Van Dijk bejubelt één Duivel: "Geweldige speler"

door
Van Dijk bejubelt één Duivel:

Voor het eerst in lange tijd kruisen Nederland en België vrijdagavond nog eens de degens met mekaar in een wedstrijd met inzet. Oranje wil zijn Nations League-campagne dan alvast openen met een overwinning. Al beseffen de Nederlanders dat het allesbehalve gemakkelijk zal worden tegen de Rode Duivels.


Om een resultaat te behalen op de Heizel, rekent men bij Oranje in eerste instantie op de verdediging. De laatste jaren is de defensie immers uitgegroeid tot hét sterkste punt in de ploeg van bondscoach Louis van Gaal. Niet geheel onlogisch gezien de namen die hiervoor in aanmerking komen: Mathijs de Ligt, Nathan Aké, Stefan de Vrij, Daley Blind, ... . En natuurlijk ook aanvoerder Virgil van Dijk, volgens velen één van de beste verdedigers ter wereld.

Van Dijk stond daags voor de match ook de aanwezige pers te woord. En hij liet het niet na om met lof te zwaaien naar de tegenstander. Zo is de 30-jarige onder de indruk van de selectie van bondscoach Roberto Martinez. "Ze hebben fantastische spelers, een uitstekende ploeg. De derby brengt altijd iets speciaals mee. Het gaat zwaar worden, maar we gaan alles geven", werd de sterkhouder geciteerd bij Voetbal International.

GEWELDIGE COURTOIS
Nederland hoeft wel geen Thibaut Courtois te vrezen, die forfait gaf voor het Nations League-vierluik. Maar dat vindt Van Dijk geen slechte zaak. In de Champions League-finale van vorige week mocht hij met Liverpool persoonlijk ondervinden hoe goed het sluitstuk wel is. "Courtois speelde een geweldige match in de finale van de Champions League. Voor ons was dat balen. Hij heeft een geweldig seizoen gedraaid en Real vaak recht gehouden. Geweldige avond voor hem, minder voor ons."

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Nederland heeft een sterkere defensie dan België ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

319
319
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

281
281
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

167
167
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

220
220
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

63
63
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

558
558
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

204
204
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

384
384
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

592
592
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

387
387
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

159
159
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

255
255
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

234
234
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws