Wervelende Messi leidt Italië naar slachtbank

door
Wervelende Messi leidt Italië naar slachtbank

Argentinië heeft woensdagavond aan het langste einde getrokken in de 'Finalissima' tegen Italië. In dit prestigeduel nam de meest recente winnaar van de Copa America het op tegen de meest recent Europese kampioen. Uiteindelijk haalden de Argentijnen het met duidelijke 0-3-cijfers.


De match ging vooraf met een mooi moment. Zo namen de Italianen, die komende winter niet op het WK zullen te zien zijn, definitief afscheid van icoon Giorgio Chiellini. De 37-jarige verdediger speelde zijn laatste interland dus op Wembley, de plek waar hij vorig jaar nog Europees kampioen wordt. Maar La Squadra beleefde voorts weer een lastige avond. En dat had niet in het minst te maken met ene Lionel Messi.

De superster heeft een matig eerste seizoen bij Paris Saint-Germain achter de rug, maar bij de nationale ploeg is hij doorgaans wel op de afspraak. Dat bleek woensdag nog maar eens. Messi kwam vaak aan de bal en leidde ook zelf de openingstreffer in door na een fraaie actie de bal panklaar te leggen voor Lautaro Martinez. Die laatste kroop vlak voor rust in de rol van aangever, Angel Di Maria werkte netjes af.

DONNARUMMA VOORKOMT ERGER
Na de pauze was er weinig beterschap te zien bij de Italianen, waar Chiellini in de kleedkamer was gebleven. Argentinië bleef de betere ploeg en Gianluigi Donnarumma moest meermaals ingrijpen na pogingen van onder meer zijn PSG-ploegmaats Messi en Di Maria. In de extra tijd legde Paulo Dybala uiteindelijk de 0-3-eindstand vast na wederom een actie van een opvallend gretige Messi.

Messi met een uitstekende assist:

LEES OOK: TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

Argentinië is een kandidaat-winnaar op het WK ...

Meest recent

Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

11
11
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

170
170
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

44
44
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

94
94
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

177
177
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

96
96
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

87
87
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

46
46
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

85
85
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

235
235
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

196
196
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

136
136
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

110
110
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

153
153
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

230
230
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

153
153
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

398
398
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

183
183
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

89
89
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

46
46
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

415
415
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

89
89
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

204
204

Meer sportnieuws