Club Brugge vreest dodelijke loting in Champions League

445
Club Brugge vreest dodelijke loting in Champions League

Nu de Champions League-finale achter de rug, zit het Europese clubvoetbal er op enkele eindronde-wedstrijden helemaal op voor dit seizoen. En dus is het ook al uitkijken naar de mogelijke tegenstanders van de Belgische ploegen in Europa. Club Brugge moet alvast een loodzware poule vrezen in het kampioenenbal.


Omdat Real Madrid zaterdag de CL won én als Spaans kampioen al verzekerd was van een plekje in de Pot 1 tijdens de loting van volgend seizoen, mocht Ajax zaterdagavond juichen. De Nederlandse kampioen schuift immers een bokaal op en zal eveneens in Pot 1 uitkomen naast de kampioenen van de andere grote competities én Eintracht Frankfurt (winnaar Europa League).

De overige potten worden bepaald op basis van het UEFA-coëfficiënt. Ook Potten 2 en 3 staan dus nagenoeg vast, op één plekje na. Op dit moment gaat dat naar Olympique Marseille. Maar de nummer twee uit de Ligue1 kan dat plaatsje nog verliezen indien SL Benfica, Rangers FC, Dinamo Kiev, Dinamo Zagreb en/of Rode Ster Belgrado zich plaatsen via de voorrondes.

CLUB MOET VREZEN
Voor Club Brugge dreigt dus de vierde en laatste bokaal tijdens de loting. Ondanks enkele fraaie uitschieters verzamelde Blauw-Zwart in zijn voorbije campagnes te weinig UEFA-punten om wat op te schuiven. De landskampioen moet dus vrezen voor een loodzware poule met bijvoorbeeld Real Madrid, Liverpool FC en Internazionale. Al is ook een meer haalbare groep met pakweg Frankfurt, Sevilla FC en Shakhtar Donetsk mogelijk. Preses Bart Verhaeghe hoopt alvast op zo'n laatste scenario.

POT 1:
Real Madrid, Eintracht Frankfurt, Manchester City, AC Milan, Bayern München, Paris Saint-Germain, FC Porto, Ajax

POT 2:
Chelsea FC, FC Barcelona, Juventus, Sevilla FC, Atlético Madrid, RB Leipzig, Liverpool FC, Tottenham Hotspur

POT 3:
RB Salzburg, Borussia Dortmund, SSC Napoli, Shakhtar Donetsk, Sporting CP, Internazionale, Bayer Leverkusen, Olympique Marseille óf ploeg uit voorronde

POT 4:
Club Brugge, Celtic, Olympique Marseille + 5 ploegen uit voorronde óf 6 ploegen uit voorronde

LEES OOK: Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Wat is volgens u het interessants voor Club Brugge?

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

7
7
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

11
11
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

113
113
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

28
28
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

86
86
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

80
80
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

308
308
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

143
143
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

150
150
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

90
90
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

332
332
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

150
150
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

298
298
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

214
214
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

181
181
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

125
125
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

300
300
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

134
134
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

116
116
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

29
29

Meer sportnieuws