Wervelende Messi leidt Italië naar slachtbank

door
Wervelende Messi leidt Italië naar slachtbank

Argentinië heeft woensdagavond aan het langste einde getrokken in de 'Finalissima' tegen Italië. In dit prestigeduel nam de meest recente winnaar van de Copa America het op tegen de meest recent Europese kampioen. Uiteindelijk haalden de Argentijnen het met duidelijke 0-3-cijfers.


De match ging vooraf met een mooi moment. Zo namen de Italianen, die komende winter niet op het WK zullen te zien zijn, definitief afscheid van icoon Giorgio Chiellini. De 37-jarige verdediger speelde zijn laatste interland dus op Wembley, de plek waar hij vorig jaar nog Europees kampioen wordt. Maar La Squadra beleefde voorts weer een lastige avond. En dat had niet in het minst te maken met ene Lionel Messi.

De superster heeft een matig eerste seizoen bij Paris Saint-Germain achter de rug, maar bij de nationale ploeg is hij doorgaans wel op de afspraak. Dat bleek woensdag nog maar eens. Messi kwam vaak aan de bal en leidde ook zelf de openingstreffer in door na een fraaie actie de bal panklaar te leggen voor Lautaro Martinez. Die laatste kroop vlak voor rust in de rol van aangever, Angel Di Maria werkte netjes af.

DONNARUMMA VOORKOMT ERGER
Na de pauze was er weinig beterschap te zien bij de Italianen, waar Chiellini in de kleedkamer was gebleven. Argentinië bleef de betere ploeg en Gianluigi Donnarumma moest meermaals ingrijpen na pogingen van onder meer zijn PSG-ploegmaats Messi en Di Maria. In de extra tijd legde Paulo Dybala uiteindelijk de 0-3-eindstand vast na wederom een actie van een opvallend gretige Messi.

Messi met een uitstekende assist:

LEES OOK: Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Argentinië is een kandidaat-winnaar op het WK ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

21
21
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

8
8
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

20
20
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

116
116
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

192
192
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

149
149
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

231
231
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

70
70
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

167
167
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

161
161
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

911
911
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

78
78
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

109
109
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

328
328
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

140
140
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

465
465
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

47
47
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

196
196
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

232
232
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

266
266
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

206
206
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

408
408
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

697
697

Meer sportnieuws