Spanje geschokt door invallersrol Ronaldo: "Als café zonder bier"

door
Spanje geschokt door invallersrol Ronaldo:

Spanje en Portugal gaven elkaar gisteren partij in de Nations League. De buurlanden hielden het in een broeierig Sevilla op een 1-1. Opvallend: geen Cristiano Ronalo in de basis bij de Portugezen. De superster kreeg slechts een halfuurtje van bondscoach Fernando Santos.


Met Ronaldo op het veld gingen de Portugezen wel beter voetballen. Dat leidde uiteindelijk tot de gelijkmaker van Ricardo Horta in de 83ste minuut. Daarna kwamen beide ploegen niet meer tot scoren. Ze staan tweede en derde in groep 2. Tsjechië staat op kop na een thuiszege tegen Zwitserland (2-1). Op speeldag twee ontvangt Portugal Zwitserland. Spanje trekt naar Tsjechië.

In Spanje klonk er achteraf grote verbazing over de invallersrol van Ronaldo. De grote sportkranten begrepen er werkelijk niets van. "Ronaldo op de bank gaf een onnatuurlijke sfeer aan de wedstrijd, alsof we in een café zonder bier zaten", lezen we bij MARCA. "Fernando Santos zorgde voor een aanfluiting. Real Madrid heeft er vier jaar over gedaan om uit te vinden hoe je moet spelen zonder Ronaldo", was AS duidelijk. 

WK

In het najaar trekt Ronaldo met Portugal naar het WK in Qatar. De Portugezen plaatsten zich na barrages. In de beslissende wedstrijd tegen Noord-Macedonië haalden ze het thuis met 2-0. In Qatar zal Portugal het in de groepsfase opnemen tegen Ghana, Uruguay en Zuid-Korea. Voor de 37-jarige Ronaldo is het mogelijk zijn laatste grote internationale toernooi voor zijn land. Hij verzamelde al 186 caps voor Portugal en is daarmee recordhouder. In 2016 kroonde hij zich tot Europees kampioen, in 2019 volgde de Nations League.

Ging Santos zwaar in de fout?

Meest recent

Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

22
22
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

53
53
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

91
91
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

113
113
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

255
255
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

336
336
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

135
135
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

36
36
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

59
59
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

263
263
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

111
111
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

87
87
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

129
129
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

96
96
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

283
283
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

124
124
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

449
449
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

89
89
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

49
49
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

529
529
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

231
231
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

35
35
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

127
127
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

676
676

Meer sportnieuws