Van Dijk bejubelt één Duivel: "Geweldige speler"

door
Van Dijk bejubelt één Duivel:

Voor het eerst in lange tijd kruisen Nederland en België vrijdagavond nog eens de degens met mekaar in een wedstrijd met inzet. Oranje wil zijn Nations League-campagne dan alvast openen met een overwinning. Al beseffen de Nederlanders dat het allesbehalve gemakkelijk zal worden tegen de Rode Duivels.


Om een resultaat te behalen op de Heizel, rekent men bij Oranje in eerste instantie op de verdediging. De laatste jaren is de defensie immers uitgegroeid tot hét sterkste punt in de ploeg van bondscoach Louis van Gaal. Niet geheel onlogisch gezien de namen die hiervoor in aanmerking komen: Mathijs de Ligt, Nathan Aké, Stefan de Vrij, Daley Blind, ... . En natuurlijk ook aanvoerder Virgil van Dijk, volgens velen één van de beste verdedigers ter wereld.

Van Dijk stond daags voor de match ook de aanwezige pers te woord. En hij liet het niet na om met lof te zwaaien naar de tegenstander. Zo is de 30-jarige onder de indruk van de selectie van bondscoach Roberto Martinez. "Ze hebben fantastische spelers, een uitstekende ploeg. De derby brengt altijd iets speciaals mee. Het gaat zwaar worden, maar we gaan alles geven", werd de sterkhouder geciteerd bij Voetbal International.

GEWELDIGE COURTOIS
Nederland hoeft wel geen Thibaut Courtois te vrezen, die forfait gaf voor het Nations League-vierluik. Maar dat vindt Van Dijk geen slechte zaak. In de Champions League-finale van vorige week mocht hij met Liverpool persoonlijk ondervinden hoe goed het sluitstuk wel is. "Courtois speelde een geweldige match in de finale van de Champions League. Voor ons was dat balen. Hij heeft een geweldig seizoen gedraaid en Real vaak recht gehouden. Geweldige avond voor hem, minder voor ons."

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nederland heeft een sterkere defensie dan België ...

Meest recent

Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

0
0
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

17
17
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

14
14
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

259
259
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

73
73
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

34
34
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

143
143
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

178
178
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

201
201
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

81
81
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

393
393
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

84
84
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

238
238
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

226
226
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

89
89
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

208
208
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

515
515
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

123
123
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

66
66
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

581
581
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

418
418
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

36
36
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

77
77
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

106
106
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

589
589

Meer sportnieuws