Kranten maken brandhout van 'nachtmerrie' bij Duivels

door
Kranten maken brandhout van 'nachtmerrie' bij Duivels

De Rode Duivels zijn vrijdagavond met een afgang van formaat aan hun campagne in de Nations League begonnen. In een uitverkocht Koning Boudewijnstadion kregen de mannen van bondscoach Roberto Martinez een pak slaag. Zo werd met maar liefst 1-4 verloren van Oranje.


Op een degelijke start na, kenden de Belgen behoorlijk dramatisch optreden. Zeker na het uitvallen van Romelu Lukaku en enkele tactische slippers van Martinez, kwamen de Duivels niet meer in het stuk voor. Heel wat spelers bleven dan ook onder hun gewenste niveau. Het middenveld werd bijvoorbeeld overlopen, terwijl de defensieve blunders zich opstapelden. Met name Dedryck Boyata kende een bijzonder ongelukkige wedstrijd achterin. Zeker wanneer hij in balbezit kwam, zag het er echt niet goed uit.

Daags nadien zijn de krantencommentaren dan ook bijzonder scherp voor de sterkhouder van Hertha Berlijn. "Verdedigde op flanellen benen. Een dramatische inspeelpass werd vlak na de rust genadeloos afgestraft. Moet beter kunnen. Of…. niet? Zegt u het maar", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Een avond om zo snel mogelijk te vergeten voor de arme Dedryck. Hij was al de meest zwakke verdediger voor rust en verloor in de tweede helft helemaal de controle. Zijn slechte pass lag aan de basis van de 0-2 en hij liep helemaal verloren bij de 0-3 en 0-4. Een totaal gebrek aan vertrouwen", aldus La Dernière Heure.

NACHTMERRIE
Bij SudPresse zag men hoe Boyata wel nog ietwat goed begon, maar vervolgens helemaal wegzakte na de eerste tegenkans. "Na enkele misverstanden met De Bruyne en Vertonghen, werd hij op de counter weggezet door Depay en Bergwijn. Een onvergefelijke fout leidde de tweede goal in. Daarna zakte hij volledig in en stapelde hij de fouten op. Een nachtmerrie." En ook bij Het Nieuwsblad tot slot, kreeg Boyata de slechtste beoordeling van alle Duivels. "Liep voortdurend achter de feiten (en de Hollanders) aan. Probeerde wel op te bouwen, maar was te onzuiver. Stond de hele tijd te ver van zijn man."

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Martinez moet andere opties zoeken in zijn defensie ...

Meest recent

Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

15
15
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

36
36
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

68
68
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

201
201
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

174
174
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

163
163
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

223
223
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

176
176
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

93
93
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

122
122
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

224
224
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

333
333
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

609
609
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

292
292
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

418
418
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

999
999
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

408
408
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

416
416
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

180
180
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

83
83
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

240
240
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

485
485
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

371
371
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

200
200
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60

Meer sportnieuws