Van Dijk bejubelt één Duivel: "Geweldige speler"

490 stemmen
Van Dijk bejubelt één Duivel:

Voor het eerst in lange tijd kruisen Nederland en België vrijdagavond nog eens de degens met mekaar in een wedstrijd met inzet. Oranje wil zijn Nations League-campagne dan alvast openen met een overwinning. Al beseffen de Nederlanders dat het allesbehalve gemakkelijk zal worden tegen de Rode Duivels.


Om een resultaat te behalen op de Heizel, rekent men bij Oranje in eerste instantie op de verdediging. De laatste jaren is de defensie immers uitgegroeid tot hét sterkste punt in de ploeg van bondscoach Louis van Gaal. Niet geheel onlogisch gezien de namen die hiervoor in aanmerking komen: Mathijs de Ligt, Nathan Aké, Stefan de Vrij, Daley Blind, ... . En natuurlijk ook aanvoerder Virgil van Dijk, volgens velen één van de beste verdedigers ter wereld.

Van Dijk stond daags voor de match ook de aanwezige pers te woord. En hij liet het niet na om met lof te zwaaien naar de tegenstander. Zo is de 30-jarige onder de indruk van de selectie van bondscoach Roberto Martinez. "Ze hebben fantastische spelers, een uitstekende ploeg. De derby brengt altijd iets speciaals mee. Het gaat zwaar worden, maar we gaan alles geven", werd de sterkhouder geciteerd bij Voetbal International.

GEWELDIGE COURTOIS
Nederland hoeft wel geen Thibaut Courtois te vrezen, die forfait gaf voor het Nations League-vierluik. Maar dat vindt Van Dijk geen slechte zaak. In de Champions League-finale van vorige week mocht hij met Liverpool persoonlijk ondervinden hoe goed het sluitstuk wel is. "Courtois speelde een geweldige match in de finale van de Champions League. Voor ons was dat balen. Hij heeft een geweldig seizoen gedraaid en Real vaak recht gehouden. Geweldige avond voor hem, minder voor ons."

LEES OOK: Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland heeft een sterkere defensie dan België ...

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

42
42
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

37
37
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

113
113
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

368
368
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

516
516
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

475
475
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

81
81
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

401
401
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

545
545
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

69
69
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

235
235
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

464
464
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

729
729
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

223
223
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

573
573
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

754
754
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

630
630
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

740
740
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws