Mogelijke opstelling Duivels: vier delicate keuzes

364
Mogelijke opstelling Duivels: vier delicate keuzes

De Rode Duivels trappen aanstaande vrijdag hun campagne in de Nations League op gang met een affiche van formaat. Zo wacht in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion een clash tegen buurland Nederland. Het wordt daarbij uitkijken naar hoe bondscoach Roberto Martinez zijn basisploeg zal opstellen.


Achter een aantal posities staat immers nog een vraagteken. In doel is steunpilaar Thibaut Courtois er bijvoorbeeld niet bij. Martinez heeft enkele goede alternatieven achter de hand, al lijkt Simon Mignolet de grootste kanshebber op een basisplaats. Achterin zijn Toby Alderweireld en Jan Vertonghen fit, zijn starten normaal gezien dus. Jason Denayer heeft wel moeten afhakken. Dedryck Boyata is daardoor de grootste kanshebber op het derde plekje in de verdediging. De 31-jarige toonde onlangs nog zijn goede vorm door het doelpunt te scoren dat Hertha Berlijn in de Bundesliga hield.

Op de rechterflank moet Martinez een tweede lastige knoop doorhakken: kiest hij weer voor Thimothy Castagne of toch voor Thomas Meunier? En aan de linkerzijde liggen Thorgan Hazard en Yannick Carrasco met mekaar in de weegschaal. Op het middenveld is Axel Witsel dan weer een zekerheid. En naar alle waarschijnlijkheid krijgt hij het gezelschap van Youri Tielemans. In dat laatste geval zou Kevin De Bruyne opnieuw een rijtje hoger opgesteld worden. Én moet Hans Vanaken, ondanks zijn goede prestaties in de voorbije interlands, vrede nemen met een plek op de bank.

LUKAKU FIT?
Daarnaast zou het geen verrassing zijn als Eden Hazard eindelijk nog een start. De aanvoerder is weer fit en kan rekenen op het vertrouwen van de bondscoach, ondanks zijn moeizame seizoen bij Real Madrid. Tot slot blijft Romelu Lukaku een certitude in de spits. Op voorwaarde tenminste dat hij fit geraakt, zo moest hij de training van woensdag aan zich voorbij laten gaan. Michy Batshuayi is zijn logische doublure.

De mogelijke basisploeg:
Mignolet; Alderweireld, Boyata, Vertonghen; Castagne, Tielemans, Witsel, Carrasco; De Bruyne, Lukaku, Hazard

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Vanaken moet in de basis starten tegen Nederland?

Meest recent

Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

15
15
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

39
39
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

44
44
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

98
98
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

154
154
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

60
60
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

81
81
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

59
59
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

106
106
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

13
13
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

15
15
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

73
73
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

193
193
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

107
107
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

93
93
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

852
852
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

150
150
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

97
97
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

38
38
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

385
385
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

422
422
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

400
400
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

405
405

Meer sportnieuws