Van Dijk bejubelt één Duivel: "Geweldige speler"

door
Van Dijk bejubelt één Duivel:

Voor het eerst in lange tijd kruisen Nederland en België vrijdagavond nog eens de degens met mekaar in een wedstrijd met inzet. Oranje wil zijn Nations League-campagne dan alvast openen met een overwinning. Al beseffen de Nederlanders dat het allesbehalve gemakkelijk zal worden tegen de Rode Duivels.


Om een resultaat te behalen op de Heizel, rekent men bij Oranje in eerste instantie op de verdediging. De laatste jaren is de defensie immers uitgegroeid tot hét sterkste punt in de ploeg van bondscoach Louis van Gaal. Niet geheel onlogisch gezien de namen die hiervoor in aanmerking komen: Mathijs de Ligt, Nathan Aké, Stefan de Vrij, Daley Blind, ... . En natuurlijk ook aanvoerder Virgil van Dijk, volgens velen één van de beste verdedigers ter wereld.

Van Dijk stond daags voor de match ook de aanwezige pers te woord. En hij liet het niet na om met lof te zwaaien naar de tegenstander. Zo is de 30-jarige onder de indruk van de selectie van bondscoach Roberto Martinez. "Ze hebben fantastische spelers, een uitstekende ploeg. De derby brengt altijd iets speciaals mee. Het gaat zwaar worden, maar we gaan alles geven", werd de sterkhouder geciteerd bij Voetbal International.

GEWELDIGE COURTOIS
Nederland hoeft wel geen Thibaut Courtois te vrezen, die forfait gaf voor het Nations League-vierluik. Maar dat vindt Van Dijk geen slechte zaak. In de Champions League-finale van vorige week mocht hij met Liverpool persoonlijk ondervinden hoe goed het sluitstuk wel is. "Courtois speelde een geweldige match in de finale van de Champions League. Voor ons was dat balen. Hij heeft een geweldig seizoen gedraaid en Real vaak recht gehouden. Geweldige avond voor hem, minder voor ons."

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Nederland heeft een sterkere defensie dan België ...

Meest recent

'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

0
0
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

7
7
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

74
74
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

55
55
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

179
179
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

168
168
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

261
261
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

375
375
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

133
133
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

92
92
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

534
534
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

295
295
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

285
285
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

176
176
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

285
285
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

424
424
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

73
73
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

137
137
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

66
66
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

261
261
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

219
219
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

73
73
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

199
199

Meer sportnieuws