Union de mist in met Mazzu: "Ongelukkig misleidend"

door
Union de mist in met Mazzu:

De overstap van Felice Mazzu naar RSC Anderlecht heeft heel wat stof doen opwaaien. Een akkoord met Union SG leek nochtans gevonden, maar in een vlammend statement ontkende de vice-kampioen dat met klem. De club dreigt nu zelfs met juridische stappen tegen haar voormalige succescoach.


Omdat Mazzu in het Dudenpark aan de slag was onder een klassieke arbeidsovereenkomst, moest een akkoord gevonden worden om die overeenkomst te ontbinden. Maar de vice-kampioen vroeg ongeveer het dubbele van wat Paars-Wit bood en dus bleef een akkoord uit. Desondanks werd de trainer toch voorgesteld in het Lotto Park. Vervolgens reageerde Union door te beweren dat Mazzu gebruik had gemaakt van de fameuze 'Wet van '78' om zijn contract te ontbinden. Alleen ging het niet om de 'Wet van '78' die van toepassing is op betaalde sportbeoefenaars, wel die van 3 juli 1978 en die heeft betrekking op alle andere arbeidsovereenkomsten.

Union was dus niet bepaald duidelijk in zijn communicatie. En dat vindt analist Peter Vandenbempt behoorlijk kwalijk. "Ik kan begrijpen dat Union gefrustreerd en ontgoocheld is over het vertrek van Felice Mazzu, maar hun communicatie is ongelukkig misleidend", klinkt het bij Sporza. "Als Union de datum van de wet wilde gebruiken en daar kwam '78 in voor, hadden ze dat duidelijker moeten communiceren. Want door de verwarring stel je Mazzu en Anderlecht in een slecht daglicht."

JURIDISCHE STAPPEN
Om zijn contract eenzijdig op te zeggen, zou Mazzu persoonlijk een vergoeding moeten neerleggen die overeenkomt met een zestal weken van zijn salaris. Of hij zou een opzegperiode van zes weken moeten doen. Het meest logische is evenwel dat de betrokken partijen alsnog tot een akkoord komen. Juridische stappen ondernemen zou dan ook jammer zijn. "Het is doodzonde dat er juridische stappen zouden komen, dat is nergens voor nodig. Ik vind dat ze er geen goeie beurt mee maken. Ze kunnen ontgoocheld zijn en zich verraden voelen, maar er moet toch een manier zijn om het uiteindelijk in overleg op te lossen", besluit ook Vandenbempt.

LEES OOK: Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

Union heeft een slechte beurt gemaakt ...

Meest recent

Nieuwe details trainersbom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

20
20
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

55
55
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

61
61
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

305
305
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

177
177
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

64
64
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

123
123
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

78
78
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

65
65
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

88
88
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

186
186
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

100
100
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

99
99
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

143
143
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

56
56
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

329
329
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

338
338
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

164
164
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

91
91
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

325
325
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

109
109
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

138
138
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

375
375
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

206
206

Meer sportnieuws