Van Dijk bejubelt één Duivel: "Geweldige speler"

door
Van Dijk bejubelt één Duivel:

Voor het eerst in lange tijd kruisen Nederland en België vrijdagavond nog eens de degens met mekaar in een wedstrijd met inzet. Oranje wil zijn Nations League-campagne dan alvast openen met een overwinning. Al beseffen de Nederlanders dat het allesbehalve gemakkelijk zal worden tegen de Rode Duivels.


Om een resultaat te behalen op de Heizel, rekent men bij Oranje in eerste instantie op de verdediging. De laatste jaren is de defensie immers uitgegroeid tot hét sterkste punt in de ploeg van bondscoach Louis van Gaal. Niet geheel onlogisch gezien de namen die hiervoor in aanmerking komen: Mathijs de Ligt, Nathan Aké, Stefan de Vrij, Daley Blind, ... . En natuurlijk ook aanvoerder Virgil van Dijk, volgens velen één van de beste verdedigers ter wereld.

Van Dijk stond daags voor de match ook de aanwezige pers te woord. En hij liet het niet na om met lof te zwaaien naar de tegenstander. Zo is de 30-jarige onder de indruk van de selectie van bondscoach Roberto Martinez. "Ze hebben fantastische spelers, een uitstekende ploeg. De derby brengt altijd iets speciaals mee. Het gaat zwaar worden, maar we gaan alles geven", werd de sterkhouder geciteerd bij Voetbal International.

GEWELDIGE COURTOIS
Nederland hoeft wel geen Thibaut Courtois te vrezen, die forfait gaf voor het Nations League-vierluik. Maar dat vindt Van Dijk geen slechte zaak. In de Champions League-finale van vorige week mocht hij met Liverpool persoonlijk ondervinden hoe goed het sluitstuk wel is. "Courtois speelde een geweldige match in de finale van de Champions League. Voor ons was dat balen. Hij heeft een geweldig seizoen gedraaid en Real vaak recht gehouden. Geweldige avond voor hem, minder voor ons."

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Nederland heeft een sterkere defensie dan België ...

Meest recent

De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

13
13
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

39
39
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

13
13
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

92
92
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

23
23
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

41
41
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

146
146
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

131
131
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

91
91
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

35
35
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

332
332
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

161
161
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

237
237
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

521
521
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

160
160
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

110
110
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

249
249
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

64
64
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

74
74
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

74
74
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

219
219
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

136
136
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

120
120
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

727
727

Meer sportnieuws