TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

325 stemmen
TU: 'Club nadert miljoenenakkoord, Antwerp wil international'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Niemand die er nog aan twijfelt: Noa Lang verlaat deze zomer Club Brugge. De voorbije weken deden diverse kandidaat-overnemers de ronde, waarbij AC Milan over de beste papieren leek te beschikken. Volgens het Italiaanse medium CalcioMercato.it komt een overstap naar San Siro alsmaar dichterbij. Meer nog: volgens hen zitten de onderhandelingen stilaan in de afrondende fase en is een akkoord dicht bij. Ondertussen blijft ook Charles De Ketelaere aan de Italiaanse kampioen gelinkt worden.



Volgens The Athletic was Vincent Kompany vragende partij om Rabbi Matondo naar Anderlecht te halen, maar door zijn vertrek bij Sporting is een transfer van de Welshman niet langer aan de orde. Ook Club Brugge dacht naar verluidt even aan Matondo, maar zou zijn naam hebben geschrapt. De kans dat we de aanvaller, die afgelopen seizoen indruk maakte op huurbasis bij Cercle Brugge, terug in de JPL zien lijkt dan ook onbestaande.



De Britse krant Daily Record stelt dat Antwerp FC interesse toont in Mohammed Abu Fani, een 24-jarige Israëlische middenvelder. Abu Fani staat onder contract bij Maccabi Haifa, maar in de voorbije twee seizoenen werd hij telkens uitgeleend. Bij Maccabi heeft de Israëlische international nog een langdurig contract tot en met 2026, maar dat zou Antwerp FC dus niet afschrikken. Naast Antwerp zouden ook Standard en Celtic interesse tonen.



Xavier Mercier zal zijn loopbaan in het Belgisch kampioenschap allicht niet voortzetten. Na drie seizoenen bij OH Leuven bereidt hij zich voor om aan te sluiten bij een Hongaarse club. Volgens Topmercato is de spelmaker dicht bij een transfer naar Ferencvaros, de Hongaarse kampioen van 2022. Zijn vervanger op Den Dreef is in ieder geval bekend, zo werd de komst van Raphael Holzhauser definitief beklonken.



Via de officiële kanalen maakte Seraing bekend dat Christophe Lepoint de rangen vervoegt. Het 37-jarige manusje-van-alles, die overkomt van het failliet gegane Moeskroen, zette zijn kribbel onder een verbintenis voor twee seizoenen. In zijn rijkgevulde carrière was Lepoint onder meer bij KV Kortrijk, AA Gent, Zulte Waregem en tal van andere clubs in binnen -en buitenland aan de slag.

BUITENLAND
Giorgio Chiellini mag dan wel afscheid nemen van het Italiaanse voetbal, maar zijn schoenen aan de wilgen hangen doet hij desondanks nog niet. Hij kiest immers nog voor een laatste uitdaging in het buitenland en nu lijkt ook bekend wat dat zal worden. Volgens Sky Sport Italia trekt hij naar de MLS, waar hij op het punt staat bij Los Angeles FC te tekenen. Er zou sprake zijn van een totaalakkoord tussen club en speler, waarbij enkel de handtekeningen nog ontbreken.



FC Barcelona moet financieel nog steeds opletten wat het doet. Mundo Deportivo weet immers dat La Liga de uitgaven van Barça onder de loep genomen heeft en dat de uitgavenlimiet van de club negatief is. Om nieuwe transfers te kunnen doen, moeten de Catalanen ofwel nieuwe inkomsten zien te vinden, ofwel verder bezuinigen. De verwachte komst van Robert Lewandowski is dus niet voor meteen.



Real Madrid is op zoek naar de toekomstige opvolger van Thibaut Courtois en denkt daarbij aan Gabriel Slonina. De Amerikaanse goalie is pas 18 en is dit seizoen al basisspeler bij Chicago Fire. Ondanks zijn eerste seizoen als hoofddoelman zou de jonge keeper de MLS komende zomer al willen verlaten.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

De Ketelaere speelt volgend seizoen in het buitenland ...

Meest recent

Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

19
19
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

49
49
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

109
109
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

45
45
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

81
81
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

60
60
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

164
164
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

49
49
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

136
136
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

57
57
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

72
72
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

168
168
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

88
88
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

185
185
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

393
393
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

333
333
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

258
258
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

113
113
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

354
354
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

91
91
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

330
330
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

613
613
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

659
659

Meer sportnieuws