Van der Vaart messcherp voor Rode Duivel: "Hij kan er niks van!"

door
Van der Vaart messcherp voor Rode Duivel:

Wat een grote feestavond moest worden, is uitgedraaid op een pijnlijke afgang voor de Rode Duivels. Zo werd de campagne in de Nations League aangevat met 1-4-blamage tegen uitgerekend buurland Nederland. Het was 28 jaar geleden dat België nog eens zo zwaar verloor in een match met inzet.


De eerste grote kans was van Belgische makelij, maar na het uitvallen van Romelu Lukaku en de eerste treffer van Oranje liep het helemaal mis bij de Duivels. Ook omdat bondscoach Roberto Martinez er tactisch gezien een zootje van maakte, met enkele ingrepen die nefast werkten voor de ploeg. Bovendien lieten de Nederlanders van Louis van Gaal een veel gretigere indruk achter. Onze noorderburen toonden zich achteraf dan ook behoorlijk kritisch.

Oud-international en analist Rafael van der Vaart bijvoorbeeld, wees naar een schrijnend gebrek aan kwaliteit. "We hebben België een beetje overschat denk ik", klonk het bij NOS. "België heeft natuurlijk een paar geweldige spelers, maar ze hebben ook een paar hele, hele zwakke jongens. Dan heb je echt alleen maar De Bruyne, Lukaku, Hazard, die totaal niet in vorm is. En Mertens en Carrasco die er nog in komen, maar dan houdt het wel een beetje op."

HOUTEN VANAKEN
Daarnaast toonde Van der Vaart zich bijzonder scherp voor Hans Vanaken, die zo nu en dan wel eens gelinkt wordt aan zijn ex-club Ajax. "Vanaken kan er dus helemaal niks van!", aldus de ex-middenvelder. "Dat is gewoon een houten klaas. Misschien is het een beetje hard voor hem, maar dat is gewoon een houten klaas. Hij werkt dan in België bij een topploeg, schiet er een paar binnen. Maar hij was vandaag ... Hij is natuurlijk ook in de rust gewisseld."

LEES OOK: Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Vanaken moet tegen Polen weer op de bank plaatsnemen ...

Meest recent

'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

5
5
Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

309
309
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

188
188
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

202
202
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

215
215
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

340
340
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

119
119
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

45
45
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

70
70
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

323
323
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

37
37
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

16
16
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

451
451
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

404
404
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

80
80
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

291
291
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

256
256
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

205
205
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

40
40
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

302
302
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

154
154
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

361
361
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

286
286
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

309
309

Meer sportnieuws