Van der Vaart messcherp voor Rode Duivel: "Hij kan er niks van!"

1317
Van der Vaart messcherp voor Rode Duivel:

Wat een grote feestavond moest worden, is uitgedraaid op een pijnlijke afgang voor de Rode Duivels. Zo werd de campagne in de Nations League aangevat met 1-4-blamage tegen uitgerekend buurland Nederland. Het was 28 jaar geleden dat België nog eens zo zwaar verloor in een match met inzet.


De eerste grote kans was van Belgische makelij, maar na het uitvallen van Romelu Lukaku en de eerste treffer van Oranje liep het helemaal mis bij de Duivels. Ook omdat bondscoach Roberto Martinez er tactisch gezien een zootje van maakte, met enkele ingrepen die nefast werkten voor de ploeg. Bovendien lieten de Nederlanders van Louis van Gaal een veel gretigere indruk achter. Onze noorderburen toonden zich achteraf dan ook behoorlijk kritisch.

Oud-international en analist Rafael van der Vaart bijvoorbeeld, wees naar een schrijnend gebrek aan kwaliteit. "We hebben België een beetje overschat denk ik", klonk het bij NOS. "België heeft natuurlijk een paar geweldige spelers, maar ze hebben ook een paar hele, hele zwakke jongens. Dan heb je echt alleen maar De Bruyne, Lukaku, Hazard, die totaal niet in vorm is. En Mertens en Carrasco die er nog in komen, maar dan houdt het wel een beetje op."

HOUTEN VANAKEN
Daarnaast toonde Van der Vaart zich bijzonder scherp voor Hans Vanaken, die zo nu en dan wel eens gelinkt wordt aan zijn ex-club Ajax. "Vanaken kan er dus helemaal niks van!", aldus de ex-middenvelder. "Dat is gewoon een houten klaas. Misschien is het een beetje hard voor hem, maar dat is gewoon een houten klaas. Hij werkt dan in België bij een topploeg, schiet er een paar binnen. Maar hij was vandaag ... Hij is natuurlijk ook in de rust gewisseld."

LEES OOK: ‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Vanaken moet tegen Polen weer op de bank plaatsnemen ...

Meest recent

Eén Rode Duivel maakt kans op kans in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

3
3
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

43
43
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

7
7
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

29
29
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

104
104
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

360
360
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

52
52
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

89
89
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

152
152
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

100
100
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

58
58
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

87
87
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

109
109
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

186
186
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

409
409
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

229
229
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

38
38
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

165
165
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

181
181
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

422
422
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

105
105
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

464
464
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

201
201

Meer sportnieuws