt hij naar de MLS, waar hij op het punt staat bij Los Angeles FC te tekenen. Er zou sprake zijn van een totaalakkoord tussen club en speler, waarbij enkel de handtekeningen nog ontbreken.



FC Barcelona moet financieel nog steeds opletten wat het doet. Mundo Deportivo weet immers dat La Liga de uitgaven van Barça onder de loep genomen heeft en dat de uitgavenlimiet van de club negatief is. Om nieuwe transfers te kunnen doen, moeten de Catalanen ofwel nieuwe inkomsten zien te vinden, ofwel verder bezuinigen. De verwachte komst van Robert Lewandowski is dus niet voor meteen.



Real Madrid is op zoek naar de toekomstige opvolger van Thibaut Courtois en denkt daarbij aan Gabriel Slonina. De Amerikaanse goalie is pas 18 en is dit seizoen al basisspeler bij Chicago Fire. Ondanks zijn eerste seizoen als hoofddoelman zou de jonge keeper de MLS komende zomer al willen verlaten.

LEES OOK: 'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

De Ketelaere speelt volgend seizoen in het buitenland ...

Meest recent

Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

0
0
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

4
4
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

23
23
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

44
44
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

63
63
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

134
134
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

180
180
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

76
76
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

241
241
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

220
220
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

32
32
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

129
129
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

202
202
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

309
309
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

201
201
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

246
246
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

355
355
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

489
489
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

312
312
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

107
107
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

65
65
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

85
85
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

81
81
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

86
86
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

47
47

Meer sportnieuws