Union de mist in met Mazzu: "Ongelukkig misleidend"

322 stemmen
Union de mist in met Mazzu:

De overstap van Felice Mazzu naar RSC Anderlecht heeft heel wat stof doen opwaaien. Een akkoord met Union SG leek nochtans gevonden, maar in een vlammend statement ontkende de vice-kampioen dat met klem. De club dreigt nu zelfs met juridische stappen tegen haar voormalige succescoach.


Omdat Mazzu in het Dudenpark aan de slag was onder een klassieke arbeidsovereenkomst, moest een akkoord gevonden worden om die overeenkomst te ontbinden. Maar de vice-kampioen vroeg ongeveer het dubbele van wat Paars-Wit bood en dus bleef een akkoord uit. Desondanks werd de trainer toch voorgesteld in het Lotto Park. Vervolgens reageerde Union door te beweren dat Mazzu gebruik had gemaakt van de fameuze 'Wet van '78' om zijn contract te ontbinden. Alleen ging het niet om de 'Wet van '78' die van toepassing is op betaalde sportbeoefenaars, wel die van 3 juli 1978 en die heeft betrekking op alle andere arbeidsovereenkomsten.

Union was dus niet bepaald duidelijk in zijn communicatie. En dat vindt analist Peter Vandenbempt behoorlijk kwalijk. "Ik kan begrijpen dat Union gefrustreerd en ontgoocheld is over het vertrek van Felice Mazzu, maar hun communicatie is ongelukkig misleidend", klinkt het bij Sporza. "Als Union de datum van de wet wilde gebruiken en daar kwam '78 in voor, hadden ze dat duidelijker moeten communiceren. Want door de verwarring stel je Mazzu en Anderlecht in een slecht daglicht."

JURIDISCHE STAPPEN
Om zijn contract eenzijdig op te zeggen, zou Mazzu persoonlijk een vergoeding moeten neerleggen die overeenkomt met een zestal weken van zijn salaris. Of hij zou een opzegperiode van zes weken moeten doen. Het meest logische is evenwel dat de betrokken partijen alsnog tot een akkoord komen. Juridische stappen ondernemen zou dan ook jammer zijn. "Het is doodzonde dat er juridische stappen zouden komen, dat is nergens voor nodig. Ik vind dat ze er geen goeie beurt mee maken. Ze kunnen ontgoocheld zijn en zich verraden voelen, maar er moet toch een manier zijn om het uiteindelijk in overleg op te lossen", besluit ook Vandenbempt.

LEES OOK: Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Union heeft een slechte beurt gemaakt ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

23
23
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

71
71
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

374
374
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

34
34
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

43
43
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

294
294
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

411
411
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

495
495
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

824
824
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

147
147
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

398
398
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

714
714
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

303
303
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

105
105
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws