Louis van Gaal: "Belgen poepje laten ruiken"

188 stemmen
Louis van Gaal:

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun nieuwe campagne in de Nations League met een affiche van formaat. Zo komt Nederland op bezoek in een uitverkocht Koning Bouwdewijnstadion. En Oranje-bondscoach Louis van Gaal heeft alvast zin in de Derby der Lage Landen.


De vorige keer dat België en Nederland mekaar troffen was in 2018, een vriendschappelijk duel eindigde toen op 1-1. Sindsdien hebben onze noorderburen wel opnieuw stappen gezet. Zo heeft de huidige selectie ervaring kunnen opdoen tijdens een groot tornooi. Al eindigde het voorbije EK teleurstellend in de achtste finales tegen Tsjechië. Dat leidde evenwel tot de grote terugkeer van Van Gaal als bondscoach, die zijn land meteen verzekerde van een WK-ticket.

In aanloop naar dat WK vormt de wedstrijd van vrijdagavond alvast een interessante test. En Van Gaal mikt op niets minder dan de overwinning. "We willen België een poepje laten ruiken", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws. "Het thuis- en uitvak is uitverkocht. Het derbygevoel leeft meer voor mensen als ikzelf, bij de huidige generatie is dat minder het geval. Ik heb in België gewoond en gevoetbald. Het doet wat met me."

STERKE SELECTIE
Maar Van Gaal beseft ook dat het niet evident wordt tegen de Rode Duivels. Zo schat hij de ploeg van Roberto Martinez hoog in. "De spelers van deze Belgische generatie willen nog een prijs pakken, ze zullen er alles aan doen om niet weg te komen als een gouden generatie die nooit iets heeft gewonnen. Dat is op zich een goeie prikkel voor dit najaar en het WK. Spelers als De Bruyne en Courtois zijn kampioen geworden. Wat wil je nog meer als België?"

LEES OOK: Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

15
15
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

41
41
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

79
79
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

127
127
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

460
460
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

325
325
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

82
82
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

359
359
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

56
56
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

308
308
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

99
99
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

38
38
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

97
97
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

360
360
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

282
282
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

108
108
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

611
611
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

316
316
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

143
143
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

629
629
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

257
257
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

227
227
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

73
73
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

1021
1021

Meer sportnieuws