Man Utd bevestigt vertrek Pogba

83 stemmen
Man Utd bevestigt vertrek Pogba

Bij Manchester United nemen ze volgend seizoen een nieuwe start met Erik ten Hag als trainer. Ook de spelerskern zal wellicht stevig op de schop genomen worden. Cristiano Ronaldo lijkt wel gewoon te blijven, maar een andere grote naam zal wel al zeker Old Trafford verlaten. Man Utd bevestigde woensdag wat er al lang zat aan te komen: Paul Pogba verlaat de club.


De Franse middenvelder was einde contract en zal niet meer bijtekenen. In totaal bracht de 29-jarige negen jaar door bij United, dat hem in 2009 als zestienjarige wegplukte bij Le Havre. Tijdens zijn eerste passage kwam hij echter niet verder dan een handvol matchen in de A-ploeg en in 2012 verkaste hij transfervrij naar Juventus. Na vier succesvolle jaren in Turijn haalde United hem in 2016 terug voor een toenmalig wereldrecord van 105 miljoen euro.

Na 233 wedstrijden, 39 doelpunten en 51 assists neemt Pogba nu definitief afscheid van de Engelse club. Officieel is zijn volgende bestemming nog niet bekend, maar niemand twijfelt er nog aan dat hij zal terugkeren naar Juventus. Volgens La Gazzetta dello Sport hebben club en speler al een akkoord bereikt over een jaarloon van 7,5 miljoen euro, dat met bonussen nog kan oplopen tot 10 miljoen. Daarmee levert Pogba stevig in ten opzichte van zijn Engelse contract.

POGMENTARY
Het lijkt dus enkel nog wachten op de officiële aankondiging. Die zou er weleens kunnen komen op 17 juni. Dan gaat op Amazon Prime een documentaire over Pogba in première, met als titel 'The Pogmentary'. Het zou goed kunnen dat Pogba daarin zijn nieuwe club bekendmaakt, zoals zijn landgenoot Antoine Griezmann in 2018 al eens een einde maakte aan een lange transfersoap door in 'The Decision' aan te kondigen dat hij bij Atletico Madrid zou blijven.


LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Zal Man Utd Pogba missen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

38
38
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

92
92
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

284
284
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

301
301
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

387
387
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1051
1051
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

111
111
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

415
415
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

156
156
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

120
120
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws