Louis van Gaal: "Belgen poepje laten ruiken"

188
Louis van Gaal:

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun nieuwe campagne in de Nations League met een affiche van formaat. Zo komt Nederland op bezoek in een uitverkocht Koning Bouwdewijnstadion. En Oranje-bondscoach Louis van Gaal heeft alvast zin in de Derby der Lage Landen.


De vorige keer dat België en Nederland mekaar troffen was in 2018, een vriendschappelijk duel eindigde toen op 1-1. Sindsdien hebben onze noorderburen wel opnieuw stappen gezet. Zo heeft de huidige selectie ervaring kunnen opdoen tijdens een groot tornooi. Al eindigde het voorbije EK teleurstellend in de achtste finales tegen Tsjechië. Dat leidde evenwel tot de grote terugkeer van Van Gaal als bondscoach, die zijn land meteen verzekerde van een WK-ticket.

In aanloop naar dat WK vormt de wedstrijd van vrijdagavond alvast een interessante test. En Van Gaal mikt op niets minder dan de overwinning. "We willen België een poepje laten ruiken", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws. "Het thuis- en uitvak is uitverkocht. Het derbygevoel leeft meer voor mensen als ikzelf, bij de huidige generatie is dat minder het geval. Ik heb in België gewoond en gevoetbald. Het doet wat met me."

STERKE SELECTIE
Maar Van Gaal beseft ook dat het niet evident wordt tegen de Rode Duivels. Zo schat hij de ploeg van Roberto Martinez hoog in. "De spelers van deze Belgische generatie willen nog een prijs pakken, ze zullen er alles aan doen om niet weg te komen als een gouden generatie die nooit iets heeft gewonnen. Dat is op zich een goeie prikkel voor dit najaar en het WK. Spelers als De Bruyne en Courtois zijn kampioen geworden. Wat wil je nog meer als België?"

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

17
17
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

9
9
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

102
102
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

160
160
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

104
104
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

99
99
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

94
94
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

156
156
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

157
157
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1359
1359
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

322
322
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

274
274
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

279
279
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

87
87
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

213
213
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

228
228
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

101
101
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

33
33
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

128
128
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

340
340
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

203
203
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

479
479

Meer sportnieuws