Club Brugge vreest dodelijke loting in Champions League

445 stemmen
Club Brugge vreest dodelijke loting in Champions League

Nu de Champions League-finale achter de rug, zit het Europese clubvoetbal er op enkele eindronde-wedstrijden helemaal op voor dit seizoen. En dus is het ook al uitkijken naar de mogelijke tegenstanders van de Belgische ploegen in Europa. Club Brugge moet alvast een loodzware poule vrezen in het kampioenenbal.


Omdat Real Madrid zaterdag de CL won én als Spaans kampioen al verzekerd was van een plekje in de Pot 1 tijdens de loting van volgend seizoen, mocht Ajax zaterdagavond juichen. De Nederlandse kampioen schuift immers een bokaal op en zal eveneens in Pot 1 uitkomen naast de kampioenen van de andere grote competities én Eintracht Frankfurt (winnaar Europa League).

De overige potten worden bepaald op basis van het UEFA-coëfficiënt. Ook Potten 2 en 3 staan dus nagenoeg vast, op één plekje na. Op dit moment gaat dat naar Olympique Marseille. Maar de nummer twee uit de Ligue1 kan dat plaatsje nog verliezen indien SL Benfica, Rangers FC, Dinamo Kiev, Dinamo Zagreb en/of Rode Ster Belgrado zich plaatsen via de voorrondes.

CLUB MOET VREZEN
Voor Club Brugge dreigt dus de vierde en laatste bokaal tijdens de loting. Ondanks enkele fraaie uitschieters verzamelde Blauw-Zwart in zijn voorbije campagnes te weinig UEFA-punten om wat op te schuiven. De landskampioen moet dus vrezen voor een loodzware poule met bijvoorbeeld Real Madrid, Liverpool FC en Internazionale. Al is ook een meer haalbare groep met pakweg Frankfurt, Sevilla FC en Shakhtar Donetsk mogelijk. Preses Bart Verhaeghe hoopt alvast op zo'n laatste scenario.

POT 1:
Real Madrid, Eintracht Frankfurt, Manchester City, AC Milan, Bayern München, Paris Saint-Germain, FC Porto, Ajax

POT 2:
Chelsea FC, FC Barcelona, Juventus, Sevilla FC, Atlético Madrid, RB Leipzig, Liverpool FC, Tottenham Hotspur

POT 3:
RB Salzburg, Borussia Dortmund, SSC Napoli, Shakhtar Donetsk, Sporting CP, Internazionale, Bayer Leverkusen, Olympique Marseille óf ploeg uit voorronde

POT 4:
Club Brugge, Celtic, Olympique Marseille + 5 ploegen uit voorronde óf 6 ploegen uit voorronde

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Wat is volgens u het interessants voor Club Brugge?

Meest recent

Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

20
20
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

21
21
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

73
73
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

365
365
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

66
66
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

133
133
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

162
162
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

472
472
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

320
320
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

702
702
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

267
267
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

429
429
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

217
217
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

143
143
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

386
386
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

43
43
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

478
478
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

98
98
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

324
324
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

652
652
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

75
75
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

244
244
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

386
386
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

629
629

Meer sportnieuws