Club Brugge vreest dodelijke loting in Champions League

door
Club Brugge vreest dodelijke loting in Champions League

Nu de Champions League-finale achter de rug, zit het Europese clubvoetbal er op enkele eindronde-wedstrijden helemaal op voor dit seizoen. En dus is het ook al uitkijken naar de mogelijke tegenstanders van de Belgische ploegen in Europa. Club Brugge moet alvast een loodzware poule vrezen in het kampioenenbal.


Omdat Real Madrid zaterdag de CL won én als Spaans kampioen al verzekerd was van een plekje in de Pot 1 tijdens de loting van volgend seizoen, mocht Ajax zaterdagavond juichen. De Nederlandse kampioen schuift immers een bokaal op en zal eveneens in Pot 1 uitkomen naast de kampioenen van de andere grote competities én Eintracht Frankfurt (winnaar Europa League).

De overige potten worden bepaald op basis van het UEFA-coëfficiënt. Ook Potten 2 en 3 staan dus nagenoeg vast, op één plekje na. Op dit moment gaat dat naar Olympique Marseille. Maar de nummer twee uit de Ligue1 kan dat plaatsje nog verliezen indien SL Benfica, Rangers FC, Dinamo Kiev, Dinamo Zagreb en/of Rode Ster Belgrado zich plaatsen via de voorrondes.

CLUB MOET VREZEN
Voor Club Brugge dreigt dus de vierde en laatste bokaal tijdens de loting. Ondanks enkele fraaie uitschieters verzamelde Blauw-Zwart in zijn voorbije campagnes te weinig UEFA-punten om wat op te schuiven. De landskampioen moet dus vrezen voor een loodzware poule met bijvoorbeeld Real Madrid, Liverpool FC en Internazionale. Al is ook een meer haalbare groep met pakweg Frankfurt, Sevilla FC en Shakhtar Donetsk mogelijk. Preses Bart Verhaeghe hoopt alvast op zo'n laatste scenario.

POT 1:
Real Madrid, Eintracht Frankfurt, Manchester City, AC Milan, Bayern München, Paris Saint-Germain, FC Porto, Ajax

POT 2:
Chelsea FC, FC Barcelona, Juventus, Sevilla FC, Atlético Madrid, RB Leipzig, Liverpool FC, Tottenham Hotspur

POT 3:
RB Salzburg, Borussia Dortmund, SSC Napoli, Shakhtar Donetsk, Sporting CP, Internazionale, Bayer Leverkusen, Olympique Marseille óf ploeg uit voorronde

POT 4:
Club Brugge, Celtic, Olympique Marseille + 5 ploegen uit voorronde óf 6 ploegen uit voorronde

LEES OOK: Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Wat is volgens u het interessants voor Club Brugge?

Meest recent

Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

7
7
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

31
31
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

103
103
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

34
34
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

114
114
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

171
171
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

112
112
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

57
57
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

38
38
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

157
157
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

69
69
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

219
219
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

169
169
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

258
258
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

153
153
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

247
247
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

167
167
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

515
515
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

401
401
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

24
24
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

910
910
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

77
77
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

186
186

Meer sportnieuws